Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají široké uplatnění a dosud nevyužitý potenciál

Exkluzivní rozhovor s Mgr. Dagmar Hegerovou, Ph.D., pověřenou zástupkyní Laboratoře mikrobiologie a enzymologie a vedoucí projektového oddělení Ústavu chemie a biochemie Mendlovy univerzity v Brně.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Nokia připravuje návrat digitálních zdravotních zařízení Withings pod svým brandem

Vloženo: 30.03.2017, 06:13 | Čteno: 21396×
FOTO: Nokia

Technologická společnost Nokia se připravuje na spuštění rebrandované řady spotřebních digitálních zdravotních zařízení Withings letos v létě, včetně připojitelných vah, glukometrů, teploměrů a zařízení pro sledování aktivity. Nově bude vše pod zastřešujícím brandem Nokia.

Health Mate

Současně společnost uvede platformu péče o pacienty pro řešení chronické léčby a vydá aktualizovanou verzi aplikace Health Mate. Jde o první vstup bývalé společnosti orientované na telefony na trh digitálního zdraví od převzetí společnosti Withings před méně než rokem.

Withings zavedla řadu oceněných výrobků v celém zdravotním spektru – monitoring činnosti (Withings Pulse and Activité), Wi-Fi zdravotní stanice (Body Cardio), bezdrátový monitoring krevního tlaku, bezpečnostní kamera se senzorem kvality ovzduší (Withings Home) a systém pro pokročilý spánek (Withings Aura).

Nokia chce proto logicky na tento trend navázat. Aplikace Health Mate si klade za cíl poskytnout uživatelům komplexní pohled na jejich zdraví tím, že sbírá data ze všech připojených zařízení a novinkou je možnost koučinku.

Už nyní sleduje životní funkce, ale byla nově přepracována, aby generovala nový náhled a bylo snazší najít zařízení. Rovněž obsahuje zabudovaný program pro změnu konkrétního chování na základě reálné zkušenosti uživatelů.

Platforma péče o pacienty

Platforma péče o pacienty byla testována na několika místech v Evropě a v současné době ji používají v rámci studie britské National Health Service u 69 tis. osob pro vzdálený monitoring krevního tlaku.

Využila ji rovněž Americká lékařská asociace ve studii na 150 osobách, v rámci níž zkoumala roli samovyšetření při pomoci pacientům snížit krevní tlak.

Platforma plně odpovídající americké legislativě integruje celé portfolio Nokia připojitených zařízení a poskytuje údaje téměř v reálném čase pacientům i jejich lékařům s cílem pomoci stanovit diagnózu, léčit nebo předcházet chronickým onemocněním a dosáhnout tak v konečném důsledku stanoveného cíle v péči. Je rovněž synchronizována s aplikací Health Mate.

Nová orientace – zdravotnictví

Tyto produkty nejsou zcela nové, připojitené váhy a FDA schválený teploměr ještě pod brandem Withings uvedla společnost na trh v červnu 2016.

Současně se vstupem do regulovaného zdravotnického segmentu ohlásila Nokia Technologies v létě 2016 první projekt v rámci spolupráce s Univerzitní nemocnicí Helsinki (HUS) a Lékařskou fakultou Univerzitou Helsinki, který je vyvíjen jako řešení pro vzdálený monitoring pacientů.

Tato spolupráce má zajistit zdokonalení v oblasti výzkumu a zlepšit péči o zdraví pacientů v pozdější fázi léčebného řetězce.

Připojitená zařízení mají být k dispozici od léta a současně s nimi i přepracovaná aplikace Health Mate.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 4. – N...

Mgr. Veronika Hrabcová
06.04.2010

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek...
27.11.2009

Barbara Škodová

Miss Univerzity Karlovy 2...

Barbara Škodová
17.12.2012

Živý záznam akce

2. Tématický den - Týden ...

Živý záznam akce
25.10.2008

Mgr. Stanislav Havlíček

Dva dny v Bruselu s presi...

Mgr. Stanislav Havlíček
10.12.2009

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...
23.11.2012

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban
27.03.2012

Doc. RNDr. Marie Pospíšilová, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Marie Pospíšil...
26.11.2009

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon
05.01.2010

PharmDr. Ján Valjan

I na Slovensku máme řadu ...

PharmDr. Ján Valjan
10.11.2010

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.