Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Návrat studia oboru farmaceutický asistent na střední školu?

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Marií Loučkovou, vedoucí oboru Diplomovaný farmaceutický asistent na VOŠ a SZŠ Alšovo nábřeží v Praze, a Bc. Alenou Šindelářovou, předsedkyní Sekce farmaceutických asistentů ČAS.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Nokia připravuje návrat digitálních zdravotních zařízení Withings pod svým brandem

Vloženo: 30.03.2017, 06:13 | Čteno: 21631×
FOTO: Nokia

Technologická společnost Nokia se připravuje na spuštění rebrandované řady spotřebních digitálních zdravotních zařízení Withings letos v létě, včetně připojitelných vah, glukometrů, teploměrů a zařízení pro sledování aktivity. Nově bude vše pod zastřešujícím brandem Nokia.

Health Mate

Současně společnost uvede platformu péče o pacienty pro řešení chronické léčby a vydá aktualizovanou verzi aplikace Health Mate. Jde o první vstup bývalé společnosti orientované na telefony na trh digitálního zdraví od převzetí společnosti Withings před méně než rokem.

Withings zavedla řadu oceněných výrobků v celém zdravotním spektru – monitoring činnosti (Withings Pulse and Activité), Wi-Fi zdravotní stanice (Body Cardio), bezdrátový monitoring krevního tlaku, bezpečnostní kamera se senzorem kvality ovzduší (Withings Home) a systém pro pokročilý spánek (Withings Aura).

Nokia chce proto logicky na tento trend navázat. Aplikace Health Mate si klade za cíl poskytnout uživatelům komplexní pohled na jejich zdraví tím, že sbírá data ze všech připojených zařízení a novinkou je možnost koučinku.

Už nyní sleduje životní funkce, ale byla nově přepracována, aby generovala nový náhled a bylo snazší najít zařízení. Rovněž obsahuje zabudovaný program pro změnu konkrétního chování na základě reálné zkušenosti uživatelů.

Platforma péče o pacienty

Platforma péče o pacienty byla testována na několika místech v Evropě a v současné době ji používají v rámci studie britské National Health Service u 69 tis. osob pro vzdálený monitoring krevního tlaku.

Využila ji rovněž Americká lékařská asociace ve studii na 150 osobách, v rámci níž zkoumala roli samovyšetření při pomoci pacientům snížit krevní tlak.

Platforma plně odpovídající americké legislativě integruje celé portfolio Nokia připojitených zařízení a poskytuje údaje téměř v reálném čase pacientům i jejich lékařům s cílem pomoci stanovit diagnózu, léčit nebo předcházet chronickým onemocněním a dosáhnout tak v konečném důsledku stanoveného cíle v péči. Je rovněž synchronizována s aplikací Health Mate.

Nová orientace – zdravotnictví

Tyto produkty nejsou zcela nové, připojitené váhy a FDA schválený teploměr ještě pod brandem Withings uvedla společnost na trh v červnu 2016.

Současně se vstupem do regulovaného zdravotnického segmentu ohlásila Nokia Technologies v létě 2016 první projekt v rámci spolupráce s Univerzitní nemocnicí Helsinki (HUS) a Lékařskou fakultou Univerzitou Helsinki, který je vyvíjen jako řešení pro vzdálený monitoring pacientů.

Tato spolupráce má zajistit zdokonalení v oblasti výzkumu a zlepšit péči o zdraví pacientů v pozdější fázi léčebného řetězce.

Připojitená zařízení mají být k dispozici od léta a současně s nimi i přepracovaná aplikace Health Mate.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Nová chřipka A (H1N1) 2....

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
10.05.2009

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek
28.01.2013

Doc. RNDr. Milan Žemlička, CSc.

Reforma vysokoškolského s...

Doc. RNDr. Milan Žemlička...
15.02.2012

Jan Röder

Spolek českých studentů f...

Jan Röder
27.05.2009

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová
13.07.2012

Mgr. Stanislav Havlíček

Jednotné doplatky - reali...

Mgr. Stanislav Havlíček
25.09.2009

Liz Hoctor

Current situation on the ...

Liz Hoctor
20.01.2010

PharmDr. Stanislav Havlíček

Změna DPH u léčiv jednozn...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
07.03.2011

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D.

Fakultní lékárna VFU v Br...

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D...
14.10.2009

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček
08.08.2013

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.