Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Švédský řetězec spustil spolupráci s online veterinářem

Vloženo: 24.04.2017, 06:13 | Čteno: 22308×
FOTO: Apoteket

Švédsko je obecně hodně napřed ve využívání nových digitálních trendů ve zdravotní péči. Po spolupráci s online humánním lékařem nyní polostátní řetězec lékáren Apoteket spouští online konzultace i s veterinářem.

Reakce na petboom

Řetězec Apoteket si uvědomil poměrně výrazný a stále rostoucí potenciál v případě veterinárních přípravků a péče o domácí mazlíčky. Dohodl se proto s veterinární klinikou FirstVet a spustil možnost online rychlé diagnózy licencovaným veterinářem. Pokud je to na základě videokonference nutné, doporučí i návštěvu v konkrétní ordinaci veterinárního lékaře.

Majitel svého domácího mazlíčka jednoduše na stránkách řetězce zaregistruje a následně zodpoví několik základních otázek týkajících se symptomů nebo nemoci a vybere si vhodný čas pro videohovor.

Může tak získat rychlou odpověď na mnohdy banálnější případy, kdy není nutné navštívit přímo veterinární ordinaci. Nicméně online veterinář může i díky videohovoru zjistit závažnější problém a doporučit návštěvu konkrétního veterináře v okolí.

Kromě základní online diagnostiky nabízí služba také poradenství při poruchách chování psa a kočky a výchovou, nabídku rehabilitace či zubní péče u psů a koček.

Nová služba je dostupná z dekstopu, smartphonu či tabletu. Je myšlena především jako rychlá pomoc při náhlém zranění či onemocnění a navigace veterináře s rozlišením, zda už je nutná návštěva veterinární ordinace či ne.

Konkrétně jde o zdravotní potíže jako zvracení a průjem, oční a ušní potíže, otrava, svědění či kožní problémy, kašel, kýchání a úrazy či nehody.

Hradí i pojišťovny

Služba je poskytována ve všední dny mezi 9. a 18. hod. za cenu konzultace 320 SEK. V případě potřeby v jiném čase či dni stojí 550 SEK.

Pokud je uživatel současně zákazníkem lékárenského řetězce, získá slevu 20% na každou konzultaci. Nicméně spolupracuje rovněž s řadou komerčních pojišťoven, které konzultaci budou hradit.

Apoteket je průkopníkem v inovativních lékárenských službách. Reaguje proto na stále rostoucí poptávku po zejména digitálních službách.

Ať už jde o spolupráci s online lékařskou službou Min doktor nebo nedávno spuštěný nepřetržitý chat, ve kterém jeho lékárníci odpovídají na dotazy pacientů a klientů a poskytovat lékové konzultace, nebo

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
14.12.2009

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...
07.02.2011

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
15.06.2011

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková
26.05.2011

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti choleře...

RNDr. Marek Petráš
10.08.2009

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
13.12.2009

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...
14.03.2009

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
17.06.2011

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon
05.01.2010

Tomáš Kříž

Student Exchange Programm...

Tomáš Kříž
11.09.2012

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.