Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Europol při razii zajistil více než 20 tis. domén kvůli prodeji padělků

Vloženo: 02.12.2017, 07:09 | Čteno: 18023×
FOTO: APATYKÁŘ®

Společné vyšetřování Koordinační koalice Europolu pro trestnou činnost v oblasti duševního vlastnictví, americké Národní koordinační centrum pro práva duševního vlastnictví a orgánů činných v trestním řízení z 27 členských států EU a dalších stran podporovaných organizací INTERPOL vedlo k zabavení více než 20520 doménových jmen nabízejících padělky luxusních výrobků, sportovního oblečení, elektroniky, ale stále více i léčiv.

Obrovský meziroční nárůst

Tato společná celosvětová pravidelná operace In Our Sites byla spuštěna v roce 2014 a od té doby se značně rozrostla.

V roce 2017 se uskutečnila poosmé a proběhla za účasti velkého množství sdružení zabývajících se bojem proti padělání a zástupců majitelů ochranných známek. Ti se připojili k orgánům činným v trestním řízení, které se účastní této obrovské celosvětové akce, aby usnadnili mezinárodní spolupráci a podpořili země zapojené do této iniciativy.

V předchozích letech bylo zajištěno celkem 7776 webových stránek. Letošní operace zaznamenala pozoruhodný nárůst na 20520 zabavených doménových jmen, prostřednictvím kterých bylo spotřebitelům nezákonně nabízeno a prodáváno padělané zboží online.

To lze vysvětlit holistickým přístupem, který Europol sleduje, aby se stal internet bezpečnějším místem pro spotřebitele zapojením stále více zemí i dalších partnerů ze soukromého sektoru a poskytováním doporučení.

Europol a Úřad pro duševní vlastnictví Evropské unie (EUIPO) pokračovaly v roce 2017 v úsilí o spolupráci tím, že úspěšně podpořily mnoho vysoce prioritních vyšetřování týkajících se online trestných činů a poskytovaly školení týkající se online vyšetřování.

Na toto téma byla uspořádána i konference o inovačních strategiích pro účinné prosazování práva v belgických Antverpách v září 2017.

Informační kampaň o padělání online

Internet je z hlediska boje proti padělání a pirátství celosvětovou výzvou. Schopnost padělatelů zůstat v anonymitě a provozovat tisíce webových domén přináší významné úkoly jak pro soukromý sektor, tak pro úsilí při vymáhání práva, které směřuje k tomu, aby se zabránilo zneužití webových stránek a vysledování osob, které za nimi stojí.

Navíc je stále snadnější stát se obětí padělání. S ohledem na to vytvořila Koordinační koalice Europolu pro trestnou činnost v oblasti duševního vlastnictví pro spotřebitele řada online utilit a také nové video pro zvýšení povědomí o rizicích objednávání padělaných léčivých přípravků online.

Padělání nezná hranice – v nejlepším případě falešné léčivé přípravky nebudou u pacientů fungovat a tudíž budou bez své potřebné léčby. Mohou však v mnoha případech vážně ohrozit život lidí.

Europol chce rovněž pomoci spotřebitelům identifikovat nedovolené webové stránky prodávající padělky. Proto na svých stránkách nabízí další informace o riziku nákupu padělků a jiných prostředcích používaných padělateli, jako jsou falešné účty sociálních médií a falešné aplikace.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Lékárenství z pohledu min...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CS...
31.10.2011

Živá reportáž z akce

1. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce
01.06.2008

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon
05.01.2010

Mgr. Michal Hojný

1. Tématický den - Co je ...

Mgr. Michal Hojný
19.06.2008

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D.

Fakultní lékárna VFU v Br...

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D...
14.10.2009

RNDr. Marek Petráš

Novinky v očkování proti ...

RNDr. Marek Petráš
05.10.2009

PharmDr. Stanislav Havlíček

Volby – čas na změny v lé...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
02.06.2010

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
14.12.2009

Anna Janurová

Student Exchange Programm...

Anna Janurová
19.04.2012

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel
22.08.2011

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.