Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Britští online lékaři čekají na německé změny

Vloženo: 04.05.2018, 06:12 | Čteno: 13659×
FOTO: APATYKÁŘ®

Online svět je již dlouho nedílnou součástí každodenního života lidí. Nakupuje se online, cestuje se online a také konzultace s lékařem probíhají prostřednictvím internetu. Jedním z předních hráčů na celoevropském poli je britská společnost DrEd (aktuálně rebranduje na Zava).

Více než 400 tis. pacientů z Německa

Od svého spuštění v roce 2011 již provedla více než 400 tis. odborných lékařských konzultací pacientů z Německa. Do konce roku 2016 bylo provedeno 200 tis. medicínských seancí. Do konce roku 2017 se tak jejich počet zhruba zdvojnásobil.

DrEd radí z Londýna německým pacientům ze všech 16 spolkových zemí, celoevropsky pak zaznamenal nárůst počtu telemedicínských ošetření o 40 %. Silný růst poptávky v Německu jasně ukazuje, že pacienti mají o telemedicínu zájem a jsou připraveni.

Digitální lékařská konzultace a ošetření šetří pacientům cestu a čekací dobu. Především však telemedicína představuje možnost vyrovnat se se stávajícím nedostatkem lékařů a mezerami v pokrytí zejména ve venkovských oblastech. Nenahrazuje lékařskou péči, ale úspěšně ji doplňuje.

Největší online lékařská praxe v Evropě

Vedle Německa je DrEd aktivní v Rakousku, Švýcarsku, Anglii, Irsku a Francii. Ve společnosti založené v roce 2010 v Londýně pracuje více než 100 zaměstnanců. Lékaři DrEd poskytnou v celé Evropě každý měsíc 100 tis. digitálních konzultací a ošetření. V první polovině roku se očekává 2. mil. online konzultace.

Společnost je registrována a kontrolována britským regulátorem Komise pro kvalitu péče a působí i v souladu s požadavky německého Robert Koch Institut, stejně jako britskou National Institute for Health and Care Excellence (NICE).

Německý trh v pohybu

Rok 2018 bude v tomto směru výzvou i pro poskytovatele telemedicíny na německém trhu. Německá lékařská komora dala naději na schválení ošetření na dálku v celém Německu na začátku května. Lékaři v Německu by tak brzy mohli ošetřovat na dálku i pacienty, s nimiž předtím nebyli v osobním kontaktu.

Dosud měli pacienti možnost využít telemedicínských služeb z jiných zemí EU. V Německu je to zatím možné pouze ve spolkové zemi Schleswig-Holstein a jako součást pilotních projektů v zemi Baden-Württemberg.

Pokud bude v Německu schválena léčba na dálku, dá se očekávat i úhrada telemedicínských služeb ze zdravotního pojištění. Právě na to spoléhají přední hráči na trhu, i celoevropsky působící DrEd.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Přípravky s pseudoefedrin...

PharmDr. Ján Valjan
31.08.2009

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a uk...

Mgr. Ladislava Valášková,...
19.11.2017

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Vědecká činnost vs. počet...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...
16.12.2013

PharmDr. Tibor Czuľba

Reforma slovenské lékové ...

PharmDr. Tibor Czuľba
18.04.2011

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová
13.07.2012

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková
21.12.2010

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel
25.08.2011

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon
05.01.2010

PharmDr. Daniela Seberová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Seberová...
20.10.2009

Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné ...

Lékárny Dr.Max
12.03.2018

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.