Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Průzkum: 90 % amerických lékařů se bojí negativních online recenzí

Vloženo: 20.05.2018, 09:18 | Čteno: 11678×
FOTO: APATYKÁŘ®

V průzkumu provedeném mezi zdravotnickými pracovníky jich 80 % hodnotí svou online pověst jako velmi nebo extrémně důležitou a 90 % vyjádřilo obavy z rizika negativní zpětné vazby. Jen 46 % respondentů však plánuje v příštím roce investovat do zlepšení své online pověsti.

Vede Google

Průzkum provedla digitální společnost zaměřená na zdravotnictví PatientPop. Ta se zaměřuje na pomoc lékařským praxím získat více pacientů, lepší online recenze, řídit opakované návštěvy a sledovat marketingové analýzy.

Nabízí funkci rezervace lékařských návštěv, aby si pacienti mohli naplánovat návštěvu ordinace dle svých potřeb. Služba také zasílá pacientům upozornění na blížíce se termín návštěvy u lékaře formou SMS.

Respondenti nejčastěji viděli své recenze na stránkách Google nebo Healthgrades, přičemž 46,5 % viděla své recenze na obou těchto stránkách (Yelp dosáhl 45,8 %, Facebook 37,3 %).

Obavy z nepřesností

Poskytovatelé zdravotní péče se obávají negativních hodnocení z mnoha důvodů. 40 % se obává, že v lidech vytvářejí špatný dojem o jejich praxi. 30 % se obává, že jsou nespravedlivé nebo nepřesné. 14 % se pak obává, že špatné recenze mohou zapříčinit neúspěch při získávání nových pacientů.

62 % všech respondentů uvedlo, že obdrželi alespoň jednu negativní recenzi, ale 73 % poskytovatelů, kteří sledují své recenze, uvedlo, že jsou všechny nebo většinově pozitivní.

Lékaři budou řešit online recenze

Podle společnosti PatientPop mají dobře řízené online recenze významný vliv na pacienty, kteří si vybírají svého lékaře a optimalizují výsledky vyhledávání. Výsledky průzkumu potvrzují, že poskytovatelé zdravotní péče v současné době nedělají vše, co by mohli pro svou online pověst.

36 % respondentů uvedlo, že se řídili názory pacientů, kteří uvedli negativní hodnocení. 40 % uvedlo, že plánují investovat do zlepšování svého online hodnocení. Většina z nich plánuje poskytnout svým stávajícím zaměstnancům více času na recenze nebo chce zavést nové technologie a služby. Jen několik lidí uvedlo, že plánuje pro tyto činnosti najmout nové zaměstnance.

Výsledky byly získány v roce 2017 od 200 amerických poskytovatelů široké škály specializací a z různě velkých lékařských praxí.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Lubomír Chudoba

Reakce na akvizici Lékáre...

PharmDr. Lubomír Chudoba
16.08.2012

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 1. – zdravo...

PharmDr. Martin Beneš
04.04.2011

Prof. RNDr. Dr.h.c. Jaroslav Květina, DrSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Dr.h.c. Jaros...
23.11.2009

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Podceňovaná specializace ...

PharmDr. Marie Loučková, ...
28.04.2017

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková
26.05.2011

Mgr. Michal Hojný

1. Tématický den - Co je ...

Mgr. Michal Hojný
19.06.2008

Kateřina Dittrichová

Student Exchange Programm...

Kateřina Dittrichová
18.01.2013

PharmDr. Alena Linhartová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Alena Linhartová...
23.09.2008

PharmDr. Peter Stanko

Možnosti alternativního z...

PharmDr. Peter Stanko
02.07.2009

Kateřina Dittrichová

Student Exchange Programm...

Kateřina Dittrichová
14.01.2013

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.