Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

DAK testuje od prosince elektronickou zdravotní kartu

Vloženo: 29.10.2006, 07:05 | Čteno: 5574×
Jen několik dnů po zveřejnění závazných specifikací pro první německou elektronickou zdravotní kartu (e-kartu) byla v Hamburgu podepsána smlouva zajišťující výrobu karet pro zdravotní pojišťovnu DAK. Ta se tak stala první německou zdravotní pojišťovnou, která učinila tento důležitý krok ve směru k zavedení e-karty. Výrobu karet převzala pro tuto druhou největší zdravotní pojišťovnu firma Giesecke & Devrient. Jak řekl předseda představenstva DAK, sází tato pojišťovna na nové technologie, které budou přinášet jejich pojištěncům nové možnosti a vyšší komfort.

Ostrý start od prosince

Pojišťovna DAK následně začíná od prosince v regionech Flensburg a Sasko testovat na souboru 20000 pojištěnců novou e-kartu. Pojištěnci ji obdrží poštou.
DAK nevyrobí e-kartu pouze pro své pojištěnce. Tři další pojišťovny se totiž také budou účastnit na testovacím projektu DAK. Při tomto testu bude 50 lékařů vybaveno odpovídajícími čtečkami.
Zdá se, že tímto krokem zdařilý projekt zavedení e-karty přece jen i přes enormní zdržení pomalu postupuje kupředu. Pojišťovna DAK ji chce podle vlastních informací celoplošně zavést v roce 2007, pakliže testy dopadnou úspěšně. Původně měli všichni pojištěnci obdržet novou e-kartu už tento rok.

DAK chce e-kartu od roku 2007

E-karta by měla být vybavena dle informací DAK již od roku 2007 takovými funkcemi, jako jsou např. elektronický recept a různá životně důležitá data o pojištěnci. Měla by být rovněž připravena pro zavedení následných rozšíření jako elektronická zdravotní dokumentace ad. V budoucnosti má být e-karta nasazena také v lékárnách.

Další rozvoj projektu

V další fázi projektu hodlají spolupracující organizace tak rychle, jak je to jen možné vyzkoušet online aktualizaci dat pojištěnců. Tak by totiž tato data mohla být ihned aktualizována, aniž by se musela vyměnit e-karta.

DAK očekává pozitiva

Díky zavedení nové e-karty by měla být značně vylepšena spolupráce mezi lékaři, což znamená, že by měli pacienti profitovat z efektivní zdravotní péče. Tím se např. dá zabránit dvojitým vyšetřením.

Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Živá reportáž z akce

Mistrovství v lékárenské ...

Živá reportáž z akce
30.04.2009

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek
04.02.2013

PharmDr. Stanislav Havlíček

Farmaceutický balíček – č...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
28.09.2010

Prof. RNDr. Milan Pour, Ph.D.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Milan Pour, P...
25.11.2009

Mgr. Stanislav Havlíček

ÚOOÚ - SÚKL koná v rozpor...

Mgr. Stanislav Havlíček
05.08.2009

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá
19.11.2012

Mgr. Lucie Kotlářová

1. Tématický den - Metabo...

Mgr. Lucie Kotlářová
19.06.2008

Živý záznam akce

2. Tématický den - Týden ...

Živý záznam akce
25.10.2008

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Šest semestrů na VŠ jako ...

PharmDr. Marie Loučková, ...
25.04.2017

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...
09.07.2011

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.