Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Průzkum mezi studenty – dokáže online vzdělávání nahradit klasickou výuku?

05.08.2020

Pandemie COVID-19 přinutila společnost používat nová řešení a přístupy. Především digitalizovat se. Velmi se dotkla výuky, která byla v podstatě ze dne na den digitalizována a poskytována online. Vyhovuje uživatelům tento přístup? Jak se tato forma edukace zamlouvá těm, kteří mají největší online zkušenosti?

Německo v telemedicíně postoupilo, v Evropě však stále zaostává

28.07.2020

Německo v posledních letech výrazně postoupilo v digitalizaci zdravotnictví. Definice telemedicíny a její úhrady v zákoně byla zjevně důsledkem působení řady online lékařských subjektů ze zahraničí, o jejichž legitimitě panovaly spory. Nyní se situace vyjasnila a rozvoj může začít. A týká se to i využití umělé inteligence ve zdravotnictví.

Digitalizace v lékárenství postupuje, přicházejí veterinární elektronické recepty

20.07.2020

V řadě zemí jdou s elektronizací dále než u nás a kromě standardních elektronických receptů na humánní léčivé přípravky se používají také elektronické recepty na návykové látky, elektronické poukazy na zdravotnické pomůcky či elektronické veterinární recepty. Jak budou fungovat v praxi? A jak bude řešena sledovatelnost, aby se s recepty a především veterinárními přípravky „nekšeftovalo“? Konkrétní realizace v tomto článku.

Německá digitalizace zdravotnictví a lékárenství – velký přehled Apatykáře

08.07.2020 | SPECIÁL APATYKÁŘE

Německo mnoho let připravovalo digitalizaci zdravotnictví prostřednictvím elektronické zdravotní karty. Spolykala několik miliard EUR, přesto výsledek téměř žádný. Současný spolkový ministr zdravotnictví nakonec prosadil jiné řešení a digitalizaci vzal z gruntu. Co všechno čeká německé pacienty, lékaře a nemocnice? Čeho se obávají lékárníci? Jak zásadní vliv budou mít změny na německé lékárenství? Najdete ve velkém přehledu Apatykáře.

Další země spouští Rx online včetně ochrany před online giganty

29.06.2020

Další země spouští online zásilkový výdej receptových léčiv. Aby zamezila převálcování tradičních lékáren, nastavila jasná pravidla včetně ochrany před online giganty amazonského typu. Řeší také mj. dodržení chladového řetězce a ukazuje se, že představené řešení umožňuje dodání i termolabilních léčiv bez problémů.

Umíte si mýt správně ruce? Tak teď vám to řeknou i hodinky

27.06.2020

Na vývojářské konferenci WWDC představila tento týden společnost Apple několik novinek. Již nějakou dobu se angažuje na poli chytrých technologií také v oblasti zdraví. Co přinesl v této oblasti nový watchOS 7?

Do online lékárenství vstupuje silný hráč, který zahýbe trhem

19.06.2020

Online lékárenský segment pandemie COVID-19 silně rozhýbala a tak není divu, že do něj vstupuje hodně silný hráč. Ambice jsou tentokrát opravdu velké, kromě koncových zákazníků si hodlá podchytit i lékárny a distribuci. Samozřejmě není řeč o Alze, o které už čtenáři Apatykáře vědí více než půlrok.

Skutečná farmaceutická péče v praxi, aneb 60 lékárníků připravených poradit

17.06.2020 | SPECIÁL APATYKÁŘE

Podívali jsme se, jak se taky dá dělat farmaceutická péče „ve velkém“ a přesto rodinném prostředí. Spokojenost pacientů je výrazná a tato lékárna se díky svým službám umisťuje pravidelně v čele oblíbenosti. A fakt to není o ceně. Hledáme funkční řešení, nikoli nejlevnější. Jen pro věrné čtenáře Apatykáře.

Rusko představilo pravidla výdeje prostřednictvím elektronických předpisů

10.06.2020

Ruské Ministerstvo zdravotnictví představilo změny v pravidlech pro výdej léčivých přípravků. Obsahují mj. podmínky výdeje léčivých přípravků na základě elektronického předpisu, technické podmínky či podmínky pro elektronickou preskripci.

MUDr. Tomáš Šebek: Nemá smysl lpět za každou cenu na konzervativních řešeních, když si doba žádá moderní přístup

05.06.2020

Průkopník telemedicíny v ČR MUDr. Tomáš Šebek spustil se svým týmem od června nejnovější telemedicínský projekt Virtuální čekárna. Proč se vůbec „lékař bez hranic“ věnuje telemedicíně? Je telemedicína jen o moderních technologiích, nebo především o změně myšlení? Posílí pandemie COVID-19 telemedicínu? Zahubí lékárenství Rx online? A co telemedicína a telefarmacie? O tom všem a mnohém dalším si povídá lékárník a provozovatel portálu APATYKÁŘ® PharmDr. Martin Dočkal se svým hostem.

MUDr. Tomáš Šebek: Telemedicínu jsem opakovaně viděl v praxi v podmínkách daleko vzdáleným standardům funkčního zdravotnického systému

03.06.2020

Průkopník telemedicíny v ČR MUDr. Tomáš Šebek spustil se svým týmem od června nejnovější telemedicínský projekt Virtuální čekárna. Proč se vůbec „lékař bez hranic“ věnuje telemedicíně? Je telemedicína jen o moderních technologiích, nebo především o změně myšlení? Posílí pandemie COVID-19 telemedicínu? A co telemedicína a telefarmacie? O tom všem a mnohém dalším si povídá lékárník a provozovatel portálu APATYKÁŘ® PharmDr. Martin Dočkal se svým hostem.

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA: Chci přispět vyváženým přístupem mezi odborností a technologickými trendy

27.05.2020

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA, lékárník a majitel nejdéle působící e-lékárny na českém trhu Lékárna.cz, byl zvolen do představenstva Evropské asociace zásilkových lékáren. S jakými vizemi vstupuje do představenstva? Co bych chtěl z pozice českého hlavního hráče změnit? Jak ovlivní internetové lékárny současná pandemie? Odpovídá v exkluzivním rozhovoru pro portál APATYKÁŘ®.

Jan Vetyška: Cena je důležitým faktorem, ale ne jediným rozhodujícím, proč lidé nakupují on-line

13.05.2020

Podle Asociace pro elektronickou komerci podpořil koronavirus razantní růst e-commerce v celé Evropě. Je zřejmé, že zavedená opatření naučila uživatele více používat online služeb. Jak je tomu obecně v ČR v online segmentu? Je objednávání služeb a produktů stále doménou spíše mladé generace? Na tyto a další otázky odpověděl portálu APATYKÁŘ® Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK.

Švédský lékárenský řetězec posiluje spolupráci s online lékaři

11.05.2020

Od května je zdravotnický personál švédského poskytovatele služeb digitální zdravotní péče Doktor24 k dispozici v 60 zdravotnických místnostech v lékárnách švédského státního řetězce Apoteket, kde mimo jiné převezme očkování. Jedná se o první krok k vytvoření společné digitální a fyzické zdravotní sítě v celé zemi.

Martin Kasa: Neděláme nic nového, jen dáváme formu tomu, co dnes dobří lékárníci dělají v dobré víře

06.05.2020

Skupina Pilulka oznámila spuštění donáškové služby receptových léčiv pro pacienty v rámci svého rezervačního systému. Bude služba fungovat i v jiných městech? Konzultovala skupina službu se SÚKL? A proč chce jednotné doplatky? Na tyto a další otázky odpověděl ve druhé části rozhovoru její spolumajitel Martin Kasa.

apaPODCAST

Podcastový tip

David Čechlovský

Student Exchange Programm...

David Čechlovský

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí, Zahradnické a ...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Prof. PharmDr. Ing. Milan Lázníček, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. PharmDr. Ing. Milan...

PharmDr. Ján Valjan

Konec bonusů za recepty n...

PharmDr. Ján Valjan

Tomaso Piaggio

EPSA and PGEU cooperation

Tomaso Piaggio

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...

PharmDr. Peter Stanko

Možnosti alternativního z...

PharmDr. Peter Stanko

Ing. Ladislav Rudišar

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Ladislav Rudišar

Mgr. Filip Vrubel

Možné změny v odměňování ...

Mgr. Filip Vrubel

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.