Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

MUDr. Tomáš Šebek: Telemedicínu jsem opakovaně viděl v praxi v podmínkách daleko vzdáleným standardům funkčního zdravotnického systému

03.06.2020

Průkopník telemedicíny v ČR MUDr. Tomáš Šebek spustil se svým týmem od června nejnovější telemedicínský projekt Virtuální čekárna. Proč se vůbec „lékař bez hranic“ věnuje telemedicíně? Je telemedicína jen o moderních technologiích, nebo především o změně myšlení? Posílí pandemie COVID-19 telemedicínu? A co telemedicína a telefarmacie? O tom všem a mnohém dalším si povídá lékárník a provozovatel portálu APATYKÁŘ® PharmDr. Martin Dočkal se svým hostem.

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA: Chci přispět vyváženým přístupem mezi odborností a technologickými trendy

27.05.2020

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA, lékárník a majitel nejdéle působící e-lékárny na českém trhu Lékárna.cz, byl zvolen do představenstva Evropské asociace zásilkových lékáren. S jakými vizemi vstupuje do představenstva? Co bych chtěl z pozice českého hlavního hráče změnit? Jak ovlivní internetové lékárny současná pandemie? Odpovídá v exkluzivním rozhovoru pro portál APATYKÁŘ®.

Jan Vetyška: Cena je důležitým faktorem, ale ne jediným rozhodujícím, proč lidé nakupují on-line

13.05.2020

Podle Asociace pro elektronickou komerci podpořil koronavirus razantní růst e-commerce v celé Evropě. Je zřejmé, že zavedená opatření naučila uživatele více používat online služeb. Jak je tomu obecně v ČR v online segmentu? Je objednávání služeb a produktů stále doménou spíše mladé generace? Na tyto a další otázky odpověděl portálu APATYKÁŘ® Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK.

Švédský lékárenský řetězec posiluje spolupráci s online lékaři

11.05.2020

Od května je zdravotnický personál švédského poskytovatele služeb digitální zdravotní péče Doktor24 k dispozici v 60 zdravotnických místnostech v lékárnách švédského státního řetězce Apoteket, kde mimo jiné převezme očkování. Jedná se o první krok k vytvoření společné digitální a fyzické zdravotní sítě v celé zemi.

Martin Kasa: Neděláme nic nového, jen dáváme formu tomu, co dnes dobří lékárníci dělají v dobré víře

06.05.2020

Skupina Pilulka oznámila spuštění donáškové služby receptových léčiv pro pacienty v rámci svého rezervačního systému. Bude služba fungovat i v jiných městech? Konzultovala skupina službu se SÚKL? A proč chce jednotné doplatky? Na tyto a další otázky odpověděl ve druhé části rozhovoru její spolumajitel Martin Kasa.

Martin Kasa: Donáška je vždy na dohodě mezi lékárnou a konkrétním pacientem

05.05.2020

Skupina Pilulka oznámila spuštění donáškové služby receptových léčiv pro pacienty v rámci svého rezervačního systému. Jak funguje, jestli jej provozovatel konzultoval např. se SÚKL, v čem se systém liší od zásilkového výdeje nebo jak přesně funguje donášková služba? Na tyto a další otázky odpověděl v první části rozhovoru její spolumajitel Martin Kasa.

Mgr. Irena Storová, MHA: Načtení všech identifikátorů eReceptu najednou na občanský průkaz spustíme od 1. června

29.04.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

Dočkají se lékárníci konečně možnosti načtení všech ereceptů najednou a ne po jednom identifikátoru každý zvlášť? A předpokládá to nějakou legislativní změnu? Na tyto a další otázky portálu odpověděla ve třetí části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.

Mgr. Irena Storová, MHA: Příprava centrálního rezervačního systému je stále aktuální

28.04.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

SÚKL již dříve v rámci představil své vlastní řešení rezervačního systému elektronických receptů. Je toto téma ještě stále aktuální? A jak by měl v reálu vypadat? Na tyto a další otázky portálu odpověděla ve druhé části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.

Mgr. Irena Storová, MHA: Co se týče zásilkového výdeje, nerada bych, abychom podlehli nějakému tlaku a připravili něco narychlo, ukvapeně a nekvalitně

27.04.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

Jak se na systém, který používá jako název jeho ochrannou známku dívá český SÚKL? Probíhají aktuálně diskuze na úrovni státní správy ohledně změny zákona v souvislosti se zásilkovým výdejem? Připravuje SÚKL vlastní řešení? Na tyto a další otázky portálu odpověděla v první části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.

EK vydala pokyny pro zajištění osobních dat v COVID-19 aplikacích

18.04.2020

Evropská komise zveřejnila pokyny k vývoji nových aplikací, které mají pomáhat v boji proti koronaviru. Je důležité zajistit, aby mohli občané EU těmto inovativním digitálním řešením plně důvěřovat a mohli je bez obav přijmout.

PharmDr. Bc. Jan Bureš: Abychom předcházeli různým „kočkopsům“, měli by lékárníci zvážit, zda by neměli distanční služby nabízet sami

14.04.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Podobnou výzvou, jakou je pandemie pro kamenné lékárny, je v současnosti v jiném smyslu výzvou i pro internetové lékárny. Lidé se k online službám obracejí stále častěji, čelí tak velkému nárůstu počtu objednávek. Na otázky portálu odpověděl PharmDr. Bc. Jan Bureš, vedoucí lékárník, odborný zástupce a prokurista zásilkové lékárny Apotek.

Třináctá Pangea zaznamenala nárůst falešných léčivých přípravků souvisejících s COVID-19

20.03.2020 | ZÁTAH PROTI NELEGÁLNÍM E-LÉKÁRNÁM

Padělané obličejové masky, nedostatečné ruční sanitizéry a neschválená antivirotika byly zabaveny v rámci globální operace Pangea XIII. Výsledkem operace bylo 121 zatčení po celém světě a zabavení potenciálně nebezpečných léčiv v hodnotě více než 14 mil. USD.

Generální advokát Soudního dvora EU: Členský stát nemůže svévolně uplatnit omezení reklamy online lékáren z jiného členského státu

28.02.2020 | VÍME PRVNÍ

Generální advokát Soudního dvora EU Henrik Saugmandsgaard ​​Øe vydal své stanovisko k žádosti o rozhodnutí o předběžné otázce podané odvolacím soudem v Paříži ve sporu o propagaci online lékárny zřízené v Nizozemsku nabízející OTC léčivé přípravky francouzským zákazníkům.

Německá pojišťovna: Hrazené aplikace musejí prokázat skutečný přínos pro léčbu a pacienty

24.02.2020

Německá zdravotní pojišťovna AOK mírní nadšení ze zákonné možnosti hradit mobilní zdravotní aplikace. Jak uvedla v nejnovějším prohlášení, aplikace musí prokázat skutečný přínos pro pacienta. Vítá sice inovativní možnosti pro pacienty, varuje však před bezhlavým spoléháním se na zdravotnické mobilní aplikace.

Švédské změny – od června lékový záznam, příští rok povinná e-preskripce

17.02.2020

Od 1. června 2020 bude ve Švédsku spuštěn národní seznam léčivých přípravků (lékový záznam). Umožní nemocnicím, lékárnám a pacientům přístup ke stejným informacím o předepsaných a vydaných receptech a přispěje tak k bezpečnějšímu nakládání s léčivy. Od dubna 2021 pak musejí být všechny recepty, až na výjimky, výhradně elektronické.

apaPODCAST

Podcastový tip

Barbara Škodová

Miss Univerzity Karlovy 2...

Barbara Škodová

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti klíšťové e...

RNDr. Marek Petráš

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Záměry společnosti Česká ...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

PharmDr. Ján Valjan

Lékárnický dům, Krizový s...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA:...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba

PharmDr. Lenka Doležalová

Příprava chemoterapie pro...

PharmDr. Lenka Doležalová...

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

PharmDr. Daniela Seberová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Seberová...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.