Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

FDA podpoří v boji proti opiátové epidemii i digitální technologie

03.06.2018

V rámci boje s opiátovou krizí otevřela FDA výzvu k podpoře vývoje zdravotnických prostředků, včetně digitálních technologií a diagnostických testů, které by poskytly nová řešení pro detekci, léčbu a prevenci závislosti, zneužívání a léčbu bolesti.

Průzkum: 90 % amerických lékařů se bojí negativních online recenzí

20.05.2018

V průzkumu provedeném mezi zdravotnickými pracovníky jich 80 % hodnotí svou online pověst jako velmi nebo extrémně důležitou a 90 % vyjádřilo obavy z rizika negativní zpětné vazby. Jen 46 % však plánuje investovat do zlepšení své online pověsti.

Britští online lékaři čekají na německé změny

04.05.2018

Rok 2018 bude výzvou pro poskytovatele telemedicíny na německém trhu. Německá lékařská komora dala naději na schválení ošetření na dálku. Na otevření trhu se připravuje i přední hráč na celoevropském trhu.

Fitbit a Google spojí síly v digitálním zdraví, chtějí inovovat wearables

01.05.2018

Fitbit a Google budou společně inovovat a měnit budoucnost digitálního zdraví a nositelných zařízení, což má vést k pozitivním zdravotním výsledkům u lidí po celém světě. Mj. sdílet data získaná z wearables s elektronickými zdravotními záznamy.

Certifikační program pro poskytovatele odvykací léčby uznává Google, Mastercard či Facebook

19.04.2018

Respektovaná organizace LegitScript, která dohlíží na dodržování pravidel na internetu v oblasti e-lékáren a e-commerce, spustila nový certifikační program pro poskytovatele léčby závislosti návykových látkách a na alkoholu.

Litevské Ministerstvo zdravotnictví plánuje online prodej Rx léčiv

03.04.2018 | EXKLUZIVNĚ

Většina Litevců souhlasí s tím, aby se některé volně prodejné léčivé přípravky mohly prodávat nejen v lékárnách, ale také v jiných obchodech. Současně by chtěli možnost nákupu léčiv online. Ministerstvo navrhuje umožnit online prodej i receptově vázaných.

Lidé hledají informace na internetu stále častěji, lékaři jim nevěnují dostatek času

22.03.2018

Dvě třetiny Němců nejsou spokojeny s léčbou, zejména proto, že jim lékař věnuje příliš málo času. Při výběru nemocnice je vedle rady jejich rodinného lékaře důležitá i recenze na internetu. Podporují proto elektronizaci.

Ukrajina chce uzákonit internetové lékárny

08.03.2018 | EXKLUZIVNĚ

Jak zjistil portál APATYKÁŘ®, Asociace zaměstnavatelů medicínského a mikrobiologické průmyslu Ukrajiny iniciovala úpravu činnosti internetových lékáren. Chce tak nastavit pravidla pro sektor e-commerce, který již nyní funguje, nicméně nelegálně.

e-Medikation se začíná rozšiřovat po celém Rakousku

05.03.2018

Celorakouské rozšíření elektronického projektu e-Medikation je nyní pevně stanoveno. Od ledna se spustil ve spolkové zemi Vorarlberg, postupně se v roce 2018 a 2019 rozšíří do ordinací lékařů a lékáren po celé zemi.

Polští lékárníci podpořili e-preskripci, lékaři jsou proti

04.03.2018 | EXKLUZIVNĚ

Polská lékárnická komora vyjádřila podporu zavedení elektronické preskripce. Podle ní je přínosem především odstranění falešných receptů a pochybností o předepsaných léčivých přípravcích a dávkování. Vítá ale také výrazné zjednodušení fakturace.

Finové jsou s e-preskripcí spokojeni, problém zaznamenal jen každý desátý

01.03.2018

Pacienti přicházející do finských lékáren jsou spokojeni se zavedením elektronické preskripce a jen zřídka dochází k problémům. Polovina z nich využívá k obnovení svých e-receptů (chronická léčba) lékárny.

První digitální sběrné místo receptů spuštěno v německé zemi Saarland

29.01.2018

V německém Heusweiler-Kutzhof zahájilo pilotní provoz první digitální sběrné místo receptů. Zde se digitálně převádějí lékařské předpisy od pacientů do vybrané lékárny odpovědné za dodání léčivých přípravků.

Německá studie: Nízká zdravotní gramotnost a Google místo lékaře

26.01.2018

Německá studie potvrdila, že pozitivní recenze na internetu nebo možnost online sjednání návštěvy u lékaře hrají roli pouze pro desetinu lidí. Pro samotnou diagnózu je však lékař často až druhým zdrojem informací. Hlavním jsou internetové vyhledávače.

Polsko spustí pilotní projekt e-preskripce v únoru

22.01.2018 | EXKLUZIVNĚ

Polsko spustí 16. února 2018 pilotní projekt elektronické preskripce a bude realizován ve dvou okresech Mazovského vojvodství. Podle zatímních předpokladů bude v Polsku povinnost předepisovat recepty v elektronické podobě od 1. ledna 2020.

Dánsko spustí povinnou elektronickou preskripci od dubna

15.01.2018 | EXKLUZIVNĚ

Dánsko je dlouhodobě, podobně jako další země skandinávského regionu, lídrem v elektronizaci lékárenství. Od října 2017 je zde elektronická preskripce důrazně preferována a od letošního dubna pak bude povinná.

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Slovenská lékárnická kriz...

PharmDr. Ján Valjan
24.11.2008

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban
27.03.2012

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 3. – nepovo...

PharmDr. Martin Beneš
11.04.2011

Živý záznam akce

2. Tématický den - Týden ...

Živý záznam akce
25.10.2008

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Je korupce realitou v čes...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr
17.03.2011

Prof. PharmDr. Ing. Milan Lázníček, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. PharmDr. Ing. Milan...
24.11.2009

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 2. – distri...

PharmDr. Martin Beneš
07.04.2011

PharmDr. Ján Valjan

Rozhodnutí Evropského sou...

PharmDr. Ján Valjan
08.06.2009

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Nepovinné členství vytvář...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
12.10.2015

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková
21.09.2010

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.