Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Pokud by se v Polsku třetina lékáren zavřela, nic by se nestalo, reforma měla přijít před deseti lety

První část rozhovoru s investičním ředitelem Penta Investments pro oblast zdravotnictví a retailu MUDr. Václavem Jirků o lékárenském trhu v Evropě, službách v lékárnách a online lékárenství.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Do online lékárenství vstupuje silný hráč, který zahýbe trhem

19.06.2020

Online lékárenský segment pandemie COVID-19 silně rozhýbala a tak není divu, že do něj vstupuje hodně silný hráč. Ambice jsou tentokrát opravdu velké, kromě koncových zákazníků si hodlá podchytit i lékárny a distribuci. Samozřejmě není řeč o Alze, o které už čtenáři Apatykáře vědí více než půlrok.

Skutečná farmaceutická péče v praxi, aneb 60 lékárníků připravených poradit

17.06.2020 | SPECIÁL APATYKÁŘE

Podívali jsme se, jak se taky dá dělat farmaceutická péče „ve velkém“ a přesto rodinném prostředí. Spokojenost pacientů je výrazná a tato lékárna se díky svým službám umisťuje pravidelně v čele oblíbenosti. A fakt to není o ceně. Hledáme funkční řešení, nikoli nejlevnější. Jen pro věrné čtenáře Apatykáře.

Rusko představilo pravidla výdeje prostřednictvím elektronických předpisů

10.06.2020

Ruské Ministerstvo zdravotnictví představilo změny v pravidlech pro výdej léčivých přípravků. Obsahují mj. podmínky výdeje léčivých přípravků na základě elektronického předpisu, technické podmínky či podmínky pro elektronickou preskripci.

MUDr. Tomáš Šebek: Nemá smysl lpět za každou cenu na konzervativních řešeních, když si doba žádá moderní přístup

05.06.2020

Průkopník telemedicíny v ČR MUDr. Tomáš Šebek spustil se svým týmem od června nejnovější telemedicínský projekt Virtuální čekárna. Proč se vůbec „lékař bez hranic“ věnuje telemedicíně? Je telemedicína jen o moderních technologiích, nebo především o změně myšlení? Posílí pandemie COVID-19 telemedicínu? Zahubí lékárenství Rx online? A co telemedicína a telefarmacie? O tom všem a mnohém dalším si povídá lékárník a provozovatel portálu APATYKÁŘ® PharmDr. Martin Dočkal se svým hostem.

MUDr. Tomáš Šebek: Telemedicínu jsem opakovaně viděl v praxi v podmínkách daleko vzdáleným standardům funkčního zdravotnického systému

03.06.2020

Průkopník telemedicíny v ČR MUDr. Tomáš Šebek spustil se svým týmem od června nejnovější telemedicínský projekt Virtuální čekárna. Proč se vůbec „lékař bez hranic“ věnuje telemedicíně? Je telemedicína jen o moderních technologiích, nebo především o změně myšlení? Posílí pandemie COVID-19 telemedicínu? A co telemedicína a telefarmacie? O tom všem a mnohém dalším si povídá lékárník a provozovatel portálu APATYKÁŘ® PharmDr. Martin Dočkal se svým hostem.

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA: Chci přispět vyváženým přístupem mezi odborností a technologickými trendy

27.05.2020

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA, lékárník a majitel nejdéle působící e-lékárny na českém trhu Lékárna.cz, byl zvolen do představenstva Evropské asociace zásilkových lékáren. S jakými vizemi vstupuje do představenstva? Co bych chtěl z pozice českého hlavního hráče změnit? Jak ovlivní internetové lékárny současná pandemie? Odpovídá v exkluzivním rozhovoru pro portál APATYKÁŘ®.

Chytří hledají tam, kde hledají všichni. A co Vy?

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

Práci v lékárně hledáme přes LÉKÁRNICKOU INZERCI, protože ji chceme najít!

  • Je největší a chodí tam nejvíc lidí
  • Zaměstnavatelé si nás najdou sami
  • Je pro zaměstnance zdarma
  • Funguje rychle a spolehlivě

Jan Vetyška: Cena je důležitým faktorem, ale ne jediným rozhodujícím, proč lidé nakupují on-line

13.05.2020

Podle Asociace pro elektronickou komerci podpořil koronavirus razantní růst e-commerce v celé Evropě. Je zřejmé, že zavedená opatření naučila uživatele více používat online služeb. Jak je tomu obecně v ČR v online segmentu? Je objednávání služeb a produktů stále doménou spíše mladé generace? Na tyto a další otázky odpověděl portálu APATYKÁŘ® Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK.

Švédský lékárenský řetězec posiluje spolupráci s online lékaři

11.05.2020

Od května je zdravotnický personál švédského poskytovatele služeb digitální zdravotní péče Doktor24 k dispozici v 60 zdravotnických místnostech v lékárnách švédského státního řetězce Apoteket, kde mimo jiné převezme očkování. Jedná se o první krok k vytvoření společné digitální a fyzické zdravotní sítě v celé zemi.

Martin Kasa: Neděláme nic nového, jen dáváme formu tomu, co dnes dobří lékárníci dělají v dobré víře

06.05.2020

Skupina Pilulka oznámila spuštění donáškové služby receptových léčiv pro pacienty v rámci svého rezervačního systému. Bude služba fungovat i v jiných městech? Konzultovala skupina službu se SÚKL? A proč chce jednotné doplatky? Na tyto a další otázky odpověděl ve druhé části rozhovoru její spolumajitel Martin Kasa.

Martin Kasa: Donáška je vždy na dohodě mezi lékárnou a konkrétním pacientem

05.05.2020

Skupina Pilulka oznámila spuštění donáškové služby receptových léčiv pro pacienty v rámci svého rezervačního systému. Jak funguje, jestli jej provozovatel konzultoval např. se SÚKL, v čem se systém liší od zásilkového výdeje nebo jak přesně funguje donášková služba? Na tyto a další otázky odpověděl v první části rozhovoru její spolumajitel Martin Kasa.

Mgr. Irena Storová, MHA: Načtení všech identifikátorů eReceptu najednou na občanský průkaz spustíme od 1. června

29.04.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

Dočkají se lékárníci konečně možnosti načtení všech ereceptů najednou a ne po jednom identifikátoru každý zvlášť? A předpokládá to nějakou legislativní změnu? Na tyto a další otázky portálu odpověděla ve třetí části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.

Mgr. Irena Storová, MHA: Příprava centrálního rezervačního systému je stále aktuální

28.04.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

SÚKL již dříve v rámci představil své vlastní řešení rezervačního systému elektronických receptů. Je toto téma ještě stále aktuální? A jak by měl v reálu vypadat? Na tyto a další otázky portálu odpověděla ve druhé části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.

Mgr. Irena Storová, MHA: Co se týče zásilkového výdeje, nerada bych, abychom podlehli nějakému tlaku a připravili něco narychlo, ukvapeně a nekvalitně

27.04.2020 | FARMACIE V PRVNÍ LINII

Jak se na systém, který používá jako název jeho ochrannou známku dívá český SÚKL? Probíhají aktuálně diskuze na úrovni státní správy ohledně změny zákona v souvislosti se zásilkovým výdejem? Připravuje SÚKL vlastní řešení? Na tyto a další otázky portálu odpověděla v první části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.

EK vydala pokyny pro zajištění osobních dat v COVID-19 aplikacích

18.04.2020

Evropská komise zveřejnila pokyny k vývoji nových aplikací, které mají pomáhat v boji proti koronaviru. Je důležité zajistit, aby mohli občané EU těmto inovativním digitálním řešením plně důvěřovat a mohli je bez obav přijmout.

PharmDr. Bc. Jan Bureš: Abychom předcházeli různým „kočkopsům“, měli by lékárníci zvážit, zda by neměli distanční služby nabízet sami

14.04.2020 | LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Podobnou výzvou, jakou je pandemie pro kamenné lékárny, je v současnosti v jiném smyslu výzvou i pro internetové lékárny. Lidé se k online službám obracejí stále častěji, čelí tak velkému nárůstu počtu objednávek. Na otázky portálu odpověděl PharmDr. Bc. Jan Bureš, vedoucí lékárník, odborný zástupce a prokurista zásilkové lékárny Apotek.

apaPODCAST

Podcastový tip

Živá reportáž z akce

5. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti meningokok...

RNDr. Marek Petráš

Ing. Ladislav Rudišar

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Ladislav Rudišar

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Návrat studia oboru farma...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Povinná elektronická pres...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.