Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

CVS Caremark oznámil dohodu s Allscripts o e-preskripci

Vloženo: 24.02.2010, 06:03 | Čteno: 7775×

CVS Caremark zveřejnil dohodu o e-preskripci s Allscripts, americkou společností působící v oblasti informačních technologií ve zdravotnictví. Na základě dohody ustoupí od své vlastní aplikace pro e-preskripci iScribe a převede poskytovatele, kteří nyní používají iScribe na Allscripts.

Součástí e-preskripce vládní pobídky

„Pomohli jsme definovat tento trh jako jeden ze zakladatelů sítě Surescripts, která spojuje předepisující s důležitými preskripčními informacemi a lékárnami, a jako dřívější poskytovatel e-preskripčních nástrojů. Spoluprací přímo s Allscripts bude posílena naše schopnost dodávat modulární e-preskriční řešení,“ uvedl Troyen Brennan, výkonný viceprezident a vedoucí lékař CVS Caremark.

Motivační program

Podle dohody budou mít také uživatelé iScribe možnost přechodu na plnou verzi Allscripts EHR (e-dokumentace). Allscripts zároveň oznámila spuštění Allscripts motivačního programu, který má usnadnit rychlé rozšíření e-dokumentace.

Program zaručuje, že aplikace Allscripts EHR, pokud si ji lékaři vyberou, splní certifikační kritéria stanovená ministerstvem zdravotnictví a sociálních služeb, která jim také umožní využít finančního programu pro odpuštění platby za software na prvních šest měsíců. Ministerstvo vydalo, podle amerického zákona Recovery and Reinvestment Act, pravidla vyžadující od lékařů, aby prokázali „smysluplné využití“ certifikované e-dokumentace kvůli tomu, aby mohli uplatnit nárok na stimulační pobídku v na programech Medicare a Medicaid ve výši 44000-64000 USD, které budou dostupné v roce 2011.

Jak uvedl výkonný ředitel Allscripts Glen Tullman v prohlášení: „Cílem tohoto programu je přijetí a užívání elektronických zdravotních záznamů, aby poskytovaly lékařům v reálném čase informací o osvědčených postupech a propojily je s dalšími subjekty ve zdravotnictví, kteří jsou klíčoví pro poskytování integrované, vysoce kvalitní a nákladově efektivní péče o pacienta.“

Centrum pro Medicare a Medicaid služby již poskytuje finanční pobídky pro e-preskripci v rámci zákona o zlepšení Medicare pro pacienty a poskytovatele.

E-preskripce přes iPhone

Podle CVS Caremark, dohoda, spolu s širší e-preskripční a e-health strategií zahrnující obě společnosti, zvýší schopnost CVS Caremark dosáhnout předepisující lékaře tím, že by investoval pouze do jediného klinického nástroje. Allscripts nabízí lékařům v nezávislých ordinacích a ve větších skupinách nebo v institucích celou řadu řešení k uspokojení jejich potřeb. Od samostatného mobilního e-preskripčního řešení přes iPhone (popř. jiný smartphone) k e-dokumentaci s vloženým e-preskričním modulem.

Zdroje informací:
CVS Caremark
Allscripts
apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

Thony Björk

Deregulation of the Swedi...

Thony Björk

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti pneumokoko...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci mají svou Rozár...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Bonusy za receptová léčiv...

PharmDr. Lubomír Chudoba

PharmDr. Stanislav Havlíček

Farmaceutický balíček – č...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Doc. RNDr. Lubomír Opletal, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Lubomír Opleta...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí v ČFM na Kuksu ...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Filip Vrubel

Legislativní změny v obla...

Mgr. Filip Vrubel

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.