Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Johan Wallér

Johan Wallér: Ve Švédsku není hlavní změnou re-regulace trhu, ale to, že pacienti stále více nakupují online, na to lékárníci reagují

Exkluzivní rozhovor s Johanem Wallérem, výkonným ředitelem Švédské asociace lékáren. Exclusive interview with Johan Wallér, CEO of the Swedish Pharmacy Association.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Americkým nezávislým lékárnám brání v přijetí e-preskripce vysoké náklady

Vloženo: 10.03.2010, 06:13 | Čteno: 8042×

Aby se usnadnilo zřízení a implementace oboustranné elektronické komunikace mezi lékárníkem a lékařem v USA, podala Národní asociace veřejných lékárníků (NCPA) dva návrhy na poskytnutí dotace na vyrovnání souvisejících nákladů a manipulačního poplatku.

Zájem o e-preskripci mezi nezavislými lékárnami je

V písemném prohlášení při jednání s pracovní skupinou pro politiku technologie zdravotních informací a výměny informací amerického ministerstva zdravotnictví popsala NCPA zkušenosti nezávislých lékáren akceptující e-preskripci od lékařů a uvedla nápady na rozšíření do praxe. Lékárníci z veřejných lékáren prý mají zájem na budování e-preskripce, protože potenciálně umožňuje přesnější a rychlejší elektronické předávání preskripce přímo z počítače lékárníkům než písemnou formou. Nicméně problémy přetrvávají i nadále při přijímání a zavádění této technologie. Představitelé organizace proto doufají, že jejich doporučení pracovní skupina nakonec přijme.

NCPA volá po vyšší podpoře

Podle prohlášení umožňují stávající komunikační systémy lékařům zasílat předpisy lékárníkům, ale neumožňují lékárníkům zpětnou komunikaci s lékaři. Organizace také prohlásila, že požadavky na spolupráci s Centrem pro služby Medicare a Medicaid na e-preskripci nemotivují lékaře zvýšit svou současnou úroveň svého zapojení.

„Skutečností je, že někteří lékárníci a lékárny – zejména ty, nezávislé – čelí značným nákladovým problémům při realizaci e-preskripce. Opatření přijatá federálními a státními orgány by měla reflektovat tyto požadavky a podněty, které budou silně podporovat implementaci efektivního a robustního systému e-preskripce,“ uvedl šéf organizace Bruce Roberts.

Zdroje informací:
NCPA
apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Jaroslava Doležalová

Falešná léčiva

Mgr. Jaroslava Doležalová...

Živá reportáž z akce

2. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 1. – zdravo...

PharmDr. Martin Beneš

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci poprvé v histor...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA:...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA...

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti japonské e...

RNDr. Marek Petráš

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA:...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.