Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Americkým nezávislým lékárnám brání v přijetí e-preskripce vysoké náklady

Vloženo: 10.03.2010, 06:13 | Čteno: 8014×

Aby se usnadnilo zřízení a implementace oboustranné elektronické komunikace mezi lékárníkem a lékařem v USA, podala Národní asociace veřejných lékárníků (NCPA) dva návrhy na poskytnutí dotace na vyrovnání souvisejících nákladů a manipulačního poplatku.

Zájem o e-preskripci mezi nezavislými lékárnami je

V písemném prohlášení při jednání s pracovní skupinou pro politiku technologie zdravotních informací a výměny informací amerického ministerstva zdravotnictví popsala NCPA zkušenosti nezávislých lékáren akceptující e-preskripci od lékařů a uvedla nápady na rozšíření do praxe. Lékárníci z veřejných lékáren prý mají zájem na budování e-preskripce, protože potenciálně umožňuje přesnější a rychlejší elektronické předávání preskripce přímo z počítače lékárníkům než písemnou formou. Nicméně problémy přetrvávají i nadále při přijímání a zavádění této technologie. Představitelé organizace proto doufají, že jejich doporučení pracovní skupina nakonec přijme.

NCPA volá po vyšší podpoře

Podle prohlášení umožňují stávající komunikační systémy lékařům zasílat předpisy lékárníkům, ale neumožňují lékárníkům zpětnou komunikaci s lékaři. Organizace také prohlásila, že požadavky na spolupráci s Centrem pro služby Medicare a Medicaid na e-preskripci nemotivují lékaře zvýšit svou současnou úroveň svého zapojení.

„Skutečností je, že někteří lékárníci a lékárny – zejména ty, nezávislé – čelí značným nákladovým problémům při realizaci e-preskripce. Opatření přijatá federálními a státními orgány by měla reflektovat tyto požadavky a podněty, které budou silně podporovat implementaci efektivního a robustního systému e-preskripce,“ uvedl šéf organizace Bruce Roberts.

Zdroje informací:
NCPA
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Šest semestrů na VŠ jako ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Živá reportáž z akce

2. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Centrální nákupy léčiv, p...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

Veronika Petláková

Centrální datové úložiště...

Veronika Petláková

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 3. – r...

Mgr. Veronika Hrabcová

PGEU

EXKLUZIVNÍ SPECIÁL – Jedn...

PGEU

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Návrat studia oboru farma...

PharmDr. Marie Loučková, ...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.