Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Ministři EU jednali o eHealth

Vloženo: 24.03.2010, 17:36 | Čteno: 8927×

Na osmé ministerské konferenci o eHealth, která se konala minulý týden v Barceloně, nastínili ministři EU společné vize a priority politiky, jak eHealth více zpřístupnit, zinteraktivnit a přizpůsobit pro pacienty. Prohlášení představuje hlavní cíle, kterých má být dosaženo v příštích deseti letech.

Koordinace projektů v rámci eHealth

Deklarace vyzývá k politické koordinaci v rámci různých oblastí, kde může mít eHealth dopad na zdraví občanů, s cílem zvýšit přínos pro pacienty, systémy zdravotní péče a společnost. Uvádí, že je třeba větší součinnosti v oblastech jako je konkurenceschopnost, výzkum a regionální rozvoj na evropské i národní úrovni.

Význam eHealth má být vyzdvižen v rámci budoucí strategie EU 2020 a evropské digitální agendy. V této souvislosti tedy členské státy s napětím očekávají i světovou konferenci o ICT (information and communication technology).

ICT nástroje pro zdravotnictví by měly být použity pro navýšení benefitů pro pacienty, systémy zdravotní péče a společnost obecně. Proto je vítána Velká škála akcí na evropské úrovni směřujících k propojení výzkumu, inovací a rozvoje. Evropská komise by měla o pokroku v této oblasti dále informovat, nicméně signatáři zdůrazňují, že je důležité zapojit všechny zainteresované strany do strategického plánování, ověřování a zavádění eHealth.

EU investovala do výzkum 1 miliardu

Za dvě desetiletí podpořila Evropská komise výzkum v EU prostřednictvím financování více než 450 projektů v celkové hodnotě 1 mld. EUR. Cílem je, aby Evropa zaujala v oblasti výzkumu a inovací vedoucí postavení.

Od roku 2007 podporuje Evropská komise zavedení eHealth prostřednictvím Competitiveness and Innovation Programme a v posledních letech v rámci Public Health Programme.

Zdroje informací:
Europa.eu
apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

PGEU

EXKLUZIVNÍ SPECIÁL – Jedn...

PGEU

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Je korupce realitou v čes...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti japonské e...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Kontrolní činnost, (ne)sp...

PharmDr. Zuzana Baťová, P...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA:...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA...

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme...

Ing. Daniel Horák

Doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc.

Slovenka roku 2012, aneb ...

Doc. RNDr. Magdaléna Fulm...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.