Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Rakousko spouští testy e-medikace

Vloženo: 02.07.2010, 05:56 | Čteno: 9691×

Rakousko v polovině června úspěšně odstartovalo na Sympoziu Asociace rakouských sociálních pojišťoven projekt e-medikace.

Online kontrola na interakce

Nejdříve se jej budou dobrovolně v rámci pilotního projektu ve třech regionech (Reutte/Zams, Wels-Grieskirchen, Wien-Donaustadt) účastnit lékaři, lékárny, nemocnice a pacienti. Přitom se bude testovat, jak funguje v praxi on-line kontrola předepsaných léčiv na interakce s OTC léčivy, která pacient užívá.

Cílem je po úspěšném testovacím provozu systém rozšířit do celého Rakouska a ve střednědobém horizontu výrazně snížit počet poškození zdraví v důsledku nerozpoznaných interakcí.

E-card neobsahuje citlivá data

Technický základ pro tento systém tvoří vysoce bezpečný systém E-card, přičemž osobní údaje o léčivech nejsou na E-card samotné, ale jsou uloženy na lékovém kontě. E-card slouží jako přístupový klíč k lékovým údajům o pacientovi.

Sociální zabezpečení zaručuje bez ohledu na věk, příjem, sociální zázemí a vzdělání kvalitní zdravotní péči a bezpečnou penzijní péči. V současné době je asi 8,2 milionu oprávněných (pojištěné osoby a společně pojištění jejich rodinní příslušníci).

Nárok na ošetření ze zdravotního pojištění se lékaři zobrazí prostřednictvím systému E-card. Ta, jako přístupová karta, neobsahuje žádná zdravotní data, ale umožňuje lékaři zkontrolovat stav pojištění pacientů a využívání dalších služeb.

Asociace rakouských sociálních pojišťoven je organizační záštitou solidárního zdravotního, úrazového a důchodového pojištění v Rakousku.

Zdroje informací:
ÖAK

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Emergentní systém, změna ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Mgr. Filip Vrubel

Možné změny v odměňování ...

Mgr. Filip Vrubel

Živá reportáž z akce

4. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Živý záznam akce

5. Tématický den – Den lé...

Živý záznam akce

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti japonské e...

RNDr. Marek Petráš

27. Lékárnické dny v Plzni

27. Lékárnické dny v Plzn...

27. Lékárnické dny v Plzn...

Michaela Virágová

Filmový klub USF

Michaela Virágová

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy na Kuksu a u...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia ChrapkováISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.