Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: K monitorování dostupnosti léčiv se může využívat i protipadělkový systém, devět států už o to má zájem

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Rakousko spouští testy e-medikace

Vloženo: 02.07.2010, 05:56 | Čteno: 9974×

Rakousko v polovině června úspěšně odstartovalo na Sympoziu Asociace rakouských sociálních pojišťoven projekt e-medikace.

Online kontrola na interakce

Nejdříve se jej budou dobrovolně v rámci pilotního projektu ve třech regionech (Reutte/Zams, Wels-Grieskirchen, Wien-Donaustadt) účastnit lékaři, lékárny, nemocnice a pacienti. Přitom se bude testovat, jak funguje v praxi on-line kontrola předepsaných léčiv na interakce s OTC léčivy, která pacient užívá.

Cílem je po úspěšném testovacím provozu systém rozšířit do celého Rakouska a ve střednědobém horizontu výrazně snížit počet poškození zdraví v důsledku nerozpoznaných interakcí.

E-card neobsahuje citlivá data

Technický základ pro tento systém tvoří vysoce bezpečný systém E-card, přičemž osobní údaje o léčivech nejsou na E-card samotné, ale jsou uloženy na lékovém kontě. E-card slouží jako přístupový klíč k lékovým údajům o pacientovi.

Sociální zabezpečení zaručuje bez ohledu na věk, příjem, sociální zázemí a vzdělání kvalitní zdravotní péči a bezpečnou penzijní péči. V současné době je asi 8,2 milionu oprávněných (pojištěné osoby a společně pojištění jejich rodinní příslušníci).

Nárok na ošetření ze zdravotního pojištění se lékaři zobrazí prostřednictvím systému E-card. Ta, jako přístupová karta, neobsahuje žádná zdravotní data, ale umožňuje lékaři zkontrolovat stav pojištění pacientů a využívání dalších služeb.

Asociace rakouských sociálních pojišťoven je organizační záštitou solidárního zdravotního, úrazového a důchodového pojištění v Rakousku.

Zdroje informací:
ÖAK

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA:...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA...

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...

Ing. Jarmila Pirnerová

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Jarmila Pirnerová

Mgr. Stanislav Havlíček

Jednotné doplatky - reali...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., lékárníci z regionů

Nevybírání regulačních po...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., l...

27. Lékárnické dny v Plzni

27. Lékárnické dny v Plzn...

27. Lékárnické dny v Plzn...

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

PharmDr. Tibor Czuľba

Komerci v rámci soustavné...

PharmDr. Tibor Czuľba

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

PharmDr. Ján Valjan

Přípravky s pseudoefedrin...

PharmDr. Ján Valjan

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.