Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 3.

Třetí část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Rakousko spouští testy e-medikace

Vloženo: 02.07.2010, 05:56 | Čteno: 9661×

Rakousko v polovině června úspěšně odstartovalo na Sympoziu Asociace rakouských sociálních pojišťoven projekt e-medikace.

Online kontrola na interakce

Nejdříve se jej budou dobrovolně v rámci pilotního projektu ve třech regionech (Reutte/Zams, Wels-Grieskirchen, Wien-Donaustadt) účastnit lékaři, lékárny, nemocnice a pacienti. Přitom se bude testovat, jak funguje v praxi on-line kontrola předepsaných léčiv na interakce s OTC léčivy, která pacient užívá.

Cílem je po úspěšném testovacím provozu systém rozšířit do celého Rakouska a ve střednědobém horizontu výrazně snížit počet poškození zdraví v důsledku nerozpoznaných interakcí.

E-card neobsahuje citlivá data

Technický základ pro tento systém tvoří vysoce bezpečný systém E-card, přičemž osobní údaje o léčivech nejsou na E-card samotné, ale jsou uloženy na lékovém kontě. E-card slouží jako přístupový klíč k lékovým údajům o pacientovi.

Sociální zabezpečení zaručuje bez ohledu na věk, příjem, sociální zázemí a vzdělání kvalitní zdravotní péči a bezpečnou penzijní péči. V současné době je asi 8,2 milionu oprávněných (pojištěné osoby a společně pojištění jejich rodinní příslušníci).

Nárok na ošetření ze zdravotního pojištění se lékaři zobrazí prostřednictvím systému E-card. Ta, jako přístupová karta, neobsahuje žádná zdravotní data, ale umožňuje lékaři zkontrolovat stav pojištění pacientů a využívání dalších služeb.

Asociace rakouských sociálních pojišťoven je organizační záštitou solidárního zdravotního, úrazového a důchodového pojištění v Rakousku.

Zdroje informací:
ÖAK

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Emergentní systém, změna ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Mgr. Irena Storová, MHA

Reklama na léčiva, média ...

Mgr. Irena Storová, MHA

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Lenka Doležalová

Příprava chemoterapie pro...

PharmDr. Lenka Doležalová...

Prof. RNDr. Vojtěch Adam, Ph.D.

Ústav chemie a biochemie ...

Prof. RNDr. Vojtěch Adam,...

Živý záznam akce

1. Tématický den - Den lé...

Živý záznam akce

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

O lékárenských stojatkách...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PGEU

EXKLUZIVNÍ SPECIÁL – Jedn...

PGEU

Mgr. Stanislav Havlíček

Dva dny v Bruselu s presi...

Mgr. Stanislav HavlíčekISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.