Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Ve Velké Británii testují přístup lékárníků k souhrnným zdravotním záznamům pacientů

Vloženo: 25.03.2011, 05:59 | Čteno: 8788×

Britští lékárníci mohou prostřednictvím systému souhrnných záznamů zdravotní péče přistupovat k informacím o medikaci pacientů, jejich alergiích a nežádoucích účincích. Od dubna 2011 má být v oblasti NHS Ashton, Leigh a Wigan spuštěn pilotní projekt.

Pilotní projekt na 3-5 měsíců

Ten bude zahrnovat dvě nezávislé lékárny a lékárny řetězce Tims & Parker a Cohen’s Chemist v celkově osmi lokalitách a poběží tři až pět měsíců. Poté bude formálně přezkoumán.

Pokud bude vyhodnocen jako úspěšný, plánuje lokální NHS rozšířit přístup do systému i na zbývající místa v oblasti , která by se chtěla připojit. Zájem prý doposud projevilo dalších 10 subjektů.

Testování praktické implementace do lékáren

Systém funguje tak, že po svolsní pacientem, jsou lékárníci oprávněni podívat se na informace o jejich medikaci, alergiích a nežádoucích účincích. Souhrnné záznamy o péči zpbrazí šestiměsíční historii akutní preskripce a osmnáctiměsíční historii opakované a ukončené preskripce.

Pilotní projekt bude zpočátku zahrnovat jen lékárenské systémy Positive Solutions and Rx Systems. Pokud bude odsouhlaseno plné rozšíření, budou střediska primární péče spolupracovat se všemi dodavateli. Kromě přínosu celého systému je totiž třeba vysledovat jeho praktické problémy, aby se jej podařilo plně implementovat do lékáren.

Budoucnost ukáže

Příprava projektu začala počátkem roku 2011 jako součást širšího zapojení středisek primární péče, služeb praktických lékařů mimo ordinační hodiny a jiných orgánů NHS. Minulý měsíc však byl podobný pilotní projekt v NHS Bradford a Airedale po jeho přezkoumání zastaven.

Zdroje informací:
NHS ALW
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Řízená péče a postavení z...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Ján Valjan

I na Slovensku máme řadu ...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Filip Vrubel

E-preskripce, hlášení cen...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Role SÚKL v připravovanýc...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., lékárníci z regionů

Nevybírání regulačních po...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., l...

Prof. RNDr. Milan Pour, Ph.D.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Milan Pour, P...

Dr. Emil Zörner

Boj proti farmakorupci, g...

Dr. Emil Zörner

PharmDr. Daniela Holušová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Holušová...

Piotr Bohater

Current situation on the ...

Piotr BohaterISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.