Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Záznamy konzultací s ošetřujícími lékaři jsou nyní v Dánsku k dispozici online

Vloženo: 04.07.2011, 12:37 | Čteno: 6305×

Oficiální dánský eHealth portál sundhed.dk spustil v průběhu června novou službu, která občanům poskytuje přehled o jejich návštěvách u praktických lékařů, specialistů, stomatologů a fyzioterapeutů.

Moje konzultace

Nová služba se jmenuje Moje konzultace a byla zahájena zájmovou organizací sdružující 5 dánských regionů Danske Regioner (DR).

Zahrnuje návštěvy od roku 2003, které dánská vláda zcela nebo částečně hradí. Informace pocházejí z rejstříku zdravotního pojištění, který obsahuje informace, které poskytovatelé zdravotní péče hlásí DR.

Pro přístup ke službě Moje konzultace se uživatelé musejí přihlásit na uvedené stránky pomocí NemID, což je dánský digitální podpis pro veřejné a soukromé služby na internetu. Ty jsou pak prezentovány v časové ose, která ukazuje, jaké praktické lékaře navštívili a kdy.

Odtud se může uživatel prokliknout na další informace – může například zjistit, jaký problém byl řešen a jaká byla finanční náročnost konzultací pro úřady.

Moje ošetření v nemocnici

Nová služba chválí službu Moje ošetření v nemocnici, která zobrazuje nemocniční hospitalizace zpětně do roku 1977 a návštěvy pohotovostí a ambulancí od roku 1995.

Tato služba je jednou z nejpoužívanějších na portálu – podle výsledků průzkumu z lednu 2011 použilo službu 8 % obyvatel.

Další služby přibudou

Další související služby mají být na webu brzy k dispozici – konkrétně přístup občanů k jejich zdravotním záznamům od praktických lékařů a dalších specialistů. To je velmi populární myšlenka, protože Dánové se zúčastňují konzultací na jedné z více než 2000 klinik v zemi častěji, než v nemocnicích.

DR a Dánská lékařská asociace se již dohodly, že poskytnou přístup k záznamům. Zahájení služby s pracovním názvem P-journal se očekává v příštím roce.

Zdroje informací:
sundhed.dk
apaPODCAST

Podcastový tip

Liz Hoctor

Current situation on the ...

Liz Hoctor

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimů...

Prof. PharmDr. Tomáš Šimů...

Ing. Jiří Pirner

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Jiří Pirner

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Lékárenství z pohledu min...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CS...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Stanislav Havlíček

ÚOOÚ - SÚKL koná v rozpor...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 2. – v...

Mgr. Veronika HrabcováISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.