Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Polský eHealth připraví HP za 27 mil. USD

Vloženo: 15.01.2013, 06:00 | Čteno: 8337×
FOTO: HP

Polská divize IT gigantu HP, HP Enterprise Services, podepsala dohodu v hodnotě 27 mil. USD s Národním centrem pro zdravotnické informační systémy (CSIOZ), což je subjekt zřízený polským Ministerstvem zdravotnictví, který se podílí na rozvoji prostředí eHealth v zemi.

Portál a aplikace pro zúčastněné

Podle smlouvy HP vybuduje a rozběhne portál pro sběr, analýzu a sdílení digitálních zdravotních záznamů v celém Polsku. Lepší přístup ke zdravotním záznamům pro oprávněné uživatele zlepší, podle ministerstva, kvalitu služeb pro pacienty a umožní lepší rozhodování ve zdravotnických otázkách na vládní úrovni.

HP bude pracovat s CSIOZ na vybudování portálu, který pacienti mohou použít pro přístup ke svým elektronickým zdravotním záznamům.

Rovněž budou vyvíjet webové aplikace pro poskytovatele zdravotnických služeb, lékárny a veřejné plátce zdravotního pojištění.

Provázanost, kompletní přehled

Portál umožní interoperabilitu mezi CSIOZ a dalšími poskytovateli zdravotních služeb nebo lékárnami a online přístup k informacím o lékařských postupech, včetně zásadních lékařských záznamů, předepsaných a vyzvednutých receptech, nemocničních doporučení a propouštěcích zpráv.

Poskytovatelé zdravotních služeb a orgány veřejné správy budou mít přístup k informacím o zdravotnických procedurách, jako jsou úhrady léčiv, smluvní detaily a fakturace.

V důsledku toho budou mít poskytovatelé zdravotní péče, úřady a pacienti komplexní přehled o pacientově celkovém zdravotním stavu, což jim umožní informovanější zdravotní rozhodnutí.

Zkušenosti s evropskými projekty

Systém bude splňovat požadavky Evropské unie pro dlouhodobý sociálně-ekonomický program reforem (Lisabonská strategie), který podporuje informační společnost v EU a podporuje interoperabilitu mezi elektronickými platformami v oblasti zdravotní péče v rámci EU.

HP bude poskytovat tyto služby ze zázemí CSIOZ ve Varšavě. O jeho výběru rozhodly jeho zkušenosti s IT projekty ve zdravotnictví i v jiných zemích EU a také to, že se podílel na řadě pilotních projektů pro CSIOZ včetně testovaného e-receptu.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Dr. Emil Zörner

Boj proti farmakorupci, g...

Dr. Emil Zörner

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Danka Vystrčilová

Slovenka roku 2009

Mgr. Danka Vystrčilová

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Povinná elektronická pres...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Ondrej Sukeľ

9. Zemplínské lékárnické ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Doc. RNDr. Jiří Klimeš, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jiří Klimeš, C...

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Sloven...

PharmDr. Ján Valjan

Andreja Čufar

Current situation on the ...

Andreja Čufar

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

První pražští lékárníci, ...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Stanislav Havlíček

Farmaceutický balíček – č...

PharmDr. Stanislav Havlíč...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.