Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.
VÍME PRVNÍ

Doména .PHARMACY bude, prošla iniciačním schválením u ICANN

Vloženo: 28.05.2013, 06:11 | Čteno: 9979×
FOTO: APATYKÁŘ®

National Association of Boards of Pharmacy (NABP) uspěla s generickou doménou .pharmacy v iniciačním schvalovacím procesu. Jak informoval portál APATYKÁŘ® již dříve jako první, žádost podala loni jako součást rozšíření počtu současných gTLD, aby ji mohly používat pouze legitimní internetové lékárny.

Doména prošla první fází

Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN, nezisková organizace přidělující a spravující doménová jména a IP adresy) schválila v iniciačním procesu žádost NABP o zavedení generické domény .pharmacy.

NABP má v úmyslu spustit doménu .pharmacy do konce roku 2013 a chce ji poskytnout pouze legitimním online lékárnám a souvisejícím subjektům, které mají sídlo jak ve Spojených státech, tak i v jiných zemích.

Nastavení procesů

Úspěch v iniciačním hodnotícím procesu ICANN je klíčový při realizaci její vize – společně s globálními koalicemi zúčastněných stran vytvořit bezpečný a důvěryhodný online prostor pro lékárny, který bude užitečný spotřebitelům na celém světě.

Nyní bude NABP pracovat na zprovoznění této gTLD tak, jak očekává konečnou fázi hodnotícího procesu ICANN.

Další kroky v procesu zahrnují realizaci dohody s ICANN o registrování a podrobení se předchozímu testování, které zajistí, že NABP a její techničtí partneři budou schopni provozovat novou doménu stabilním a bezpečným způsobem.

Jak zdůraznila NABP, tato aktivita bude přínosná pro spotřebitele, protože chrání jejich zdraví proti padělkům a substandardním léčivům. Doménu .pharmacy totiž budou moci registrovat pouze takové subjekty, které se řídí příslušnou farmalegislativou a které prodávají léčivé přípravky.

Široká podpora

S podporou globální koalice zúčastněných stran, včetně mezinárodních lékárenských organizací, regulačních autorit, odborníků z farmaprůmyslu a orgány činnými v trestním řízení podala NABP v červnu 2012 u ICANN žádost vlastnit a provozovat generickou doménu .pharmacy.

Společně s ní totiž sdílejí obavy znelegálních online prodejců léčiv a medicínských produktů, které ohrožují zdraví pacientů na celém světě. To uvedla NABP i ve své žádosti ICANN – zajistit, aby si doménu .pharmacy mohly registrovat pouze oprávnění provozovatelé webových stránek, kteří se řídí zákony farmaceutické legislativy zemí, ve kterých sídlí a do kterých prodávají léčiva.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Filip Vrubel

Zásilkový obchod s Rx léč...

Mgr. Filip Vrubel

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

Hana Pavlasová

Kompletní průvodce regist...

Hana Pavlasová

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy na Kuksu a u...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Role SÚKL v připravovanýc...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

Živá reportáž z akce

1. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Vědecká činnost vs. počet...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí, Zahradnické a ...

Mgr. Ladislava Valášková,...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.