Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Trh elektronických fitness a zdravotních výrobků dosáhne do čtyř let 8 mld. USD

Vloženo: 08.01.2014, 06:52 | Čteno: 16698×
FOTO: Federal Communications Commission

Trh s wellness výrobky generoval v roce 2013 zhruba 3,3 mld. USD a zvýší se na více než 8 mld. USD do roku 2018 nejen díky prodejům samotných produktů, ale i výnosům ze softwaru a služeb, což představuje nárůst 142 %.

Uvádí to nová zpráva Consumer Electronics Association (CEA), obchodní asociace zastupující více než 2000 společností amerického spotřebního elektronického průmyslu u příležitosti letošního veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas.

Růst díky zdravotnické reformě

Výrobci zařízení prodali loni více než 40 mil. wellness výrobků a toto číslo vzroste na více než 70 mil. do roku 2018. Podle CEA roste poptávka po těchto produktech určených pro personální zdravotní management díky současné reformě zdravotnictví.

Tyto výrobky totiž umožňují poskytovatelům zdravotní péče, aby účinněji zapojili své pacienty a pomohli nejen jim lépe spravovat své zdravotní potřeby.

V průzkumu mezi 2 tis. uživateli mobilních telefonů identifikovala CEA 29 % uživatelů se zdravotním problémem, kteří se pokusili díky jednoduché použitelnosti sledovat svůj stav a pokročit následně směrem ke stanovenému cíli, a 27 %, kteří preferovali osobní plán, který jim pomohl vylepšit zdravotní stav.

Zájem o koupi dramaticky stoupl

Další studie CEA zveřejněná na konci roku 2013 pak zjistila, že zájem spotřebitelů o koupi přenosných fitness zařízení vzrostl o 13 % oproti 3 % v roce 2012.

Jako nejvýznamnější důvod, proč se rozhodli použít takové zařízení uvedlo 52 % dotázaných, že jim pomohlo s motivací. 47 % si je vybralo, protože jim umožnilo sledovat pokrok v jejich snažení a 46 %, protože monitoruje úroveň fyzické aktivity nebo její intenzitu.

Ze skupiny spotřebitelů, kteří vlastní nějaké fitness zařízení, má 37 % krokoměr, 26 % fitness videohry (tzv. cvičení u televize) a 21 % přenosné monitory krevního tlaku. Podle studie nedošlo ve sledované kategorii fitness technologických produktů v roce 2013 k žádným propadům.

Monitoring srdce a spalování kalorií

Nové produkty, které spotřebitelé mají v plánu koupit letos, zahrnují přenosná fitness zařízení ke konkrétnímu účelu, fitness mobilní aplikace a fitness videohry a aplikace pro monitoring kalorií.

Z nových funkcí u těchto zařízení či mobilních aplikací by spotřebitelé nejvíce přivítali sledování srdeční frekvence (95%), množství spálených kalorií (94%) a krokoměr (92 %).

Smartwatch netáhnou

Ačkoli si někteří výrobci od tzv. chytrých hodinek slibovali mnoho, mezi spotřebiteli byly loni méně populární než fitness aplikace, zařízení a videohry (pouze 9 %). Mezi funkcemi smartwatch měli spotřebitelé největší zájem o monitorování zdravotního stavu (91 %), sledování výkonu (90 %) a rutinní trénink (82 %).

CEA předpovídá, že příjmy z těchto zařízení budou v roce 2014 vyšší než 1 mld. USD, což znamená nárůst o 37 % oproti roku 2013.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí a novinky České...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Štefan Krchňák

Nedostatek léčiv a implem...

PharmDr. Štefan Krchňák...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenské opatření proti ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti klíšťové e...

RNDr. Marek Petráš

Kateřina Dittrichová

Student Exchange Programm...

Kateřina Dittrichová

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Projekt Bezpečné léky – m...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Lubomír Chudoba

Možnosti rozvinutí a využ...

PharmDr. Lubomír Chudoba

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D.

Fakultní lékárna VFU v Br...

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.