Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.
VÍME PRVNÍ

Google zpřístupnil vývojářům mobilních aplikací rozhraní pro Google Fit

Vloženo: 14.08.2014, 06:09 | Čteno: 11097×
FOTO: Google

Google vydal nástin struktury softwarové vývojové sady (SDK) pro Google Fit. Jedná se o platformu, kterou společnost spustí koncem roku, a která má pomoci uživatelům s OS Android agregovat údaje z fitness aplikací a zařízení.

Tři API

SDK bude obsahovat tři různé API (Application Programming Interface, rozhraní pro programování aplikací).

Senzory API poskytnou přístup k senzorům z aplikace a nositelného zařízení, takže prostřednictvím jednoho API je možné komunikovat se senzory, ať již ze zařízení s OS Android, nebo přenosného.

Např. v aplikaci pro běžce je možné zasílat informace z připojeného monitoru srdečního tepu každých 5 sekund a poskytnout tak okamžitou zpětnou vazbu běžci na displeji.

Nahrávací API umožňuje aplikaci pracovat na pozadí telefonu a sbírat cloudově synchronizované různé druhy dat, jako je např. lokace, plynule bez příliš velké spotřeby baterií. Aplikace je uloží pro pozdější zpracování.

Konečně API historie umožňuje operace s daty, jako je čtení, vkládání a mazání. Po skončení běhu se může aplikace dotazovat na všechna místa, kudy běžel a vytvořit tak např. mapu apod.

Reflexe trendů

Google Fit poskytuje jedinou sadu rozhraní API pro aplikace a výrobce zařízení pro ukládání a přístup k datům z fitness aplikací a senzorů na platformě Android a dalších zařízení (nositelná čidla, monitory srdeční frekvence nebo připojené váhy).

Reflektuje současný trend osobního monitoringu a nárůstu zájmu o všemožné mobilní zdravotní aplikace s možností získat různé zajímavé funkce, jako je osobní koučink, lepší vhled na svůj zdravotní stav, fitness doporučení ad.

Google Fit již spolupracuje s různými společnostmi, které nabízejí digitální zdravotní aplikace a zařízení, včetně LG, RunKeeper, Polar, Basis, Motorola, Asus, Noom, Withings, Adidas a překvapivě i s Nike.

Ta totiž měla dlouholeté partnerství s konkurenční firmou Apple (Nike+) a teprve nedávno spustila aplikaci pro Android.

Reakce na Apple

Google Fit je reakcí na dlouhodobé aktivity firmy Apple a její nedávné představení zdravotní aplikace pro sledování řady parametrů Health a nástroje HealthKit, díky kterému mohou vývojáři sportovních a zdravotních aplikací integrovat všechny funkce Health do svých aplikací.

Ani Google Fit ani Health však zatím nebyly spuštěny, nicméně obě společnosti již produkty představily vývojářům.

Google v rámci Developer Preview a Apple v iOS 8 beta, která již byla několikrát aktualizována novými funkcemi pro sledování v rámci vestavěné zdravotní aplikace Health.

Vlastní agregační platformu pak představil i Samsung (Samsung Architecture Multimodal Interactions).

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Vědecká činnost vs. počet...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

První pražští lékárníci, ...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Ján Valjan

(Ne)povinné členství v Ko...

PharmDr. Ján Valjan

Hana Pavlasová

Kompletní průvodce regist...

Hana Pavlasová

Tomáš Kříž

Student Exchange Programm...

Tomáš Kříž

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti klíšťové e...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 1. – zdravo...

PharmDr. Martin Beneš

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Lékárnické studium

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.