Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.
VÍME PRVNÍ

Za měsíc začne předběžná registrace domén .PHARMACY pro vlastníky ochranných známek

Vloženo: 19.11.2014, 05:58 | Čteno: 9806×
FOTO: APATYKÁŘ®

Americká lékárnická profesní organizace National Association of Boards of Pharmacy (NABP) již brzy začne přijímat žádosti o registraci doménových jmen s koncovkou .pharmacy od vlastníků ochranných známek. Příští rok přijdou na řadu schválené lékárny a další subjekty.

Jak už dříve informoval portál APATYKÁŘ® jako první, musejí být registrováni organizací Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN, nezisková organizace přidělující a spravující doménová jména a IP adresy) v databázi vlastníků ochranných známek Trademark Clearinghouse (TMCH).

Sunrise Period

Toto předregistrační období (tzv. Sunrise Period) začne 19. prosince 2014 a od 15. ledna do 16. března 2015 pak poběží vlastní registrace domén vlastníků ochranných známek (tzv. Sunrise TMCH Registration Period).

Během předregistračního období a vlastní registrace mohou vlastníci ochranných známek, kteří název své známky zaregistrovali v databázi TMCH organizace ICANN, požádat NABP o schválení doménového jména s koncovkou .pharmacy, které musí mít stejný název, jako ten, pod kterým je daná známka registrována v databázi TMCH.

Po schválení ze strany NABP si budou tyto organizace moci doménu zaregistrovat u schváleného registrátora. Vlastní registrační období (Sunrise Period) bude zahájeno neprodleně po ukončení speciální registrace pouze pro vybrané farmaceutické subjekty, které jsou členy NABP.

Akreditované lékárny

Po ukončení tohoto počátečního registračního období pro vybrané subjekty bude registrace doménových jmen s koncovkou .pharmacy otevřena také pro webové stránky lékáren, které jsou akreditovány v rámci programů NABP Verified Internet Pharmacy Practice Sites a Veterinary-Verified Internet Pharmacy Practice Sites, stejně jako pro webové stránky lékáren, které obdržely schválení v rámci programu NABP pro elektronickou inzerci.

Od roku 2015 pro všechny

Od poloviny roku 2015 budou přijímány žádosti o registraci také od ostatních lékáren. Od června 2015 se pak registrace otevře všem zájemcům nabízejícím produkty, služby a informace související s lékárenským sortimentem. Tyto subjekty si doménu .pharmacy budou moci zaregistrovat, pokud splní požadavky NABP.

S výjimkou subjektů, které již mají akreditaci VIPPS, Vet-VIPPS nebo jsou schváleným zadavateli reklamy v rámci programu (e-Advertiser), musí všichni ostatní zájemci o doménové jméno s koncovkou .pharmacy nejprve podat oficiální žádost NAPB, včetně příslušné dokumentace a zaplatit příslušný poplatek za podání žádosti.

NABP předložené dokumenty zhodnotí a posoudí, zda splňují standardy tohoto programu. Současně zakládá mezinárodní síť regulačních skupin, které budou mít na starosti hodnocení žádostí o doménová jména s koncovkou .pharmacy.

Poté co bude jejich žádost ze strany NABP schválena, mohou si zaregistrovat doménové jméno s koncovkou .pharmacy u schváleného registrátora domén.

Žádosti o registraci doménového jména s koncovkou .pharmacy budou k dispozici na webových stránkách www.dotpharmacy.net od 19. prosince 2014. Na těchto stránkách jsou i další informace o programu registrace doménového jména nejvyššího řádu s koncovkou .pharmacy (Pharmacy TLD Program) a aktuální informace o podvodných praktikách prodejců léčiv, které organizace NABP vyhledává a sleduje.

97 % e-lékáren vadných

NABP ve svých průzkumech více než 10800 stránek prodávající Rx léčiva online zjistila, že téměř 97 % nedodržuje zákony a normy týkající se provozu lékáren.

S ohledem na tuto skutečnost se NABP rozhodla vzít pod svou správu doménu .pharmacy a udělit ji pouze legitimním provozovatelům webových stránek, kteří dodržují příslušnou legislativu v jurisdikcích, v nichž sídlí, a ve kterých žijí jejich pacienti a zákazníci tak, aby spotřebitelé mohli snadno identifikovat bezpečné online lékárny.

NABP spustila doménu nejvyššího řádu s koncovkou .pharmacy, aby spotřebitelům z celého světa umožnila identifikovat bezpečné a etické internetové lékárny a související služby, které podnikají v souladu se zákony.

Široká podpora

Iniciativu domény .pharmacy podporují jak finančně, tak záštitou např. Alliance for Safe Online Pharmacies, European Alliance for Access to Safe Medicines, FDA, International Pharmaceutical Federation, INTERPOL, LegitScript, National Association of Pharmacy Regulatory Authorities, farmafirmy Eli Lilly, Gilead Sciences, Janssen Pharmaceuticals, Merck/MSD, Pfizer a Farmaceutické rady jednotlivých amerických států.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Jan Röder

Spolek českých studentů f...

Jan Röder

Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční ...

Mgr. Irena Storová, MHA

Prof. MUDr. Jaroslav Dršata, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. MUDr. Jaroslav Drša...

Mgr. Stanislav Havlíček

Dva dny v Bruselu s presi...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 3. – r...

Mgr. Veronika Hrabcová

Radek Šalomon

Nejdřív bylo jablko, pak ...

Radek Šalomon

Živá reportáž z akce

5. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Mgr. Stanislav Havlíček

Centrální úložiště - tich...

Mgr. Stanislav Havlíček

PGEU

EXKLUZIVNÍ SPECIÁL – Jedn...

PGEU

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš DoršicISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.