Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.
VÍME PRVNÍ

Registrace domén .PHARMACY pro držitele ochranných známek začala, od června bude pro všechny

Vloženo: 03.02.2015, 06:13 | Čteno: 9686×
FOTO: APATYKÁŘ®

Nezávislá organizace National Association of Boards of Pharmacy (NABP) zahájila přezkum žádostí o registraci generických domén .pharmacy podaných držiteli ochranných známek. Ti si je mohou do poloviny března zaregistrovat. Od června bude registrace otevřena pro všechny.

Jednotlivé fáze

Sunrise period pro registrace poběží do 16. března 2015 a možnost registrovat si doménu budou mít pouze ty společnosti, které svou žádost podaly do 19. ledna.

Aby byla žádost NABP schválena, musejí žadatelé prokázat, že dodržují standardy a postupy, které vyvinula koalice zúčastněných stran pro registraci domény .pharmacy.

NABP zahájila registrační procedury pro přelomovou doménu .pharmacy 18. listopadu 2014 pro své členské farmaceutické rady.

Od 19. prosince 2014 do 19. ledna 2015 probíhala fáze podání žádostí (Sunrise Application Period) o registraci držiteli ochranných známek, kteří jsou registrováni organizací Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN, nezisková organizace přidělující a spravující doménová jména a IP adresy) v databázi vlastníků ochranných známek Trademark Clearinghouse (TMCH).

Vlastní registrace schválených žádostí proběhne od 15. ledna do 16. března 2015 (tzv. Sunrise TMCH Registration Period).

Od 17. února do 16. března 2015 bude podávání žádostí o schválení domény s koncovkou .pharmacy otevřeno také pro webové stránky lékáren, které jsou akreditovány v rámci programů NABP Verified Internet Pharmacy Practice Sites a Veterinary-Verified Internet Pharmacy Practice Sites, stejně jako pro webové stránky lékáren, které obdržely schválení v rámci programu NABP pro elektronickou inzerci.

Svou doménu si pak mohou registrovat v období od 17. března do 1. dubna 2015.

Od 1. do 30. dubna 2015 mohou podávat žádosti o schválení vydávající lékárny a od 30. dubna do 2. června 2015 si mohou po získání schválení NABP domény registrovat.

Od června všichni

Konečně od 3. června 2015 bude registrace zcela otevřena všem zájemcům nabízejícím produkty, služby a informace související s lékárenským sortimentem. Tyto subjekty si doménu .pharmacy budou moci zaregistrovat, pokud splní požadavky NABP.

Nijak levná záležitost

S výjimkou subjektů, které již mají akreditaci VIPPS, Vet-VIPPS nebo jsou schváleným zadavateli reklamy v rámci programu (e-Advertiser), musí všichni ostatní zájemci o doménové jméno s koncovkou .pharmacy nejprve podat oficiální žádost NAPB, včetně příslušné dokumentace.

Za podání žádosti a následné zhodnocení NABP se platí poplatek 2 tis. USD. Poplatek se přitom platí za každý přezkum webovských stránek, ne za požadované doménové jméno (tj. v případě několika různých webů na stejné doméně se platí za každý web).

Poplatek se platí také vždy při ročním obnovení a revalidaci démény.

NABP předložené dokumenty zhodnotí a posoudí, zda splňují standardy tohoto programu. Založila i mezinárodní síť regulačních skupin, které budou mít na starosti hodnocení žádostí o doménová jména s koncovkou .pharmacy.

Poté co bude žádost ze strany NABP schválena, mohou si zájemci zaregistrovat doménové jméno s koncovkou .pharmacy u schváleného registrátora domén (750 USD).

Počátek před dvěma lety

Pokud se jedná o tzv. prémiovou doménu (tj. vysoce poptávaná doménová jména jako např. nemoci, léčivé přípravky apod.), poplatek činí minimálně 2500 USD.

NABP spustila doménu nejvyššího řádu s koncovkou .pharmacy, aby spotřebitelům z celého světa umožnila identifikovat bezpečné a etické internetové lékárny a související služby, které podnikají v souladu se zákony.

Samotný proces realizace začal v dubnu 2013, kdy NABP zažádala u ICANN o její správu. O rok později se s ICANN definitivně dohodla na tom, že bude registraci provádět.

Široká podpora

Iniciativu ohledně domény .pharmacy podporují Alliance for Safe Online Pharmacies, European Alliance for Access to Safe Medicines, FDA, International Pharmaceutical Federation, INTERPOL, LegitScript, National Association of Pharmacy Regulatory Authorities, farmafirmy Eli Lilly, Gilead Sciences, Janssen Pharmaceuticals, Merck/MSD, Pfizer a Farmaceutické rady jednotlivých amerických států.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Lenka Doležalová

Příprava chemoterapie pro...

PharmDr. Lenka Doležalová...

RNDr. Marek Petráš

Cestování a očkování I....

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Stanislav Havlíček

Je korupce realitou v čes...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel

Mgr. Stanislav Havlíček

Vybírání-nevybírání regul...

Mgr. Stanislav Havlíček

Živý záznam akce

3. Tématický den - Den lé...

Živý záznam akce

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Povinné organizace lékárn...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Karolína Veselá

Student Exchange Programm...

Karolína Veselá

Mgr. Stanislav Havlíček

Hlavní události českého l...

Mgr. Stanislav HavlíčekISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.