Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.
EXKLUZIVNĚ

Švédský e-recept v praxi – k ranní kávě kromě tisku i léčiva

Vloženo: 09.04.2015, 06:06 | Čteno: 14907×
FOTO: Lloyds Apotek

Pacienti a zákazníci ve švédském Stockholmu si mohou od tohoto týdne objednat donášku svých léčiv společně s ranním vydáním jejich oblíbených novin. Službu v rámci svých e-commerce aktivit spustil řetězec Lloyds Apotek.

Léky s ranním tiskem

Jak exkluzivně zjistil portál APATYKÁŘ®, řetězec je prvním ve Švédsku, který tuto službu nabízí. Léčivé přípravky si mohou lidé objednat až do 19. hodiny předchozího dne, aby jim byly doručeny ráno následující den.

Možnost této formy dodávky je pouze u nerozměrných krabiček (a malého množství), které se vejdou do poštovní schránky.

Služba není, samozřejmě, dostupná pro návykové látky, u nichž musí být výdej konkrétnímu pacientovi, kterému jsou předesány ověřen osobně.

E-recept v praxi

Elektronická služba řetězce funguje tak, že se pacient přihlásí na jeho stránky, popř. přes mobilní aplikaci, pomocí svého osobního elektronického identifikátoru.

Tzv. BankID se ve Švédsku používá namísto občanského průkazu k elektronické identifikaci osob pro komunikaci s úřady, bankami apod.

Celý proces je plně elektronický a propojený se systémem elektronického receptu. Po přihlášení se pacientovi zobrazí veškeré e-recepty, které jsou pro něj od lékaře k dispozici pro možnost objednávky. Může si vybrat, zda chce vyzvednout pouze některé, nebo všechny.

Zatím Stockholm, další v budoucnu

V dalším kroku si vybere platební možnost, způsob dodání a dodací adresu. Kromě již standardních způsobů dopravy si nově ve Stockholmu může vybrat i dodávku společně s ranními novinami.

Řetězec zatím roznášku kamelotem nabízí v oblasti hlavního města, ale po otestování se nebrání ani tomu, aby ji spustil i v dalších městech v zemi.

Dodávka do dvou hodin

Kromě této nové služby poskytuje Lloyds službu expresního rozvozu léčiv do dvou hodin od objednávky – také pouze v hlavním městě, aby byl schopen lhůtu dvou hodin dodržet – a standardní přepravu zásilkovými společnostmi po celém Švédsku.

Jak uvádí, o službu v rámci jeho aktivit e-comerce je poměrně značný zájem nejen mezi seniory, ale i zaměstnanými manažery ad.

Služba donášky kamelotem společně s novinami stojí 19 SEK, v případě expresního doručení (tj. do 2 hodin v pracovní dny a do 6 hodin o víkendech) 99 SEK.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Thony Björk

Deregulation of the Swedi...

Thony Björk

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Šest semestrů na VŠ jako ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Mgr. Filip Vrubel

Zásilkový obchod s Rx léč...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Daniela Seberová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Seberová...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Sezóna 2008 v Českém farm...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Živá reportáž z akce

Otevírání Českého farmace...

Živá reportáž z akce

Prof. MUDr. Jaroslav Dršata, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. MUDr. Jaroslav Drša...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.