Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.
EXKLUZIVNĚ

Americké řetězce rozšiřují telemedicínské služby

Vloženo: 12.06.2015, 05:55 | Čteno: 9608×
FOTO: Mayo Clinic Health Connection

Role amerických lékáren už delší dobu nespočívá pouze ve skladu léčiv a výdeji krabiček lékárníky. Stále více jsou orientovány na služby (placené buď v rámci soukromého zdravotního plánu, ale většinově přímo klienty), speciální léčiva (např. pro nemocné HIV, chronickou hepatitidu C, cytostatika), anebo se stále vyšší dostupností lékáren na telemedicínské služby.

Walgreens s MDLive

Nejnověji oznámil největší americký řetězec Walgreens (součást Wallgrens Boots Alliance) tento týden rozšíření své telemedicínské služby poskytované společně s lídrem trhu MDLive o další tři státy – Illinois, Washington a Colorado. Do konce roku ji chce poskytovat pacientům v 25 amerických státech.

Služba MDLive poprvé představená loni v prosinci nabízí 24/7 přístup k certifikovaným lékařům přes webové stránky a mobilní aplikaci uživatelům ve státech California a Michigan.

Služba je k dispozici přímo v rámci mobilní aplikace řetězce jak pro platformu iOS tak i Android a umožňuje uživatelům virtuálně konzultovat s lékaři řadu akutních problémů.

Lékaři jim také mohou ihned předepsat elektronický recept, který je zaslán do nejbližší Walgreens lékárny, kde si mohou pacienti následně vyzvednout své léčivé přípravky (popř. jim jsou zaslány domů). Konzultace stojí 49 USD.

Rite Aid – HealthSpot

Ve stejné době testuje pilotně novou telemedicínskou službu také řetězec Rite Aid ve spolupráci se zdravotními kiosky HealthSpot. A to ve třech supermarketech ve státě Ohio, z nichž první se má otevřít v průběhu několika příštích měsíců.

Telemedicínská platforma HealthSpot, jejíž testování řetězec oznámil v květnu, je postavena na rozšířeném přístupu pacientů ke zdravotní péči pomocí vzdáleného přístupu.

Rite Aid hodlá vybudovat celonárodní síť s přístupem k cenově dostupné zdravotní péči v retailových lékárnách ve spojení s předními lokálními zdravotními partnery. Chce v této věci oslovit více než 30 tis. lékáren.

Kromě usnadnění procesů, jako je plánování schůzek a základní konzultace či vyšetření „na dálku“, je kiosek stejně jako v případě Walgreens propojen s elektronickou preskripcí navázanou na lékárny řetězce.

Wegmans – Doctor on Demand

Podobně jako oba uvedené řetězce pouští se na pole telemedicíny i Wegmans. Ve svých čtyřech lékárnách spustil nový virtuální lékařský program Doctor on Demand (lékař na vyžádání).

Klienti lékáren ve městech DeWitt, Niagara Falls, Fairfax a Allentown si nyní mohou vyžádat tuto virtuální lékařskou prohlídku, která umožňuje uživatelům vidět se s lékařem a psychologem online přes jejich počítač, chytrý telefon nebo tablet.

Lékárny zapojené do programu mají pro zájemce, kteří nevlastní počítač, také kiosek.

První návštěva je zdarma a v rámci ní budou uživatelé v kontaktu s certifikovanými lékaři, kteří jsou k dispozici od 7 do 23 hodin. Služba není zamýšlena jako pohotovost, může být užitečná pro drobná onemocnění, jako je infekce dutin nebo nachlazení a chřipka.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Jaroslava Doležalová

Falešná léčiva

Mgr. Jaroslava Doležalová...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...

PharmDr. Ján Valjan

Řízená péče a postavení z...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Ján Valjan

Další zazděná lékárna, pe...

PharmDr. Ján Valjan

Prof. MUDr. Jaroslav Dršata, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. MUDr. Jaroslav Drša...

Dr. Emil Zörner

Boj proti farmakorupci, g...

Dr. Emil Zörner

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban

Veronika Petláková

Centrální datové úložiště...

Veronika Petláková

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela VeseláISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.