Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

FTC vydala pokyny pro vývojáře mobilních zdravotních aplikací

Vloženo: 13.04.2016, 06:08 | Čteno: 22506×
FOTO: Apple

Americká Federální obchodní komise (FTC) vytvořila nový webový nástroj pro vývojáře mobilních zdravotních aplikací, který jim má pomoci pochopit, jaké federální zákony a regulace se vztahují k jejich aplikacím.

Pomoc pro vývojáře

FTC jej vyvinula ve spolupráci s Úřadem národního koordinátora pro zdravotní informační technologie amerického Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb, Úřadem pro občanská práva a Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Webová aplikace se vývojářů ptá na řadu otázek týkajících se povahy a funkce jejich aplikace, dat, která shromažďuje a služeb, které poskytují uživatelům. Na základě odpovědí na tyto otázky jsou vývojáři odkázáni na podrobnější informace o některých federálních zákonech, které by se na jejich aplikaci mohly vztahovat.

Jak uvedla FTC, vývojáři mobilních aplikací potřebují jasné informace o zákonech, které se týkají jejich produktů, aby mohli vytvářet aplikace, které jsou funkční a v souladu s právními předpisy a poskytují větší ochranu pro spotřebitele.

Roste počet uživatelů

Vzhledem k tomu, jak počet mobilních zdravotnických produktů neustále roste, je důležité určit, jaké právní předpisy na ně FDA a další agentury uplatňují. Tento krok je součástí pokračujícího úsilí FDA k ochraně bezpečnosti pacientů a současně podpořit inovace v oblasti digitálního zdraví.

Pokyny jsou, podle FTC, potřeba mj. i proto, že se Američané stále více zapojují do správy jejich zdraví prostřednictvím různých zdravotních IT produktů a dat z nich získaných.

Budou tak poskytovat vývojářům důležité informace a poradenství, které potřebují, aby mohli aplikace v souladu s novými trendy neustále inovovat.

Pokyny, které jsou zveřejněny na internetových stránkách FTC, jsou přímo propojeny na informace agentury o platných zákonech.

Kromě toho FTC současně uvolnila i své vlastní obchodní pokyny, které mají pomoci vývojářům mobilních zdravotních aplikací dodržovat zákonné požadavky co se týče soukromí a bezpečnosti jejich aplikací.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 3. – r...

Mgr. Veronika Hrabcová

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Lékárenství z pohledu min...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CS...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Živá reportáž z akce

5. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Centrální nákupy léčiv, p...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon

Mgr. Stanislav Havlíček

Generická substituce z po...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Stanislav Havlíček

Centrální úložiště - tich...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Stanislav Havlíček

Vybírání-nevybírání regul...

Mgr. Stanislav Havlíček

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Nepovinné členství vytvář...

PharmDr. Ondrej SukeľISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.