Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Mobilní zařízení ovlivňují všechny prodejní kanály, nejen online

Vloženo: 21.04.2016, 06:01 | Čteno: 20406×
FOTO: Apple

Spotřebitelé využívají svá mobilní zařízení při nákupech způsobem, který ovlivňuje jak kamenné obchody, tak internetové prodeje. Roste také počet objednávek realizovaných přes mobilní zařízení. Zjistila to nedávná analýza denních přehledů současných online kupujících společnosti BizRate Insights.

Tablety na ústupu

Ukazuje, že online nákupy přes mobilní zařízení jako procento internetových objednávek rostou a udržují si svůj podíl na trhu od konce roku 2014. Nicméně téměř 12 % všech online nakupujících naopak stále vůbec nepoužívá své mobilní zařízení k nákupu.

Analýza rovněž ukázala, že mezi online nakupujícími, kteří používají mobilní zařízení, ztratily tablety své postavení jako dominantní prostředek pro mobilní transakce a stále se snižuje jejich procento z internetového prodeje.

Namísto toho smartphony si i nadále udržují větší kus trhu, což potvrzuje, že v případě tabletů jde spíše o módní záležitost, než dlouhodobější etablování na trhu.

Od prvního čtvrtletí roku 2016 se např. online prodeje přes iPhone vyrovnaly online prodejům přes iPady. Také nákupy přes Android stále rostou.

Mobil ke kontrole cen a kuponů

Mobilní zařízení rovněž ovlivňují zkušenosti v kamenném obchodě před a během nákupu v prodejně. Jeden z pěti (21 %) nakupujících používá své mobilní zařízení ke zmapování zkušeností z nakupování.

Více než šest z deseti (63 %) kontroluje, zda je položka na skladě prostřednictvím svého mobilního zařízení před návštěvou obchodu (nebo si myslí, že je to dobrý nápad).

Nicméně téměř dvě třetiny mobilních kupujících používají svá zařízení, když jsou v obchodě, k vyhledávání slev a zvýhodněných cen konkurence.

Konečně, 58 % porovnává ceny v obchodě a slevové kupony s jejich online cenami a e-kupony, což znamená, že je pro obchodníky velmi důležitá konzistence cen v různých prodejních kanálech.

Do analýzy byly zahrnuty jak standardní americké retailové jednotky (maloobchod obecně), tak i lékárny a drugstory.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a uk...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

PharmDr. Petr Rejsek

Noc muzeí – tentokrát v č...

PharmDr. Petr Rejsek

Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regula...

Karolina Korodi

Mgr. Lucie Kotlářová

1. Tématický den - Metabo...

Mgr. Lucie Kotlářová

Dr. Emil Zörner

Generický trh léčiv v ČR ...

Dr. Emil Zörner

Piotr Bohater

Current situation on the ...

Piotr Bohater

Živý záznam akce

3. Tématický den - Den lé...

Živý záznam akceISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.