Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Doménu .PHARMACY uznává Google i Visa

Vloženo: 07.11.2016, 06:03 | Čteno: 16653×
FOTO: APATYKÁŘ®

Doména .pharmacy získala další podporu. Nově ji jako doménu splňující kritéria online reklamy léčiv uznává vyhledávač Google a pro online transakce společnost Visa.

Google i Visa

Google oznámil, že začal uznávat doménu .pharmacy jako doménu splňující jeho požadavky pro online inzerci lékáren a souvisejících subjektů. Od roku 2010 tento vyhledávač umožnil lékárnám nebo jiným subjektům prodávající (nebo nějak související) receptová léčiva (Rx léčiva) inzerovat online ve Spojených státech a Kanadě pouze tehdy, pokud jsou akreditovány nebo schváleny Národní asociací farmaceutických rad (NABP).

V polovině října 2016 začal Google v rámci své reklamní politiky vztahující se ke zdravotní péči a lékům automaticky uznávat reklamu specificky odkazující na doménu .pharmacy jako splňující jeho požadavky.

Google, i díky četným pokutám v minulosti, výrazně omezuje propagaci internetových lékáren kvůli tomu, že mnoho webových stránek prodává Rx léčiva nelegálně. Doména .pharmacy naopak jasně prokazuje, že stránky jsou bezpečné a legitimní.

K uznávání domény .pharmacy pro legitimní online transakce se nově připojila také společnost Visa, která obchodníky na této doméně rovněž začala automaticky uznávat jako legitimní. Visa dosud uznávala online obchodníky, kteří podle jejích pravidel nesmějí prodávat léčiva v rozporu s platnými zákony a museli mít platný certifikát ozřejmující jejich legitimitu, například od NABP.

Protože webové stránky používající doménu .pharmacy byly prověřeny a schválené NABP a jsou průběžně monitorovány, aby byl zajištěn jejich trvalý soulad s farmaceutickými právními předpisy.

Nárůst nelegálních online prodejců

Podle říjnové zprávy s přehledem ilegálních online lékáren, kterou NABP vydává pravidelně a upozorňuje v ní na trvalou potřebu boje proti nelegálním online prodejcům léčiv, bylo od roku 2008, od kdy data shromažďuje, z celkového počtu 11415 webových stránek prodávajících Rx léčiva klasifikováno 96 % jako nedoporučené NABP.

Důvodem je, že prodávají Rx léčiva v rozporu se státními a federálními zákony anebo standardy pro bezpečnost pacientů a farmaceutické praxe. Mj. více než polovina (62,1 %) nepoctivých internetových prodejců neposkytuje kontaktní údaje na svých internetových stránkách.

232 domén .pharmacy

Jak už dříve informoval portál APATYKÁŘ® jako první, od roku 2013 se snažila získat kontrolu nad registrací generické domény .pharmacy, která by tak sloužila pouze pro schválené a legální lékárny.

O rok později se dohodla s Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN, nezisková organizace přidělující a spravující doménová jména a IP adresy), že bude tuto registraci provádět.

První fáze registrace domén začala v prosinci 2014 pro držitele ochranných známek a od loňského června je pak doména dostupná pro všechny lékárny a s lékárenstvím a farmacií spojené subjekty.

Do současnosti bylo zaregistrováno 232 doménových jmen, včetně hlavních lékárenských hráčů jako je CVS, Express Scripts, PetMed Express, Target a Rite-Aid.

Doménu .pharmacy již má zaregistrováno bezmála 190 lékáren, 33 farmaceutických rad a regulačních agentur, 6 osobních stránek, 4 výrobci a 2 profesionální weby.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Doc. RNDr. Miroslav Polášek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Miroslav Poláš...

Ing. Ladislav Rudišar

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Ladislav Rudišar

David Čechlovský

Student Exchange Programm...

David Čechlovský

Heinz-Günter Wolf

Aktuelle Situation auf de...

Heinz-Günter Wolf

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Lékárenství z pohledu min...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CS...

Helena Vanžurová

Možnosti studentských vým...

Helena Vanžurová

PharmDr. Ján Valjan

Slovenská lékárnická kriz...

PharmDr. Ján Valjan

Prof. MUDr. Jaroslav Dršata, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. MUDr. Jaroslav Drša...

Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme...

Ing. Daniel Horák

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena VaňkátováISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.