Mobilní lékárenské aplikace stále oblíbenější u starší generace – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Kontrolní činnost, (ne)spolupráce s lékárenským terénem, mezinárodní spolupráce

Druhá část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Mobilní lékárenské aplikace stále oblíbenější u starší generace

Vloženo: 04.07.2017, 06:09 | Čteno: 19218×
FOTO: iTunes

Mobilní aplikace lékárenského řetězce Walgreens, která má již desítky miliónů uživatelů, je populární obzvlášť mezi staršími Američany (55+). Ukazují to data řetězce, což boří mýty o použití mobilních aplikací především mladou generací.

Pětina starších 55 let

Z dat vyplývá, že více než 20 % uživatelů aplikace je ve věku 55 a více let, což je více než dvojnásobek běžného průměru. Podle průzkumu společnosti Forrester Research z roku 2017 pouze 9 % všech majitelů smartphonů, kteří nejméně jednou týdně používají nákupní či podobné aplikace ve věku 55+.

Řetězec připisuje popularitu své mobilní lékárenské aplikace mezi starší generací mj. modulům pro upomínky užití léčivých přípravků a vyzvednutí receptu oskenováním etikety. Ve skutečnosti je 37 % těch, kteří využívají mobilní lékárenskou aplikaci ve věku 55+.

Pro srovnání, údaje výzkumné společnosti Forrester ukazují, že pouze 10 % majitelů smartphonů, kteří používají nejméně týdně zdravotní a wellness aplikace, jsou v kategorii 55+.

Nejoblíbenější chat s lékárníkem

Zákazníci, podle řetězce, nejvíce oceňují kontakt s jednotlivými lékárníky a zaměstnanci lékárny. Nelpí však na osobní návštěvě.

Řetězec proto tento personalizovaný kontakt digitalizoval, takže zákazníci a pacienti mohou získat tuto možnost i v případě, že se nemohou dostat do lékárny osobně. Služba Pharmacy Chat jim umožňuje přístup k důvěryhodným odborníkům prostřednictvím webu nebo mobilní aplikace kdykoli ve dne či v noci, ať jsou kdekoli.

Podle Walgreens je o tuto formu konzultace velký zájem, protože lidé jsou již standardně zvyklí na komunikaci pomocí Skype či dalších aplikací. Není pro ně tedy důležité, zda jsou s lékárníkem přímo v lékárně, anebo s ním hovoří online. Obě možnosti považují za osobní kontakt.

Neustálé inovace

Řetězec proto věnuje své mobilní aplikaci mimořádnou pozornost a v posledních měsících provedl řadu vylepšení, jejichž cílem bylo lépe vyhovět potřebám a zájmům starších uživatelů.

Pro zjednodušení ovládání nově připojila podporu technologie TouchID a bezpečného automatického přihlašování, což je klíčovou překážkou pro řadu starších uživatelů, kteří se potýkají s problémy s pamětí, zjednodušila ovládací menu, které je intuitivnější.

Oblíbená je rovněž funkce upozornění na užití tablet, která je obzvlášť užitečná pro seniory, u nichž je pravděpodobné, že budou užívat více denních dávek léčiv.

Řetězec má aplikaci také rovnou propojenou se svým věrnostním systémem, uživatelé tak mají „svou“ lékárnu pod dohledem na jednom místě.

Řetězec potvrzuje, že oblíbenost aplikace a využití u starší generace neustále roste, proto ji hodlá dále vylepšovat. Uvědomuje si totiž, že tato věková skupina je z hlediska potenciálu lékárny zásadní.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Ing. Štefan Mesároš, Ph.D.

Změny ve slovenské lékové...

Ing. Štefan Mesároš, Ph.D...

Mgr. Leoš Fuksa

Cenová regulace léčiv v Č...

Mgr. Leoš Fuksa

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Nepovinné spolky lékárník...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci poprvé v histor...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Šest semestrů na VŠ jako ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Živý záznam akce

2. Tématický den - Týden ...

Živý záznam akce

Mgr. Stanislav Havlíček

Generická substituce z po...

Mgr. Stanislav Havlíček

Doc. RNDr. Marie Pospíšilová, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Marie Pospíšil...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.