Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.
EXKLUZIVNĚ

CVS digitalizuje péči – oprava e-receptu i přehled spoluúčasti online

Vloženo: 04.12.2017, 07:20 | Čteno: 18816×
FOTO: CVS

Společnost CVS Health provozující stejnojmenný řetězec lékáren a pharmacy benefit manager (PBM) divizi CVS Caremark, začne v reálném čase poskytovat pro konkrétní pojištěnce přehled o léčebných nákladech a dostupných levnějších alternativách v místě preskripce a v lékárně.

Přehled a úspory

Vylepšený přehled benefitů pacienta ve všech zdravotnických zařízeních může pomoci vyloučit možné prodlevy při výdeji léčivých přípravků, zlepšit výsledky léčby pacientů díky lepšímu užívání léčiv a nižším nákladům.

Podle řetězce pacienti často netuší, že léčivé přípravky, které jim byly předepsány, nejsou hrazeny v rámci zdravotního plánu nebo platí více než očekávali, dokud nepřijdou do lékárny a nevyzvednou si svůj předpis.

To může vést k tomu, že si pacienti recepty nevyzvednou a v konečném důsledku k vyšším nákladům na následnou zdravotní péči.

Od poskytování detailních informací v reálném čase členům jejich zdravotních plánů a zdravotnickému týmu, ať už jde o lékaře nebo lékárníky, si CVS slibuje zefektivnění léčby pacientů a současně snížení nákladů jak pro pacienty, tak i pro plátce.

Lékař uvidí spoluúčast a limity

Při online zobrazování nákladů mohou lékaři vidět konkrétní informace pro konkrétní pacienty, které CVS Caremark integruje přímo do pracovního postupu při e-preskripci. Tzn., že ještě předtím než lékař předepíše léčivé přípravky, uvidí náklady na léčivo podle typu zdravotního plánu pacienta, včetně spoluúčasti, kterou bude mít odečtenou.

Lékař může ihned vyhodnotit až pět klinicky vhodných originálních alternativ nebo terapeuticky rovnocenných generických léčiv konkrétně pro pojistné krytí pacienta.

Předepisující lékaři bude mít také ihned přehled o preskripčních limitacích, jako je předchozí schválení nebo step terapie (tj. řízený postup od nejméně po nejvíce nákladnou léčbu), což jim umožní okamžitě elektronicky předložit žádost o předběžné schválení.

Oprava receptu online

Lékárníci ve všech lékárnách sítě CVS Caremark budou vidět stejný seznam klinicky vhodných preskripčních alternativ nabízených předepisujícímu lékaři. Od počátku roku 2018 budou moci rovněž pojištěnci CVS Caremark majít nejlevnější alternativy v rámci speciální online utility na stránkách.

V lékárnách CVS budou tyto informace integrovány přímo do stávajícího SW, což lékárníkům usnadní najít pro pojištěnce CVS Caremark potenciálně levnější alternativy na základě konkrétního pojistného plánu.

Lékárníkům pak novinka umožní v případě potřeby snadno získat změnu předpisu od předepisujícího lékaře pomocí jednoduchého jednostupňového procesu.

Počínaje rokem 2018 pak lékárníci CVS uvidí i dodatečné náklady vynaložené pojištěnci. To pomůže zajistit propojení s pojistným plánem pojištěnce, příp. navrhnout jeho změnu podle vynaložených nákladů a umožní jim přístup k nejlevnějším alternativám.

Celý systém bude navíc propojen s věrnostním systémem řetězce, takže lékárníci budou schopni nabídnout pacientům další úspory, jako jsou např. slevy u léčivých přípravků na předpis, pokud je řetězec aktuálně nabízí.

Náklady na léčbu mohou být významným faktorem, na základě kterého se pacient rozhoduje, zda si recept vyzvedne nebo ne.

Úspora času

CVS v rámci řízené péče zavádí tento propojený systém, aby pacientům zjednodušila získání potřebného léčiva. Jednak elektronizací celého procesu, online propojením (tj. každý v reálné chvíli vidí reálná data) a také možností online schválit léčbu či opravit recept.

To především lékárníkům výrazně zjednoduší práci, protože manuální proces je časově náročný. Ve skutečnosti přibližně 80 % lékařů uvedlo, že žádosti o ruční předběžné schválení vyžadují další práci, zpracování a následné kroky, které mohou zpozdit zahájení důležité léčby nebo mít za následek nedodržení léčby.

To vše může vést ke špatným zdravotním výsledkům a odhaduje se, že to stojí americký systém zdravotní péče téměř 300 mld. USD ročně.

Informace v reálném čase jsou k dispotici všem poskytovatelům zdravotní péče, kteří používají elektronický systém zdravotních záznamů.

Tuto informaci přinesl exkluzivně portál APATYKÁŘ®, jediné české zpravodajské médium orientující se více než 18 let čistě na oblast farmacie a lékárenství a základní zdroj informací pro práci profesionálů v oblasti farmacie.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...

Mgr. Stanislav Havlíček

Generická substituce z po...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Změny v odměňování lékáre...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenské opatření proti ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Uvolnění výdeje pohotovos...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Ing. Miroslav Michálek

Nevidomý není mentálně po...

Ing. Miroslav Michálek

PharmDr. Ján Valjan

Nelíbí se vám konkurence?...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Petr Rejsek

Noc muzeí – tentokrát v č...

PharmDr. Petr Rejsek

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Farmaceutický asistent – ...

PharmDr. Marie Loučková, ...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.