Britští online lékaři čekají na německé změny – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele zákona o léčivech, přípravy na online ověřování léčiv

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Britští online lékaři čekají na německé změny

Vloženo: 04.05.2018, 06:12 | Čteno: 14009×
FOTO: APATYKÁŘ®

Online svět je již dlouho nedílnou součástí každodenního života lidí. Nakupuje se online, cestuje se online a také konzultace s lékařem probíhají prostřednictvím internetu. Jedním z předních hráčů na celoevropském poli je britská společnost DrEd (aktuálně rebranduje na Zava).

Více než 400 tis. pacientů z Německa

Od svého spuštění v roce 2011 již provedla více než 400 tis. odborných lékařských konzultací pacientů z Německa. Do konce roku 2016 bylo provedeno 200 tis. medicínských seancí. Do konce roku 2017 se tak jejich počet zhruba zdvojnásobil.

DrEd radí z Londýna německým pacientům ze všech 16 spolkových zemí, celoevropsky pak zaznamenal nárůst počtu telemedicínských ošetření o 40 %. Silný růst poptávky v Německu jasně ukazuje, že pacienti mají o telemedicínu zájem a jsou připraveni.

Digitální lékařská konzultace a ošetření šetří pacientům cestu a čekací dobu. Především však telemedicína představuje možnost vyrovnat se se stávajícím nedostatkem lékařů a mezerami v pokrytí zejména ve venkovských oblastech. Nenahrazuje lékařskou péči, ale úspěšně ji doplňuje.

Největší online lékařská praxe v Evropě

Vedle Německa je DrEd aktivní v Rakousku, Švýcarsku, Anglii, Irsku a Francii. Ve společnosti založené v roce 2010 v Londýně pracuje více než 100 zaměstnanců. Lékaři DrEd poskytnou v celé Evropě každý měsíc 100 tis. digitálních konzultací a ošetření. V první polovině roku se očekává 2. mil. online konzultace.

Společnost je registrována a kontrolována britským regulátorem Komise pro kvalitu péče a působí i v souladu s požadavky německého Robert Koch Institut, stejně jako britskou National Institute for Health and Care Excellence (NICE).

Německý trh v pohybu

Rok 2018 bude v tomto směru výzvou i pro poskytovatele telemedicíny na německém trhu. Německá lékařská komora dala naději na schválení ošetření na dálku v celém Německu na začátku května. Lékaři v Německu by tak brzy mohli ošetřovat na dálku i pacienty, s nimiž předtím nebyli v osobním kontaktu.

Dosud měli pacienti možnost využít telemedicínských služeb z jiných zemí EU. V Německu je to zatím možné pouze ve spolkové zemi Schleswig-Holstein a jako součást pilotních projektů v zemi Baden-Württemberg.

Pokud bude v Německu schválena léčba na dálku, dá se očekávat i úhrada telemedicínských služeb ze zdravotního pojištění. Právě na to spoléhají přední hráči na trhu, i celoevropsky působící DrEd.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaPODCAST

Podcastový tip

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
14.12.2009

10. Noc muzeí v Českém farmaceutickém muzeu v Kuksu

10. Noc muzeí v Českém fa...

10. Noc muzeí v Českém fa...
29.05.2017

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková
26.05.2011

Ing. Jarmila Pirnerová

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Jarmila Pirnerová
27.11.2009

Mgr. Michal Hojný

1. Tématický den - Co je ...

Mgr. Michal Hojný
19.06.2008

PharmDr. Ján Valjan

Slovenská lékárnická kriz...

PharmDr. Ján Valjan
24.11.2008

Heinz-Günter Wolf

Aktuelle Situation auf de...

Heinz-Günter Wolf
15.01.2010

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...
07.02.2011

PharmDr. Lubomír Chudoba

Bonusy za receptová léčiv...

PharmDr. Lubomír Chudoba
03.04.2012

Mgr. Stanislav Havlíček

Nová kategorie výdeje léč...

Mgr. Stanislav Havlíček
25.05.2008

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.