Průzkum: 90 % amerických lékařů se bojí negativních online recenzí – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Průzkum: 90 % amerických lékařů se bojí negativních online recenzí

Vloženo: 20.05.2018, 09:18 | Čteno: 12070×
FOTO: APATYKÁŘ®

V průzkumu provedeném mezi zdravotnickými pracovníky jich 80 % hodnotí svou online pověst jako velmi nebo extrémně důležitou a 90 % vyjádřilo obavy z rizika negativní zpětné vazby. Jen 46 % respondentů však plánuje v příštím roce investovat do zlepšení své online pověsti.

Vede Google

Průzkum provedla digitální společnost zaměřená na zdravotnictví PatientPop. Ta se zaměřuje na pomoc lékařským praxím získat více pacientů, lepší online recenze, řídit opakované návštěvy a sledovat marketingové analýzy.

Nabízí funkci rezervace lékařských návštěv, aby si pacienti mohli naplánovat návštěvu ordinace dle svých potřeb. Služba také zasílá pacientům upozornění na blížíce se termín návštěvy u lékaře formou SMS.

Respondenti nejčastěji viděli své recenze na stránkách Google nebo Healthgrades, přičemž 46,5 % viděla své recenze na obou těchto stránkách (Yelp dosáhl 45,8 %, Facebook 37,3 %).

Obavy z nepřesností

Poskytovatelé zdravotní péče se obávají negativních hodnocení z mnoha důvodů. 40 % se obává, že v lidech vytvářejí špatný dojem o jejich praxi. 30 % se obává, že jsou nespravedlivé nebo nepřesné. 14 % se pak obává, že špatné recenze mohou zapříčinit neúspěch při získávání nových pacientů.

62 % všech respondentů uvedlo, že obdrželi alespoň jednu negativní recenzi, ale 73 % poskytovatelů, kteří sledují své recenze, uvedlo, že jsou všechny nebo většinově pozitivní.

Lékaři budou řešit online recenze

Podle společnosti PatientPop mají dobře řízené online recenze významný vliv na pacienty, kteří si vybírají svého lékaře a optimalizují výsledky vyhledávání. Výsledky průzkumu potvrzují, že poskytovatelé zdravotní péče v současné době nedělají vše, co by mohli pro svou online pověst.

36 % respondentů uvedlo, že se řídili názory pacientů, kteří uvedli negativní hodnocení. 40 % uvedlo, že plánují investovat do zlepšování svého online hodnocení. Většina z nich plánuje poskytnout svým stávajícím zaměstnancům více času na recenze nebo chce zavést nové technologie a služby. Jen několik lidí uvedlo, že plánuje pro tyto činnosti najmout nové zaměstnance.

Výsledky byly získány v roce 2017 od 200 amerických poskytovatelů široké škály specializací a z různě velkých lékařských praxí.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Veronika Petláková

Centrální datové úložiště...

Veronika Petláková
17.12.2008

PharmDr. Ján Valjan

Přípravky s pseudoefedrin...

PharmDr. Ján Valjan
31.08.2009

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Sloven...

PharmDr. Ján Valjan
12.05.2008

PharmDr. Stanislav Havlíček

ČR je v roce 2011 vícep...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
23.01.2011

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček
08.08.2013

Petra Jurczeková

Vítání prváků, burza učeb...

Petra Jurczeková
20.09.2009

PharmDr. Ján Valjan

Česká pseudoefedrinová ka...

PharmDr. Ján Valjan
08.09.2008

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti meningokok...

RNDr. Marek Petráš
08.06.2008

PharmDr. Stanislav Havlíček

Volby – čas na změny v lé...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
02.06.2010

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...
08.12.2015

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.