Americká FDA obeslala devět provozovatelů 53 nelegálních e-lékáren – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Americká FDA obeslala devět provozovatelů 53 nelegálních e-lékáren

Vloženo: 07.06.2018, 05:17 | Čteno: 13510×
FOTO: FDA

Americká FDA zasáhla proti devíti online sítím, provozující 53 internetových stránek, aby zastavily nelegální uvádění na trh potenciálně nebezpečných, neschválených a nesprávně označených verzí opioidních léčiv, včetně tramadolu a oxykodonu. Pokud společnosti neukončí porušování zákona, může vůči nim FDA uplatnit donucovací opatření, včetně zabavení produktů.

Neschválené, škodlivé

Jak upozorňuje FDA, pacienti, kteří nakupují receptové léčivé přípravky z nelegálních internetových lékáren, mohou ohrozit své zdraví, protože produkty, které jsou uváděny na trh jako pravé, mohou být padělané, kontaminované, exspirované nebo jinak nebezpečné.

Jak je uvedeno ve varovných dopisech, tyto webové stránky nabízejí na prodej opioidy, které jsou chybně označeny a jako neschválené nové přípravky, včetně neschváleného tramadolu a oxykodonu, což je v rozporu s federálním zákonem o potravinách, léčivech a kosmetických přípravcích.

Jde zejména o to, že tramadol a oxykodon schválený FDA, nesou varovné upozornění (tzv. boxed warning), což je nejvyšší forma varování FDA, které znamená, že léčiva mají významné riziko vážných nebo dokonce život ohrožujících nežádoucích účinků.

FDA rozeslala varovné dopisy sítím AnonShop, Eassybuyonline, Instabill ECS-Rx, Medstore.biz, One Stop Pharma, RemedyMart, RxCash.Biz, TramadolHub a XLPharmacy.

Jak uvádí, veřejnost musí vědět, že nikdo není oprávněn prodávat nebo distribuovat opioidy přes internet bez předpisu. Online obchodníci zneužívají americké opiátové epidemie a zaměřují se na miliony Američanů, kteří se potýkají se zneužíváním opioidů.

Agentura FDA požaduje od každé společnosti do 10 pracovních dnů informace o konkrétních opatřeních přijatých k řešení tohoto problému.

Cílená online diskuze

Závislost na opioidech je obrovskou krizí veřejného zdraví a její řešení je jednou z nejvyšších priorit FDA. V rámci tohoto úsilí její komisař Dr. Scott Gottlieb pozval 27. června k online diskuzi hlavní internetové hráče a opinion leadery, vládní subjekty, akademické vědce a právníky, aby projednali způsoby, jak společně podniknout silnější kroky v boji proti této krizi snížením dostupnosti nelegálních opiátů online.

FDA chce zaměřit diskuzi mj. i na průzkum jednoduchosti, s jakou lze nakupovat nelegální opiáty online a přístupy k řešení opiátů na online trhu, následované diskusí u kulatého stolu k identifikaci nedostatků a nových řešení.

FDA v této souvislosti opět připomněla spotřebitelům, že mohou nelegální online lékárny snadno identifikovat podle několika základních znaků a jak bezpečně nakupovat léčivé přípravky online prostřednictvím programu BeSafeRx: Know Your Online Pharmacy (identifikující doména .PHARMACY).

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Cestování a očkování II....

RNDr. Marek Petráš
15.07.2008

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., lékárníci z regionů

Nevybírání regulačních po...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., l...
07.02.2009

Mgr. Leoš Fuksa

Cenová regulace léčiv v Č...

Mgr. Leoš Fuksa
01.12.2008

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 2. – v...

Mgr. Veronika Hrabcová
22.02.2010

PharmDr. Ján Valjan

Euro ve slovenských lékár...

PharmDr. Ján Valjan
16.08.2008

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová
09.07.2012

Veronika Sochová

Aktivity českých studentů...

Veronika Sochová
03.10.2012

Lucie Kolbabová

Student Exchange Programm...

Lucie Kolbabová
03.12.2012

Mgr. Stanislav Havlíček

Centrální úložiště - tich...

Mgr. Stanislav Havlíček
15.09.2009

prof. RNDr. Viliam Foltán, CSc.

Excelentní lékárna – výuk...

prof. RNDr. Viliam Foltán...
07.10.2011

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.