Health Records – Lékový záznam v podání Apple – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Health Records – Lékový záznam v podání Apple

Vloženo: 16.06.2018, 07:40 | Čteno: 13754×
FOTO: Apple

Společnost Apple dala k dispozici u příležitosti své Worldwide Developers Conference API pro správu zdravotních záznamů pro vývojáře a vědce k vytvoření ekosystému aplikací, které využívají zdravotní data, s cílem lépe spravovali léčivé přípravky, výživové plány, diagnostikované nemoci a další.

Health Records

Funkce Health Records umožňuje pacientům více než 500 nemocnic a klinik přístup k lékařským informacím z různých institucí sdružených do jednoho náhledu v jejich smartphonu. Vůbec poprvé budou moci uživatelé sdílet lékařské záznamy z mnoha nemocnic se svými oblíbenými důvěryhodnými aplikacemi, což jim může pomoci zlepšit jejich zdraví.

Údaje o zdravotnických údajích jsou v iPhone zašifrovány a chráněny pomocí hesla. Pokud si uživatelé zvolí sdílení zdravotních údajů s důvěryhodnými aplikacemi, data mohou putovat přímo z nástroje pro výměnu zdravotnických dat HealthKit do aplikace třetích stran a nejsou odesílány na servery společnosti Apple.

Výzkum, správa nemocí, lékový záznam

Vývojáři, kteří vytvářejí mobilní zdravotní aplikace, mohou daná zjištění individualizovat, samozřejmě pouze se souhlasem uživatele, na základě jedinečné zdravotní historie uživatele v následujících klíčových kategoriích.

Sledování léčiv – aplikace Medisafe pro správu léčivých přípravků se připojí k funkci zdravotních záznamů, takže uživatelé mohou snadno importovat seznam svých přípravků bez ručního zadávání, rychle povolit připomenutí užití a získat příslušné informace o léčivech.

Medisafe bude schopna upozornit pacienty na problematické lékové interakce, protože bude mít komplexní seznam užívaných přípravků z několika nemocnic a klinik.

Správa nemoci – aplikace pro diabetiky by mohla získat přístup k pacientským laboratorním výsledkům z jejich zdravotních záznamů, stejně jako jejich detaily o stravě a cvičení prostřednictvím stávající integrace HealthKit, což umožní dokonalý obraz o uživatelích a nejlepší způsob, jak je motivovat, aby dodržovali léčbu.

Nutriční plány – aplikace pro zdravou výživu může spotřebitelům přizpůsobit programy na základě jejich vysokého krevního tlaku nebo cholesterolu tím, že jim představí plány s nízkým obsahem soli nebo vlákniny.

Lékařský výzkum – s novým API pro správu zdravotních záznamů mohou lékaři integrovat lékařské údaje pacientů do svých studijních aplikací ResearchKit (open source platformu pro lékařský výzkum), aby získali podrobnější přehled o zdravotním zázemí účastníků.

Tradičně vědci používali náročná dotazníková šetření, aby určili preexistující podmínky, což zatěžuje pacienta, aby si pamatoval detaily. Nyní, se souhlasem účastníků, mají výzkumníci přístup k těmto specifickým informacím o pacientech, aby zajistili komplexnější výzkum.

Tato integrace pokračuje v odhodlání společnosti Apple poskytovat lékařské veřejnosti nástroje ResearchKit, které by mohly podpořit jejich objevy.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban
27.03.2012

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...
15.11.2010

PharmDr. Martin Beneš

Reakce ředitele SÚKL na i...

PharmDr. Martin Beneš
06.05.2009

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 2. – v...

Mgr. Veronika Hrabcová
22.02.2010

PharmDr. Marcel Jusko, Ph.D.

Lekárnici nahlas

PharmDr. Marcel Jusko, Ph...
11.10.2011

Dr. Emil Zörner

Generický trh léčiv v ČR ...

Dr. Emil Zörner
08.03.2010

Tomaso Piaggio

EPSA and PGEU cooperation

Tomaso Piaggio
05.02.2010

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

(Proti)krizový balíček do...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.
12.01.2010

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Farmaceutický asistent – ...

PharmDr. Marie Loučková, ...
02.05.2017

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 3. – r...

Mgr. Veronika Hrabcová
29.03.2010

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.