Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Digitální platforma nabízí nezávislým lékárnám moderní online nástroj

Vloženo: 27.07.2018, 06:51 | Čteno: 12480×
FOTO: APATYKÁŘ®

Digitální zdravotnická společnost Digital Pharmacist provozující nezávislé online řešení pro správu léčiv oznámila dalších 1500 lékáren za poslední rok, co se k platformě připojily. Aktuálně ji využívá už 7500 amerických lékáren.

Doplnění zásob i sledování nežádoucích účinků

Do projektu, který pomáhá lidem spravovat jejich léčivé přípravky, se zapojily nezávislé lékárny, národní řetězce, regionální řetězce i nemocniční lékárny. Platforma není jen jednoduchý webový formulář, který se nachází na webových stránkách řady lékáren ve formátu „udělej si sám“ pomocí online šablon.

Prostřednictvím Digital Pharmacist si mohou pacienti vytvořit bezpečný účet pro přístup k informacím o jejich léčivech na webu nebo mobilním zařízení, získají možnost doplnit si své léčivé přípravky formou opakovacího receptu, pokud jim docházejí a dostávají připomenutí potřeby nové zásoby prostřednictvím SMS, telefonicky nebo emailem.

Pomocí platformy mohou také sdílet klinické pohledy na léčbu, jako je sledování nežádoucích účinků, se svým lékařem či ošetřujícím týmem.

Platforma je schopna se připojit k workflow 60 různých lékárenských systémů. Pokud např. pacient požádá o doplnění zásoby receptových léčivých přípravků, je žádost ověřena lékárenským systémem předtím, než je odesláno potvrzení.

Výzva pro nezávislé lékárny

Velkou výhodou je použití platformy především pro malé nezávislé lékárny a malé lokální řetězce. Lidé očekávají, že jim jejich lékárna nabídne samoobslužné digitální nástroje spravované přes jejich mobilní zařízení, které jsou na stejné úrovni např. s digitálním bankovnictvím.

To znamená v případě osamoceného přístupu pro nezávislou lékárnu větší investice a řadě z nich se to ekonomicky nevyplatí. Platforma tak pomáhá nezávislým lékárnám vyrovnat se s tímto očekáváním pacientů, konkurovat řešením velkých nadnárodních společností, přitom do řešení nemusejí nijak zvlášť investovat.

Nedávno ji začaly využívat mj. Benzer Pharmacy, Berry Drug of Dardanelle, Care Rite Pharmacy, Craig Pharmacy, Fusion Rx, Howard Pharmacy, Medical Plaza Pharmacy, Missouri City Pharmacy, NuCara Pharmacy, Piedmont Pharmacy, Premier Compounding Center, Rinne Pharmacy, Sander Pharmacy, Shore Drug, Thomas Pharmacy ad.

Společnost však digitální platformu dále vyvíjí a investuje do inovací zaměřených na pacienta, aby oslovila co největší počet lékáren a pacientů. Nejde tak jen o jednoduchou webovou stránku, ale nový program klinických příležitostí např. umožňuje pacientům samostatně hlásit zdravotní problémy, jako jsou nežádoucí účinky.

Program je navržen tak, aby usnadňoval komunikaci mezi pacienty a jejich důvěryhodnými lékárníky s cílem dosáhnout lepšího zdravotního stavu.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci mají svou Rozár...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Doc. RNDr. Marie Pospíšilová, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Marie Pospíšil...

Dr. Emil Zörner

Generický trh léčiv v ČR ...

Dr. Emil Zörner

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Kateřina Dittrichová

Student Exchange Programm...

Kateřina Dittrichová

Mgr. Filip Vrubel

Připravované změny v elek...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Stanislav Havlíček

ČR je v roce 2011 vícep...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.