Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Snapchat vyžaduje ověření pravosti u inzerce lékáren

Vloženo: 14.08.2018, 06:01 | Čteno: 15258×
FOTO: APATYKÁŘ®

Aplikace pro sdílení fotografií Snapchat nově vyžaduje, aby lékárny ze Spojených států a Kanady, které chtějí inzerovat na této platformě, byly ověřeny regulační autoritou, Národním sdružením farmaceutických rad (NABP).

Nová politika

Nová reklamní politika aplikace Snapchat, která je uvedena v sekci farmaceutická a zdravotní péče, přichází v době, kdy se volá po větší regulaci internetových lékáren na sociálních médiích, aby se zabránilo prodeji padělaných léčivých přípravků, které mohou obsahovat škodlivé látky, dokonce i jedy.

Snapchat se tak připojuje ke službám Google, Bing, Yahoo! a Twitter, které již delší dobu požadují, aby inzerenti ze sektoru lékáren získali certifikaci NABP. Asociace nabízí dva ověřovací produkty – program .Pharmacy Verified Websites, který ověřuje internetové stránky lékáren z celého světa a program Verified Internet Pharmacy Practice Sites, který akredituje americké lékárny s internetovou prezentací.

Dosud poslední společností z oblasti sociálních médií, která se připojila k boji proti falešným léčivým přípravkům na internetu tím, že .pharmacy požaduje, byla společnost Twitter.

Koncem roku 2016 se k ativitě připojil vyhledávač Google a společnost pro online transakce Visa, Mastercard ji uznal již dříve.

Stovky domén .pharmacy

Jak už dříve informoval portál APATYKÁŘ® jako první, od roku 2013 se snažila získat kontrolu nad registrací generické domény .pharmacy, která by tak sloužila pouze pro schválené a legální lékárny.

O rok později se dohodla s Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN, nezisková organizace přidělující a spravující doménová jména a IP adresy), že bude tuto registraci provádět.

První fáze registrace domén začala v prosinci 2014 pro držitele ochranných známek a od června 2015 je pak doména dostupná pro všechny lékárny a s lékárenstvím a farmacií spojené subjekty.

Do současnosti bylo zaregistrováno na 300 doménových jmen, včetně hlavních lékárenských hráčů jako je CVS, Express Scripts, PetMed Express, Target a Rite-Aid.

Doménu .pharmacy již má zaregistrováno několik stovek lékáren, farmaceutických rad a regulačních agentur, osobních stránek, výrobců a profesionálních webů.

Tímto způsobem chce celá iniciativa zajistit lidem, kteří nakupují léčiva online, že nákup ze stránek ověřených NABP mohou považovat za nákup z důvěryhodných, legitimních lékáren.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Cestování a očkování II....

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

Doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc.

Slovenka roku 2012, aneb ...

Doc. RNDr. Magdaléna Fulm...

Radek Šalomon

Nejdřív bylo jablko, pak ...

Radek Šalomon

Helena Vanžurová

Možnosti studentských vým...

Helena Vanžurová

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

(Proti)krizový balíček do...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.