Snapchat vyžaduje ověření pravosti u inzerce lékáren – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Snapchat vyžaduje ověření pravosti u inzerce lékáren

Vloženo: 14.08.2018, 06:01 | Čteno: 14983×
FOTO: APATYKÁŘ®

Aplikace pro sdílení fotografií Snapchat nově vyžaduje, aby lékárny ze Spojených států a Kanady, které chtějí inzerovat na této platformě, byly ověřeny regulační autoritou, Národním sdružením farmaceutických rad (NABP).

Nová politika

Nová reklamní politika aplikace Snapchat, která je uvedena v sekci farmaceutická a zdravotní péče, přichází v době, kdy se volá po větší regulaci internetových lékáren na sociálních médiích, aby se zabránilo prodeji padělaných léčivých přípravků, které mohou obsahovat škodlivé látky, dokonce i jedy.

Snapchat se tak připojuje ke službám Google, Bing, Yahoo! a Twitter, které již delší dobu požadují, aby inzerenti ze sektoru lékáren získali certifikaci NABP. Asociace nabízí dva ověřovací produkty – program .Pharmacy Verified Websites, který ověřuje internetové stránky lékáren z celého světa a program Verified Internet Pharmacy Practice Sites, který akredituje americké lékárny s internetovou prezentací.

Dosud poslední společností z oblasti sociálních médií, která se připojila k boji proti falešným léčivým přípravkům na internetu tím, že .pharmacy požaduje, byla společnost Twitter.

Koncem roku 2016 se k ativitě připojil vyhledávač Google a společnost pro online transakce Visa, Mastercard ji uznal již dříve.

Stovky domén .pharmacy

Jak už dříve informoval portál APATYKÁŘ® jako první, od roku 2013 se snažila získat kontrolu nad registrací generické domény .pharmacy, která by tak sloužila pouze pro schválené a legální lékárny.

O rok později se dohodla s Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN, nezisková organizace přidělující a spravující doménová jména a IP adresy), že bude tuto registraci provádět.

První fáze registrace domén začala v prosinci 2014 pro držitele ochranných známek a od června 2015 je pak doména dostupná pro všechny lékárny a s lékárenstvím a farmacií spojené subjekty.

Do současnosti bylo zaregistrováno na 300 doménových jmen, včetně hlavních lékárenských hráčů jako je CVS, Express Scripts, PetMed Express, Target a Rite-Aid.

Doménu .pharmacy již má zaregistrováno několik stovek lékáren, farmaceutických rad a regulačních agentur, osobních stránek, výrobců a profesionálních webů.

Tímto způsobem chce celá iniciativa zajistit lidem, kteří nakupují léčiva online, že nákup ze stránek ověřených NABP mohou považovat za nákup z důvěryhodných, legitimních lékáren.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Zdeněk Blahuta, MHA

Evropská federace lékáren...

PharmDr. Zdeněk Blahuta, ...

Mgr. Jaroslava Doležalová

Falešná léčiva

Mgr. Jaroslava Doležalová...

Mgr. Michal Hojný

1. Tématický den - Co je ...

Mgr. Michal Hojný

PharmDr. Ondrej Sukeľ

9. Zemplínské lékárnické ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Daniela Seberová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Seberová...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

Mgr. MUDr. Jaroslav Maršík

Reakce právního zástupce ...

Mgr. MUDr. Jaroslav Marší...

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele...

PharmDr. Zuzana Baťová, P...

Mgr. Lucie Pagáčová

Student Exchange Programm...

Mgr. Lucie Pagáčová


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.