FDA zasáhla proti 21 internetovým stránkám, které nelegálně inzerovaly opiáty – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a ukončení sezóny 2017 v Českém farmaceutickém muzeu

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát živě nahrávaný na Vánočních trzích.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

FDA zasáhla proti 21 internetovým stránkám, které nelegálně inzerovaly opiáty

Vloženo: 30.08.2018, 05:56 | Čteno: 14812×
FOTO: Apotek 1

Americká FDA zaslala varovné dopisy další čtyři online sítě (CoinRX, MedInc.biz, PharmacyAffiliates.org a PharmaMedics) provozující celkem 21 internetových stránek, které nelegálně uváděly na trh potenciálně nebezpečné, neschválené a nesprávně označené verze opioidních léčiv, včetně tramadolu. FDA v nich požaduje okamžitě zastavení nezákonného prodeje těchto produktů.

Letní smršť

Letos v létě již FDA zaslala celkem 13 varovných dopisů více než 70 provozovatelům internetových stránek. Akce je součástí dalších souvisejících a plánovaných aktivit ve společném úsilí s legitimními zúčastněnými stranami, včetně předních sociálních médií.

Jak je uvedeno ve varovných dopisech, tyto webové stránky nabízejí na prodej opiáty, které jsou nesprávně označené a neschválenými novými léčivými přípravky, včetně neschváleného tramadolu, což porušuje federální zákon o potravinách, lécích a kosmetických výrobcích.

Vedle zdravotních rizik mohou nelegální online lékárny představovat další rizika pro spotřebitele, včetně finančních podvodů s kreditními kartami, krádeží identity a počítačových virů.

Nelegální tramadol

Ilegální prodej těchto produktů je rizikový zejména proto, že tramadol schválený FDA nese na obalu důrazné varování, které uvádí, že léčivo představuje významné riziko vážných nebo dokonce život ohrožujících nežádoucích účinků (respirační útlum, neonatální abstinenční syndrom ad.).

FDA požaduje odpověď na svůj dopis od každé společnosti do 10 pracovních dnů. Společnosti musejí informovat o tom, aby agenturu informovaly o konkrétních opatřeních přijatých k řešení jejích obav. Pokud nápravu neprovedou, využije FDA své kompetence pro vynucení práva.

Proaktivní přístup

Agentura se snaží být v boji s opiátovou epidemií velmi aktivní. Jedním z klíčových kroků k řešení této mimořádné situace v oblasti veřejného zdraví je přijetí proaktivnějšího přístupu zúčastněných stran na internetu, aby se zabránilo internetovému obchodu s neschválenými léčivy.

V červnu oznámila podobnou sérii varovných dopisů a 27. června pak uspořádala online summit všech zúčastněných stran, včetně internetových hráčů a opinion lídrů, vládních subjektů, akademických pracovníků a zájmových skupin o opioidech, aby projednali způsoby, jak společně podniknout silnější kroky k potírání opiátové krize snížením online dostupnosti nelegálních opiátů.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

I na Slovensku máme řadu ...

PharmDr. Ján Valjan
10.11.2010

PharmDr. Stanislav Havlíček

ČR je v roce 2011 vícep...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
23.01.2011

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
13.12.2009

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Záměry společnosti Česká ...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr
20.08.2012

Ing. Jiří Pirner

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Jiří Pirner
27.11.2009

Mgr. Stanislav Havlíček

Problémy s ostrým provoze...

Mgr. Stanislav Havlíček
01.01.1970

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Lékárenství z pohledu min...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CS...
31.10.2011

Podcast – speciál

Jaký vývoj očekávají ve f...

Podcast – speciál
11.06.2010

PharmDr. Martina Chytilová

Příprava parenterální výž...

PharmDr. Martina Chytilov...
16.01.2012

Doc. RNDr. Miroslav Polášek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Miroslav Poláš...
25.11.2009

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.