Rohlik.cz a BENU spojují síly na trhu online prodeje OTC léčiv a doplňků stravy – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Rohlik.cz a BENU spojují síly na trhu online prodeje OTC léčiv a doplňků stravy

Vloženo: 18.10.2018, 17:06 | Čteno: 12407×
FOTOMONTÁŽ: APATYKÁŘ®

Největší online prodejce potravin Rohlik.cz a lékárenská dvojka BENU spouští spolupráci v oblasti OTC léčiv a doplňků stravy. Od října si mohou zákazníci kromě běžného nákupu online objednat a nechat dovézt domů také cca 1100 položek z oblasti volně prodejných léčivých přípravků, doplňků stravy, dermokosmetiky, zdravotnických pomůcek či léčivých čajů.

Rychlé doručení

Podle zakladatele Rohlik.cz Tomáše Čupra se v ČR jedná o první online supermarket, který přípravky pro internetovou lékárnu rozváží. Podle Čupra je tato kombinace služeb supermarketu a lékárny evropským unikátem. Dodávka do dvou hodin s přesností na 15 minut zatím v současnosti neexistuje (po Praze a Brně, do ostatních měst v řádu hodin).

To je možné především díky logistickému systému, kamkoliv po Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci a Liberci zásilku lidé obdrží v den objednání. Od spolupráce si slibuje zvýšení tržeb o cca 150 mil. Kč v roce 2019.

Jak to funguje

Řetězec lékáren BENU patří do portfolia nadnárodního koncernu Phoenix a již nyní provozuje online lékárnu. Generální ředitel společnosti BENU Sebastian Ring ke spuštění konceptu uvedl, že hledají stále nové cesty, jak dostat OTC léčiva co nejrychleji k pacientům. Nová služba, podle něj, doplňuje celou řadu nadstandardních služeb lékáren jako odborné poradenství, preventivní programy či kontrolu lékových interakcí.

V rámci spolupráce řetězec otevřel novou lékárnu, která je cíleně situována vedle největšího skladu Rohlik.cz v pražské Liboci. Veškeré přípravky a další zboží se zde skladují podle příslušných právních předpisů, při zachování teplotního řetězce a dalších předepsaných podmínek kladených na zásilkový výdej léčiv.

Objednávku tedy nerealizuje Rohlik.cz, ale lékárna BENU. Vyskladní ji a zabalí přímo v lékárně farmaceutický asistent. Teprve potom zásilku přebírají kurýři z Rohlik.cz. Sortiment lékárny BENU se tak nijak nemíchá s dalším nákupem.

Doplnění e-lékárny BENU

Řetězec BENU provozuje kromě 218 kamenných lékáren i další vlastní e-lékárnu, služby by si ale neměly navzájem konkurovat. V e-lékárně je k dispozici komplexní lékárenský sortiment s více než 15 tis. položkami. Podle Ringa zákazníci často kombinují nákup na e-lékárně s návštěvou kamenné lékárny a využívají lékárny pro osobní odběr. Zásilku si mohou na pobočce vyzvednout do několika dní.

Jak dodává, zboží zakoupené přes Rohlik.cz však mohou mít doma už během dvou hodin. Od propojení s největším online prodejcem potravin očekává rozšíření online portfolia, zvýšení podílu na online tržbách lékáren i vizibility značky.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Konec bonusů za recepty n...

PharmDr. Ján Valjan

XXI. Sjezd delegátů ČLnK

Lékárníci si zvolili nové...

XXI. Sjezd delegátů ČLnK...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Nepovinné spolky lékárník...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Dr. Emil Zörner

Boj proti farmakorupci, g...

Dr. Emil Zörner

Mgr. Alena Petříková

Je dobrá zkušenost být so...

Mgr. Alena Petříková

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

Ing. Štefan Mesároš, Ph.D.

Změny ve slovenské lékové...

Ing. Štefan Mesároš, Ph.D...

John Chave

PGEU – Pharmaceutical Gro...

John Chave

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.