Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Rohlik.cz a BENU spojují síly na trhu online prodeje OTC léčiv a doplňků stravy

Vloženo: 18.10.2018, 17:06 | Čteno: 12674×
FOTOMONTÁŽ: APATYKÁŘ®

Největší online prodejce potravin Rohlik.cz a lékárenská dvojka BENU spouští spolupráci v oblasti OTC léčiv a doplňků stravy. Od října si mohou zákazníci kromě běžného nákupu online objednat a nechat dovézt domů také cca 1100 položek z oblasti volně prodejných léčivých přípravků, doplňků stravy, dermokosmetiky, zdravotnických pomůcek či léčivých čajů.

Rychlé doručení

Podle zakladatele Rohlik.cz Tomáše Čupra se v ČR jedná o první online supermarket, který přípravky pro internetovou lékárnu rozváží. Podle Čupra je tato kombinace služeb supermarketu a lékárny evropským unikátem. Dodávka do dvou hodin s přesností na 15 minut zatím v současnosti neexistuje (po Praze a Brně, do ostatních měst v řádu hodin).

To je možné především díky logistickému systému, kamkoliv po Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci a Liberci zásilku lidé obdrží v den objednání. Od spolupráce si slibuje zvýšení tržeb o cca 150 mil. Kč v roce 2019.

Jak to funguje

Řetězec lékáren BENU patří do portfolia nadnárodního koncernu Phoenix a již nyní provozuje online lékárnu. Generální ředitel společnosti BENU Sebastian Ring ke spuštění konceptu uvedl, že hledají stále nové cesty, jak dostat OTC léčiva co nejrychleji k pacientům. Nová služba, podle něj, doplňuje celou řadu nadstandardních služeb lékáren jako odborné poradenství, preventivní programy či kontrolu lékových interakcí.

V rámci spolupráce řetězec otevřel novou lékárnu, která je cíleně situována vedle největšího skladu Rohlik.cz v pražské Liboci. Veškeré přípravky a další zboží se zde skladují podle příslušných právních předpisů, při zachování teplotního řetězce a dalších předepsaných podmínek kladených na zásilkový výdej léčiv.

Objednávku tedy nerealizuje Rohlik.cz, ale lékárna BENU. Vyskladní ji a zabalí přímo v lékárně farmaceutický asistent. Teprve potom zásilku přebírají kurýři z Rohlik.cz. Sortiment lékárny BENU se tak nijak nemíchá s dalším nákupem.

Doplnění e-lékárny BENU

Řetězec BENU provozuje kromě 218 kamenných lékáren i další vlastní e-lékárnu, služby by si ale neměly navzájem konkurovat. V e-lékárně je k dispozici komplexní lékárenský sortiment s více než 15 tis. položkami. Podle Ringa zákazníci často kombinují nákup na e-lékárně s návštěvou kamenné lékárny a využívají lékárny pro osobní odběr. Zásilku si mohou na pobočce vyzvednout do několika dní.

Jak dodává, zboží zakoupené přes Rohlik.cz však mohou mít doma už během dvou hodin. Od propojení s největším online prodejcem potravin očekává rozšíření online portfolia, zvýšení podílu na online tržbách lékáren i vizibility značky.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá

PharmDr. Daniela Seberová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Seberová...

Živá reportáž z akce

1. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

Živá reportáž z akce

5. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Mgr. Irena Storová, MHA

Elektronický recept – nov...

Mgr. Irena Storová, MHA

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí a novinky České...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...



ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.