Německá pojišťovna IKK spustila elektronickou dokumentaci pacientů – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zdeněk Blahuta, MHA

Evropská federace lékárenských sítí

Rozhovor s výkonným ředitelem Evropské federace lékárenských sítí PharmDr. Zdeňkem Blahutou, MHA o nové organizaci sdružující provozovatele lékárenských sítí ve středoevropském regionu.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Německá pojišťovna IKK spustila elektronickou dokumentaci pacientů

Vloženo: 21.10.2018, 06:46 | Čteno: 13544×
Screenshot: iTunes

Regionální německá zdravotní pojišťovna IKK Südwest posiluje úlohu péče o pacienty. Od nynějška mohou její pojištěnci spravovat své zdravotní údaje přes elektronickou zdravotní dokumentaci Vivy prostřednictvím smartphonu. Jedná se například o nálezy, laboratorní výsledky, lékové plány, emergentní data a informace o očkování.

Informace o zdraví ve smartphonu

Pojišťovna, která poskytuje služby svým pojištěncům ve spolkových zemích Hessen, Rheinland-Pfalz a Saarland, spustila aplikaci společně se společností, která ji vyvíjí Vivy u příležitosti Mezinárodního dne bezpečnosti pacientů.

IKK Südwest zavádí nového digitálního zdravotního asistenta jako průkopnický krok k většímu povědomí o zdraví a autonomii pacienta. Zdravotní pojišťovna a Vivy nyní jednají s regionálními partnery a poskytovateli služeb, aby bylo využívání elektronického zdravotního záznamu pro všechny zúčastněné hráče co nejjednodušší.

O datech vždy rozhoduje pojištěnec – může si zobrazovat data přes Vivy na smartphonu a rozhodnout se, zda a s kým je chce sdílet. Lékařské údaje si lze vyžádat přímo od lékařů a přenést do zdravotního záznamu prostřednictvím zabezpečené webové rozhraní nebo faxem.

V budoucnu by mělo přibýt i připojení lékařských praxí prostřednictvím speciálního digitálního rozhraní KV-Connect. Kromě toho si může uživatel uložit své vlastní zdravotní údaje.

Zdravotní záznam však neuchovává jen data, ale podporuje rovněž zdravý životní styl. Pojištěnci si budou moci v budoucnu připojit i digitální zdravotnické produkty, které IKK Südwest nabízí prostřednictvím digitálního účtu.

Zabezpečení dat šifrováním

V aplikaci Vivy jsou všechna data šifrována, pouze uživatel je může zobrazit nebo sdílet. Zabezpečení dat je přitom zajištěno šifrováním v celém procesu. Na smartphonu je vygenerován kód soukromého klíče, který uživateli umožňuje pouze dešifrovat jeho data.

Informace jsou uloženy na zabezpečených německých serverech. Ani zdravotní pojišťovny ani společnost Vivy nemají přístup k uloženým údajům elektronického zdravotního záznamu.

Pojišťovna IKK Südwest umožňuje pojištěncům jako jedna z prvních pojišťoven v Německu přístup do elektronického zdravotního záznamu.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti klíšťové e...

RNDr. Marek Petráš

RNDr. Marek Petráš

Novinky v očkování proti ...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Sloven...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Stanislav Havlíček

Dva dny v Bruselu s presi...

Mgr. Stanislav Havlíček

Jan Röder

Spolek českých studentů f...

Jan Röder

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Pozvánka na sezónu 2011 d...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Kontrolní činnost, (ne)sp...

PharmDr. Zuzana Baťová, P...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Povinná elektronická pres...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Mgr. Filip Vrubel

Zásilkový obchod s Rx léč...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Ján Valjan

Přípravky s pseudoefedrin...

PharmDr. Ján Valjan


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.