Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Německá pojišťovna IKK spustila elektronickou dokumentaci pacientů

Vloženo: 21.10.2018, 06:46 | Čteno: 13926×
Screenshot: iTunes

Regionální německá zdravotní pojišťovna IKK Südwest posiluje úlohu péče o pacienty. Od nynějška mohou její pojištěnci spravovat své zdravotní údaje přes elektronickou zdravotní dokumentaci Vivy prostřednictvím smartphonu. Jedná se například o nálezy, laboratorní výsledky, lékové plány, emergentní data a informace o očkování.

Informace o zdraví ve smartphonu

Pojišťovna, která poskytuje služby svým pojištěncům ve spolkových zemích Hessen, Rheinland-Pfalz a Saarland, spustila aplikaci společně se společností, která ji vyvíjí Vivy u příležitosti Mezinárodního dne bezpečnosti pacientů.

IKK Südwest zavádí nového digitálního zdravotního asistenta jako průkopnický krok k většímu povědomí o zdraví a autonomii pacienta. Zdravotní pojišťovna a Vivy nyní jednají s regionálními partnery a poskytovateli služeb, aby bylo využívání elektronického zdravotního záznamu pro všechny zúčastněné hráče co nejjednodušší.

O datech vždy rozhoduje pojištěnec – může si zobrazovat data přes Vivy na smartphonu a rozhodnout se, zda a s kým je chce sdílet. Lékařské údaje si lze vyžádat přímo od lékařů a přenést do zdravotního záznamu prostřednictvím zabezpečené webové rozhraní nebo faxem.

V budoucnu by mělo přibýt i připojení lékařských praxí prostřednictvím speciálního digitálního rozhraní KV-Connect. Kromě toho si může uživatel uložit své vlastní zdravotní údaje.

Zdravotní záznam však neuchovává jen data, ale podporuje rovněž zdravý životní styl. Pojištěnci si budou moci v budoucnu připojit i digitální zdravotnické produkty, které IKK Südwest nabízí prostřednictvím digitálního účtu.

Zabezpečení dat šifrováním

V aplikaci Vivy jsou všechna data šifrována, pouze uživatel je může zobrazit nebo sdílet. Zabezpečení dat je přitom zajištěno šifrováním v celém procesu. Na smartphonu je vygenerován kód soukromého klíče, který uživateli umožňuje pouze dešifrovat jeho data.

Informace jsou uloženy na zabezpečených německých serverech. Ani zdravotní pojišťovny ani společnost Vivy nemají přístup k uloženým údajům elektronického zdravotního záznamu.

Pojišťovna IKK Südwest umožňuje pojištěncům jako jedna z prvních pojišťoven v Německu přístup do elektronického zdravotního záznamu.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Počátky lékárenství v čes...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Je korupce realitou v čes...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Kateřina Dittrichová

Student Exchange Programm...

Kateřina Dittrichová

Mgr. Filip Vrubel

Připravované změny v elek...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenští lékárníci potvr...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Andreja Čufar

Current situation on the ...

Andreja Čufar

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.