Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Většina Němců věří online lékárnám, nesmí to však být Amazon

Vloženo: 30.12.2018, 08:01 | Čteno: 15140×
Foto: APATYKÁŘ®

Zásilkové lékárny už patří ke každodenní nabídce německých občanů. 55 % obyvatel důvěřuje internetovým lékárnám, pokud jde o ochranu jejich osobních údajů. I přesto, že jsou při každé online objednávce léčiv přes internet zasílány rovněž jejich citlivé zdravotní údaje, nemají problém si recepty online vyzvedávat a nechat si domů zaslat léčivé přípravky.

Tradiční lékárny vs online konkurence

Pro většinu Němců je to stále méně důvodem k nedůvěře. To však neplatí, pokud je online prodejcem Amazon, znepokojuje důvěra pacientů při objednávkách léčiv silně společně.

Jedná se o výsledky reprezentativní studie „Dr. Google“ provedené v červnu a červenci 2018 Institutem pro průzkum trhu ToLuna Germany, při které bylo dotazováno 1000 Němců ve věku 18 let a více.

Internetové lékárny a tradiční lékárny mají mezi sebou na dlouhé roky těžké spory. Z pohledu zákazníků se ale zdá, že to je dávno zapomenuté téma. Pro ně se online lékárny staly součástí normálního stavu a v otázkách ochrany osobních údajů mají jen minimální nedůvěru.

Více než polovina respondentů má velkou důvěru v online prodejce léčiv, pokud jde o ochranu svých osobních zdravotních údajů. Možnost objednat si online své léčivé přípravky na předpis se stává pro mnoho Němců samozřejmostí.

Stejně jako v případě online bankovnictví nebo nakupování na internetu, nepochybují němečtí spotřebitelé o ochraně údajů při každém kliknutí, protože zákazníci předpokládají, že jejich osobní údaje jsou dobře chráněny.

U respondentů studie ve věku 18 až 49 let dokonce více než 60 % vyjadřuje velkou důvěru v zásilkové lékárny. Pouze u lidí starších 50 let nepřesáhne podíl těch, kteří pozitivně vnímají online lékárny více než 50 %.

Online ano, Amazon ne

Amazon už nějakou dobu plánuje vstoupit do online obchodu s léčivými přípravky na předpis. Podle studie by jen asi třetina dotázaných věřila, že u maloobchodního giganta budou jejich citlivé zdravotní údaje budou v bezpečí.

Jak vyplývá z průzkumu, Němci říkají zásilkovým lékárnám ano, ne však v případě Amazonu. Jsou obzvláště citliví a kritičtí ve zdravotních otázkách.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

Chytří hledají tam, kde hledají všichni. A co Vy?

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

Práci v lékárně hledáme přes LÉKÁRNICKOU INZERCI, protože ji chceme najít!

  • Je největší a chodí tam nejvíc lidí
  • Zaměstnavatelé si nás najdou sami
  • Je pro zaměstnance zdarma
  • Funguje rychle a spolehlivě
apaPODCAST

Podcastový tip

Heinz-Günter Wolf

Aktuelle Situation auf de...

Heinz-Günter Wolf

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek

Živá reportáž z akce

2. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Farmaceutický asistent – ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Martina Chytilová

Příprava parenterální výž...

PharmDr. Martina Chytilov...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.