Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 3.

Třetí část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Většina Němců věří online lékárnám, nesmí to však být Amazon

Vloženo: 30.12.2018, 08:01 | Čteno: 14729×
Foto: APATYKÁŘ®

Zásilkové lékárny už patří ke každodenní nabídce německých občanů. 55 % obyvatel důvěřuje internetovým lékárnám, pokud jde o ochranu jejich osobních údajů. I přesto, že jsou při každé online objednávce léčiv přes internet zasílány rovněž jejich citlivé zdravotní údaje, nemají problém si recepty online vyzvedávat a nechat si domů zaslat léčivé přípravky.

Tradiční lékárny vs online konkurence

Pro většinu Němců je to stále méně důvodem k nedůvěře. To však neplatí, pokud je online prodejcem Amazon, znepokojuje důvěra pacientů při objednávkách léčiv silně společně.

Jedná se o výsledky reprezentativní studie „Dr. Google“ provedené v červnu a červenci 2018 Institutem pro průzkum trhu ToLuna Germany, při které bylo dotazováno 1000 Němců ve věku 18 let a více.

Internetové lékárny a tradiční lékárny mají mezi sebou na dlouhé roky těžké spory. Z pohledu zákazníků se ale zdá, že to je dávno zapomenuté téma. Pro ně se online lékárny staly součástí normálního stavu a v otázkách ochrany osobních údajů mají jen minimální nedůvěru.

Více než polovina respondentů má velkou důvěru v online prodejce léčiv, pokud jde o ochranu svých osobních zdravotních údajů. Možnost objednat si online své léčivé přípravky na předpis se stává pro mnoho Němců samozřejmostí.

Stejně jako v případě online bankovnictví nebo nakupování na internetu, nepochybují němečtí spotřebitelé o ochraně údajů při každém kliknutí, protože zákazníci předpokládají, že jejich osobní údaje jsou dobře chráněny.

U respondentů studie ve věku 18 až 49 let dokonce více než 60 % vyjadřuje velkou důvěru v zásilkové lékárny. Pouze u lidí starších 50 let nepřesáhne podíl těch, kteří pozitivně vnímají online lékárny více než 50 %.

Online ano, Amazon ne

Amazon už nějakou dobu plánuje vstoupit do online obchodu s léčivými přípravky na předpis. Podle studie by jen asi třetina dotázaných věřila, že u maloobchodního giganta budou jejich citlivé zdravotní údaje budou v bezpečí.

Jak vyplývá z průzkumu, Němci říkají zásilkovým lékárnám ano, ne však v případě Amazonu. Jsou obzvláště citliví a kritičtí ve zdravotních otázkách.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Živá reportáž z akce

5. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Anna Janurová

Student Exchange Programm...

Anna Janurová

PGEU

EXKLUZIVNÍ SPECIÁL – Jedn...

PGEU

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

O lékárenských stojatkách...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 2. – distri...

PharmDr. Martin Beneš

PharmDr. Ondrej Sukeľ

25 let Slovenské lékárnic...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

RNDr. Marek Petráš

Cestování a očkování I....

RNDr. Marek Petráš

Karolína Veselá

Student Exchange Programm...

Karolína Veselá

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Podceňovaná specializace ...

PharmDr. Marie Loučková, ...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.