Většina Němců věří online lékárnám, nesmí to však být Amazon – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regulaci maďarských lékáren

Exkluzivní rozhovor s předsedkyní maďarské Asociace síťových lékáren Karolinou Korodi o dopadech zpětné regulace maďarských lékáren na provoz lékáren, dostupnost lékárenské péče i personální situaci na trhu práce.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Většina Němců věří online lékárnám, nesmí to však být Amazon

Vloženo: 30.12.2018, 08:01 | Čteno: 14134×
Foto: APATYKÁŘ®

Zásilkové lékárny už patří ke každodenní nabídce německých občanů. 55 % obyvatel důvěřuje internetovým lékárnám, pokud jde o ochranu jejich osobních údajů. I přesto, že jsou při každé online objednávce léčiv přes internet zasílány rovněž jejich citlivé zdravotní údaje, nemají problém si recepty online vyzvedávat a nechat si domů zaslat léčivé přípravky.

Tradiční lékárny vs online konkurence

Pro většinu Němců je to stále méně důvodem k nedůvěře. To však neplatí, pokud je online prodejcem Amazon, znepokojuje důvěra pacientů při objednávkách léčiv silně společně.

Jedná se o výsledky reprezentativní studie „Dr. Google“ provedené v červnu a červenci 2018 Institutem pro průzkum trhu ToLuna Germany, při které bylo dotazováno 1000 Němců ve věku 18 let a více.

Internetové lékárny a tradiční lékárny mají mezi sebou na dlouhé roky těžké spory. Z pohledu zákazníků se ale zdá, že to je dávno zapomenuté téma. Pro ně se online lékárny staly součástí normálního stavu a v otázkách ochrany osobních údajů mají jen minimální nedůvěru.

Více než polovina respondentů má velkou důvěru v online prodejce léčiv, pokud jde o ochranu svých osobních zdravotních údajů. Možnost objednat si online své léčivé přípravky na předpis se stává pro mnoho Němců samozřejmostí.

Stejně jako v případě online bankovnictví nebo nakupování na internetu, nepochybují němečtí spotřebitelé o ochraně údajů při každém kliknutí, protože zákazníci předpokládají, že jejich osobní údaje jsou dobře chráněny.

U respondentů studie ve věku 18 až 49 let dokonce více než 60 % vyjadřuje velkou důvěru v zásilkové lékárny. Pouze u lidí starších 50 let nepřesáhne podíl těch, kteří pozitivně vnímají online lékárny více než 50 %.

Online ano, Amazon ne

Amazon už nějakou dobu plánuje vstoupit do online obchodu s léčivými přípravky na předpis. Podle studie by jen asi třetina dotázaných věřila, že u maloobchodního giganta budou jejich citlivé zdravotní údaje budou v bezpečí.

Jak vyplývá z průzkumu, Němci říkají zásilkovým lékárnám ano, ne však v případě Amazonu. Jsou obzvláště citliví a kritičtí ve zdravotních otázkách.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Daniela Holušová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Holušová...
05.11.2008

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí, Zahradnické a ...

Mgr. Ladislava Valášková,...
05.06.2017

PharmDr. Petr Rejsek

Noc muzeí – tentokrát v č...

PharmDr. Petr Rejsek
25.06.2010

Mgr. Stanislav Havlíček

Problémy s ostrým provoze...

Mgr. Stanislav Havlíček
01.01.1970

Tomáš Kříž

Student Exchange Programm...

Tomáš Kříž
11.09.2012

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a uk...

Mgr. Ladislava Valášková,...
19.11.2017

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...
11.08.2008

PharmDr. Daniela Seberová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Seberová...
20.10.2009

PharmDr. Lenka Doležalová

Příprava chemoterapie pro...

PharmDr. Lenka Doležalová...
29.11.2010

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti meningokok...

RNDr. Marek Petráš
08.06.2008

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.