Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Britský Co-op se vrací do lékárenství a spouští službu klikni a vyzvedni pro opakovací recepty

Vloženo: 22.05.2019, 05:55 | Čteno: 12258×
Foto: Co-op

Britský supermarketový řetězec Co-operative Group se vrací do lékárenského segmentu, tentokrát digitálně, a spouští mobilní aplikaci Co-op Health pro opakovanou preskripci. Současně spouští i pilotní projekt služby klikni a vyzvedni pro recepty ve Spojeném království. Lidé si budou moci opakovací recepty vyzvednout ve speciálních boxech v supermarketech.

Digitální návrat

Jak uvedl řetězec na své valné hromadě, spustil svou novou online lékárnu, protože se snaží rozbít stávající rozložení sil v sektoru zdravotnictví a podpořit svůj růst na trhu online preskripce, kde vidí významný potenciál. Nástup digitálních služeb nelze přehlížet, zákazníci vyžadují nové trendy a řetězec na ně musí reagovat.

Nová mobilní aplikace Co-op Health cílí na jeho 4,6 mil. členů věrnostního systému a je první v řadě kroků digitálního vývoje nové oblasti řetězce. Co-op bude vydávat léčivé přípravky objednané prostřednictvím aplikace z nového lékárenského distribučního centra v Lea Green v severozápadní Anglii.

Významná očekávání

V současné době představuje segment online lékáren méně než 1 % britského trhu s receptovými léčivými přípravky ve výši 9 mld. GBP, ale očekává se, že tento podíl v příštích letech výrazně vzroste. Každoročně je v Anglii vydávána přibližně miliarda receptů, z nichž 80 % jsou opakované objednávky.

Po loňské akvizici start-upu zaměřeného na zdravotnické technologie Dimec vytvořil Co-op novou aplikaci, která je na trhu jedinečná. Propojuje pacienty přímo s ordinací praktického lékaře, a to prostřednictvím integrace se systémy NHS, což pacientům umožňuje objednat si své léčivé přípravky v reálném čase.

Lidé se mohou rozhodnout, zda jim jejich léčivé přípravky vydá lékárna Co-op a doručí přímo domů, do práce nebo na jinou adresu ve Spojeném království. Alternativně se mohou rozhodnout pro jinou lékárnu.

Klikni a vyzvedni

Jako další novinku na lékárenském trhu rozšíří řetězec Co-op tuto možnost pro zákazníky v následujících týdnech v rámci pilotního projektu jako první ve Spojeném království službu klikni a vyzvedni. Lidé si v rámci ní budou moci vyzvednout opakovací recepty bezpečně a pohodlně ze zabezpečných skříňek v supermarketech Co-op s použitím jedinečného kódu (PIN). Přes aplikaci zašlou e-recepty a zvolí si možnost uložení v těchto boxech.

Kromě toho si budou lidé moci v tomto roce rezervovat a řídit své návštěvy praktického lékaře prostřednictvím mobilní aplikace, od čehož si řetězec slibuje odbřemenění tisíce praktických lékařů v celé Anglii.

Lékárenství láká

Návrat do sektoru zdravotnictví přichází téměř pět let poté, co společnost Co-op prodala v roce 2014 svůj řetězec kamenných lékáren společnosti Bestway Group za 620 mil. GBP. Co-op tehdy oznámil prodej svých 750 lékáren po zveřejnění historicky nejvyšších ztrát, které činily více než 2 mld. GBP a poté, co britská NHS ohlásila další škrty a úspory z receptových léčiv.

Návrat společnosti Co-op do zdravotnictví, tentokrát s čistě digitální nabídkou, je prvním významným přesunem do nového odvětví od roku 2006, kdy zahájila své podnikání.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční ...

Mgr. Irena Storová, MHA

MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Pokud...

MUDr. Václav Jirků

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Ondrej Sukeľ: Pr...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí a novinky České...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Mgr. Stanislav Havlíček

Generická substituce z po...

Mgr. Stanislav Havlíček

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.