Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Filip Vrubel

Sdílený lékový záznam pacientů – kompletní přehled

Druhá část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem mj. o novinkách v elektronické preskripci, proč budou lékárny hlásit koncové ceny, jak bude fungovat sdílený lékový záznam a kdo do něj bude moci nahlížet.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

FDA schválila aplikaci, která zjistí spotřebu nikotinu z jakéhokoli zdroje

Vloženo: 20.07.2019, 05:25 | Čteno: 13788×
FOTO: App Store

Americká FDA povolila oficiální uvedení na trh mobilní aplikace IntelliQuit Mobile, která umožňuje cloudové monitorování nikotinu pro uživatele tabáku a jejich poskytovatele zdravotní péče. Aplikace je vůbec první, která biochemicky měří všechny zdroje nikotinu, včetně z e-cigaret.

Vyhodnocení smartphonem

Aplikace vyvinutá týmem odborníků na léčbu tabáku, počítačovými vědci, chemiky a lékaři využívá FDA schválenou technologii FDA, která umožňuje každému uživateli tabáku společně s lékařem nebo jiným poskytovatelem zdravotní péče měřit veškerý nikotin spotřebovaný z jakéhokoli zdroje.

Ať už se jedná o nikotin z hořlavých cigaret, vapingu, e-cigaret, doutníků, dýmek, elektronických produktů dodávajících nikotin, nehořlavých cigaret, bezdýmného tabáku a/nebo substituční léčby nikotinu.

Aplikace funguje tak, že měří změny barev – více nikotinu vytváří tmavší, červenavě růžovou barvu. Změny barev jsou vyhodnocovány smartphonem uživatele procesem nazývaným počítačovým viděním.

Pomocí architektury neuronové sítě a hlubokého strojového učení je výsledná barevná mapa čtena smartphonem a nahrána do cloudu splňujícího bezpečnostní kritéria pro zdravotní data, který uživateli v několika sekundách vrátí biochemickou hodnotu nikotinu.

Mobilní aplikace byla navržena s ohledem na kuřáky a funguje dobře v nemocnici, ordinaci lékaře nebo telemedicíně. Americké pojišťovny díky schválení FDA proplácejí za každý provedený test až 100 USD.

Cílem je ukázat kuřákům, kolik nikotinu přijímají v různých produktech. Mnozí kuřáci přecházejí na alternativu vaping a pro lékaře je užitečné vědět, zda uživatel spotřebuje stejné množství nikotinu z vapingu nebo substituční léčby, jako měl z cigaret.

Mobilní aplikace je dostupná pro platformu iOS.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Specializace studia farma...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Elektronická preskripce, ...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

Dr. Emil Zörner

Generický trh léčiv v ČR ...

Dr. Emil Zörner

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti choleře...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Podceňovaná specializace ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

John Chave

PGEU – Pharmaceutical Gro...

John Chave

Ing. Jarmila Pirnerová

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Jarmila PirnerováISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.