Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Johan Wallér

Johan Wallér: Ve Švédsku není hlavní změnou re-regulace trhu, ale to, že pacienti stále více nakupují online, na to lékárníci reagují

Exkluzivní rozhovor s Johanem Wallérem, výkonným ředitelem Švédské asociace lékáren. Exclusive interview with Johan Wallér, CEO of the Swedish Pharmacy Association.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

FDA schválila aplikaci, která zjistí spotřebu nikotinu z jakéhokoli zdroje

Vloženo: 20.07.2019, 05:25 | Čteno: 13908×
FOTO: App Store

Americká FDA povolila oficiální uvedení na trh mobilní aplikace IntelliQuit Mobile, která umožňuje cloudové monitorování nikotinu pro uživatele tabáku a jejich poskytovatele zdravotní péče. Aplikace je vůbec první, která biochemicky měří všechny zdroje nikotinu, včetně z e-cigaret.

Vyhodnocení smartphonem

Aplikace vyvinutá týmem odborníků na léčbu tabáku, počítačovými vědci, chemiky a lékaři využívá FDA schválenou technologii FDA, která umožňuje každému uživateli tabáku společně s lékařem nebo jiným poskytovatelem zdravotní péče měřit veškerý nikotin spotřebovaný z jakéhokoli zdroje.

Ať už se jedná o nikotin z hořlavých cigaret, vapingu, e-cigaret, doutníků, dýmek, elektronických produktů dodávajících nikotin, nehořlavých cigaret, bezdýmného tabáku a/nebo substituční léčby nikotinu.

Aplikace funguje tak, že měří změny barev – více nikotinu vytváří tmavší, červenavě růžovou barvu. Změny barev jsou vyhodnocovány smartphonem uživatele procesem nazývaným počítačovým viděním.

Pomocí architektury neuronové sítě a hlubokého strojového učení je výsledná barevná mapa čtena smartphonem a nahrána do cloudu splňujícího bezpečnostní kritéria pro zdravotní data, který uživateli v několika sekundách vrátí biochemickou hodnotu nikotinu.

Mobilní aplikace byla navržena s ohledem na kuřáky a funguje dobře v nemocnici, ordinaci lékaře nebo telemedicíně. Americké pojišťovny díky schválení FDA proplácejí za každý provedený test až 100 USD.

Cílem je ukázat kuřákům, kolik nikotinu přijímají v různých produktech. Mnozí kuřáci přecházejí na alternativu vaping a pro lékaře je užitečné vědět, zda uživatel spotřebuje stejné množství nikotinu z vapingu nebo substituční léčby, jako měl z cigaret.

Mobilní aplikace je dostupná pro platformu iOS.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Doc. RNDr. Jiří Klimeš, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jiří Klimeš, C...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Živá reportáž z akce

2. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Prof. RNDr. Vojtěch Adam, Ph.D.

Ústav chemie a biochemie ...

Prof. RNDr. Vojtěch Adam,...

Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme...

Ing. Daniel Horák

Doc. RNDr. Miroslav Polášek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Miroslav Poláš...

Veronika Sochová

Aktivity českých studentů...

Veronika Sochová

Mgr. Stanislav Havlíček

Regulační poplatky v léká...

Mgr. Stanislav Havlíček

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti žluté zimn...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Ján Valjan

I na Slovensku máme řadu ...

PharmDr. Ján Valjan

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.