Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Úhradové soutěže pouze přesouvají rozhodovací pravomoc jinam, prostor pro marže je velmi limitní

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem mj. o spuštění systému online ověřování léčiv, řešení dostupnosti léčiv pro pacienty či úhradových soutěžích.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Uber pomůže lékařům poskytnout péči přímo v domovech pacientů

Vloženo: 04.08.2019, 07:07 | Čteno: 12013×
Foto: Henry Schein Medical

Společnost Uber Health oznámila dohodu dohodu s medicínským dodavatelem Henry Schein Medical a SW společností Medpod, výrobcem lékařského mobilního mikrokufříku MobileDoc 2. generace o integraci do svých služeb.

Provázání do platformy umožní lékařům provádět i vzdálená telediagnostická vyšetření v netradičních zdravotní místech péče, jako jsou domácnosti, kanceláře, školy, sanitky a zařízení péče o seniory.

Telediagnostika

V rámci dohody se bude moci lékař pomocí telediagnostické platformy napojit na Uber Health a poslat vyškoleného lékaře k pacientovi nebo poslat pacienta prostřednictvím partnera Uber do místa s možností poskytnutí klinické péče a provést vzdálené vyšetření. Společností oznámily rovněž spuštění pilotního programu.

MobileDoc 2 je mobilní mikrokufřík druhé generace s profesionálními zdravotnickými přístroji a nástroji, které mohou zlepšit přístup k péči, jako jsou dermatoskopy pro vyšetřování kožních lézí a elektrokardiogramy detekující infarkt a problémy se srdečním rytmem.

Díky tomuto novému řešení mohou zdravotničtí pracovníci téměř kdekoli poskytnout klinickou péči, což v konečném důsledku rozšiřuje dosah poskytovatele zdravotních služeb prostřednictvím domácích hovorů a umožňuje zřídit v domácím prostředí nemocniční prostředí.

Co to umí

Mobilní lékařská ordinace umí realizovat vzdálené konzultace podobné osobní návštěvě, se snadným províděním vyšetření zaměřených na pacienta, pomocí profesionálních diagnostických nástrojů pro zaznamenávání teploty, periferní kapilární saturace kyslíkem, krevního tlaku, výšky, hmotnosti a body mass indexu (BMI).

Díky novému řešení se mohou snížit náklady jak pro poskytovatele, tak pro pacienty díky pohodlí a tím i zlepšit výsledky u pacientů.

MobileDoc 2 nabízí flexibilní a přizpůsobitelnou mobilní lékařskou infrastrukturu s optimalizovanou mobilní službou a Wi-Fi a živým přenosem video, audio, klinických a laboratorních dat; dálkové ovládání telediagnostického zařízení; a přístup a ovládání služeb prostřednictvím webového prohlížeče bez nutnosti instalace softwaru.

Uber Health oficiálně zahájila svou činnost zdravotnické rameno v loňském roce. Podobně jako její konkurenti (mj. Lyft) tak rozšiřuje svůj původní sdílený přepravní byznys.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Lékárnický dům, Krizový s...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí a novinky České...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 3. – r...

Mgr. Veronika Hrabcová

Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční ...

Mgr. Irena Storová, MHA

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Nepovinné členství vytvář...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Martina Chytilová

Příprava parenterální výž...

PharmDr. Martina Chytilov...

RNDr. Marek Petráš

Cestování a očkování I....

RNDr. Marek Petráš

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Lékárnické studium

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Dozorové aktivity SÚKL cí...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

PharmDr. Ján Valjan

Další zazděná lékárna, pe...

PharmDr. Ján Valjan

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.