Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 1.

První část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Uber pomůže lékařům poskytnout péči přímo v domovech pacientů

Vloženo: 04.08.2019, 07:07 | Čteno: 11897×
Foto: Henry Schein Medical

Společnost Uber Health oznámila dohodu dohodu s medicínským dodavatelem Henry Schein Medical a SW společností Medpod, výrobcem lékařského mobilního mikrokufříku MobileDoc 2. generace o integraci do svých služeb.

Provázání do platformy umožní lékařům provádět i vzdálená telediagnostická vyšetření v netradičních zdravotní místech péče, jako jsou domácnosti, kanceláře, školy, sanitky a zařízení péče o seniory.

Telediagnostika

V rámci dohody se bude moci lékař pomocí telediagnostické platformy napojit na Uber Health a poslat vyškoleného lékaře k pacientovi nebo poslat pacienta prostřednictvím partnera Uber do místa s možností poskytnutí klinické péče a provést vzdálené vyšetření. Společností oznámily rovněž spuštění pilotního programu.

MobileDoc 2 je mobilní mikrokufřík druhé generace s profesionálními zdravotnickými přístroji a nástroji, které mohou zlepšit přístup k péči, jako jsou dermatoskopy pro vyšetřování kožních lézí a elektrokardiogramy detekující infarkt a problémy se srdečním rytmem.

Díky tomuto novému řešení mohou zdravotničtí pracovníci téměř kdekoli poskytnout klinickou péči, což v konečném důsledku rozšiřuje dosah poskytovatele zdravotních služeb prostřednictvím domácích hovorů a umožňuje zřídit v domácím prostředí nemocniční prostředí.

Co to umí

Mobilní lékařská ordinace umí realizovat vzdálené konzultace podobné osobní návštěvě, se snadným províděním vyšetření zaměřených na pacienta, pomocí profesionálních diagnostických nástrojů pro zaznamenávání teploty, periferní kapilární saturace kyslíkem, krevního tlaku, výšky, hmotnosti a body mass indexu (BMI).

Díky novému řešení se mohou snížit náklady jak pro poskytovatele, tak pro pacienty díky pohodlí a tím i zlepšit výsledky u pacientů.

MobileDoc 2 nabízí flexibilní a přizpůsobitelnou mobilní lékařskou infrastrukturu s optimalizovanou mobilní službou a Wi-Fi a živým přenosem video, audio, klinických a laboratorních dat; dálkové ovládání telediagnostického zařízení; a přístup a ovládání služeb prostřednictvím webového prohlížeče bez nutnosti instalace softwaru.

Uber Health oficiálně zahájila svou činnost zdravotnické rameno v loňském roce. Podobně jako její konkurenti (mj. Lyft) tak rozšiřuje svůj původní sdílený přepravní byznys.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Alena Linhartová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Alena Linhartová...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Ján Valjan

Lékárnický dům, Krizový s...

PharmDr. Ján Valjan

Dr. Emil Zörner

Omezení návštěv farmarepr...

Dr. Emil Zörner

PharmDr. Ján Valjan

Česká pseudoefedrinová ka...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Návrat studia oboru farma...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 3. – r...

Mgr. Veronika Hrabcová

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Role SÚKL v připravovanýc...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

PharmDr. Ing. Radka Opatřilová, Ph.D.

Studium na Farmaceutické ...

PharmDr. Ing. Radka Opatř...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.