Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Mobilní aplikace zjednodušuje práci onkologům, prohledává aktuální klinické studie

Vloženo: 01.09.2019, 10:27 | Čteno: 14060×
Screenshot: App Store

Irská ONCOassist vyvíjející mobilní aplikace spustila ve spolupráci s organizací Cancer Trials Ireland vyhledávací modul pro klinické studie.

Vyhledávací funkce

Vyhledávací funkce bude přidána do aplikace ONCOassist, která umožňuje onkologům přístup k relevantním, aktuálním nástrojům a obsahu prostřednictvím jejich chytrých zařízení.

Společnost identifikovala obrovskou poptávku po vyhledávacím nástroji ze spolupráce s komunitou více než 13 tis. uživatelů ve 170 zemích využívající aplikaci a úzké spolupráce s Cancer Trials Ireland.

Vyhledávací nástroj byl financován částkou 25 tis. EUR od irské zdravotní služby Health Service Executive, která poskytuje veřejné zdravotnické služby v nemocnicích a veřejnosti. Tato částka byla udělena v rámci inovativního programu QIC pro digitalizaci, který je navržen tak, aby umožnil lékařům hledat inovativní cesty pro počáteční financování kreativního digitálního řešení.

Zatím Irsko, plán svět

Mezi další funkce aplikace ONCOassist patří pomocné nástroje, vzorce, prognostická skóre, společná kritéria toxicity pro nežádoucí účinky, informace o léčivech a kontrola lékových intervencí.

Vyhledávací modul klinických studií je nyní k dispozici v celém Irsku a jeho cílem je globální dosah. Vzhledem k tomu, že v Irsku je v současné době více než 70 aktivních onkologických klinických hodnocení, má tento nástroj za cíl usnadnit odborníkům nalezení studií a účastníků.

Zefektivnit práci

Tradičně jsou klinická hodnocení zveřejňována na webových stránkách Clinicaltrails.gov, kde jsou uvedeny soukromé a veřejně financované studie prováděné po celém světě. Podle ONCOassist jsou však informace v databázi často zastaralé nebo neúplné.

Cílem vyhledávače je usnadnit prohledávání klinických hodnocení a snížit tak náklady na studie vynaložené na nábor pacientů, kteří se jich účastní, usnadnit vyhledávání pacientů zahrnutím konkrétních informací o místě a zvýšit povědomí o nedostatečně přihlášených studiích.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Dr. Emil Zörner

Generický trh léčiv v ČR ...

Dr. Emil Zörner

PharmDr. Ján Valjan

(Ne)povinné členství v Ko...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Stanislav Havlíček

Vybírání-nevybírání regul...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimů...

Prof. PharmDr. Tomáš Šimů...

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...

Helena Vanžurová

Studenti se představují.....

Helena Vanžurová

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti pneumokoko...

RNDr. Marek Petráš

Živá reportáž z akce

1. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akceISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.