Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 2.

Druhá část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…lékárenství začíná tady!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Mobilní aplikace zjednodušuje práci onkologům, prohledává aktuální klinické studie

Vloženo: 01.09.2019, 10:27 | Čteno: 13994×
Screenshot: App Store

Irská ONCOassist vyvíjející mobilní aplikace spustila ve spolupráci s organizací Cancer Trials Ireland vyhledávací modul pro klinické studie.

Vyhledávací funkce

Vyhledávací funkce bude přidána do aplikace ONCOassist, která umožňuje onkologům přístup k relevantním, aktuálním nástrojům a obsahu prostřednictvím jejich chytrých zařízení.

Společnost identifikovala obrovskou poptávku po vyhledávacím nástroji ze spolupráce s komunitou více než 13 tis. uživatelů ve 170 zemích využívající aplikaci a úzké spolupráce s Cancer Trials Ireland.

Vyhledávací nástroj byl financován částkou 25 tis. EUR od irské zdravotní služby Health Service Executive, která poskytuje veřejné zdravotnické služby v nemocnicích a veřejnosti. Tato částka byla udělena v rámci inovativního programu QIC pro digitalizaci, který je navržen tak, aby umožnil lékařům hledat inovativní cesty pro počáteční financování kreativního digitálního řešení.

Zatím Irsko, plán svět

Mezi další funkce aplikace ONCOassist patří pomocné nástroje, vzorce, prognostická skóre, společná kritéria toxicity pro nežádoucí účinky, informace o léčivech a kontrola lékových intervencí.

Vyhledávací modul klinických studií je nyní k dispozici v celém Irsku a jeho cílem je globální dosah. Vzhledem k tomu, že v Irsku je v současné době více než 70 aktivních onkologických klinických hodnocení, má tento nástroj za cíl usnadnit odborníkům nalezení studií a účastníků.

Zefektivnit práci

Tradičně jsou klinická hodnocení zveřejňována na webových stránkách Clinicaltrails.gov, kde jsou uvedeny soukromé a veřejně financované studie prováděné po celém světě. Podle ONCOassist jsou však informace v databázi často zastaralé nebo neúplné.

Cílem vyhledávače je usnadnit prohledávání klinických hodnocení a snížit tak náklady na studie vynaložené na nábor pacientů, kteří se jich účastní, usnadnit vyhledávání pacientů zahrnutím konkrétních informací o místě a zvýšit povědomí o nedostatečně přihlášených studiích.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Nová chřipka A (H1N1) 1....

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...

Živý záznam akce

2. Tématický den - Týden ...

Živý záznam akce

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Sloven...

PharmDr. Ján Valjan

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti meningokok...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenské opatření proti ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Martin Beneš

Reakce ředitele SÚKL na i...

PharmDr. Martin BenešISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.