Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Boots UK nabízí se švédskou LIVI digitální in-store konzultace s lékařem

Vloženo: 08.09.2019, 06:55 | Čteno: 16789×
Foto: LIVI

Britský řetězec lékáren Boots spustil tento týden partnerství se švédskou start-up společností LIVI (v severských zemích známou jako KRY) s cílem poskytovat svým zákazníkům a NHS pacientům digitální in-store konzultační službu s lékařem.

Na NHS i cash

LIVI zpočátku pilotně nasadí v lékárně Boots na severozápadě Surrey službu NHS, kde již spolupracuje s organizacemi praktických lékařů, následně od 19. září pak soukromou službu v pobočce Boots na Liverpool Street v Londýně.

Pilotní projekt představuje digitální rozšíření místních ordinací NHS praktických lékařů v této oblasti. V Londýně na službě bude participovat soukromá služba a konzultace bude stát 25 GBP s možnými dodatečnými náklady na recepty nebo léčivé přípravky.

Boots bude službu nabízet v režimu walk-in sedm dní v týdnu. Lékárník bude podporovat pacienty, kteří budou moci po objednání a zařazení do konzultace použít důvěrnou místnost v lékárně a tablet v lékárně.

Nadstandard k péči

Stávající partnerství švédského start-upu s ambulancemi NHS v Surrey umožní praktickým lékařům zapojeným do LIVI přístup ke stejnému systému elektronických zdravotních záznamů používaných ve stávající ordinaci, zatímco v londýnské pobočce budou pacienti požádáni o souhlas s přístupem lékaře k jejich záznamům NHS.

Podobně jako v NHS Urgent Treatment Center může lékař společnosti LIVI zkontrolovat souhrnný záznam o péči o pacienta a anamnézu prostřednictvím systému elektronických zdravotních záznamů NHS a po dohodě také aktualizovat informace o pacientovi.

Veškeré informace týkající se schůzky s praktickým lékařem podléhají přísné důvěrnosti. V případě NHS i soukromé LIVI video služby konzultace s praktickým lékařem se nebudou muset pacienti odhlásit od svého praktického lékaře.

Společnost Boots uvedla, že nová služba by mohla pomoci těm, kteří by jinak nebyli schopni využívat digitální služby praktických lékařů, což by mělo pomoci vyřešit nerovnosti v dostupnosti v oblasti zdraví.

Ve Švédsku s lékárnami

Připomeňme, že videokonzultace se společnosti KRY/LIVI probíhají už několik let i ve švédských lékárnách. Lékař může při telemedicínské službě předepsat i elektronický recept, který zašle do příslušné lékárny, kde si jej může pacient hned vyzvednout.

KRY poskytuje telemedicínské konzultace již nějakou dobu u řady onemocnění (ekzémy, poruchy erekce, alergie, astma, nachlazení, GIT potíže, odvykání kouření, deprese, nespavost a řada dalších). Její lékaři, kteří jsou z oblasti Stockholmu a kromě úvazku pro KRY pracují standardně ve svých ordinacích či nemocnicích.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

I na Slovensku máme řadu ...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Peter Stanko

Možnosti alternativního z...

PharmDr. Peter Stanko

Radek Šalomon

Nejdřív bylo jablko, pak ...

Radek Šalomon

Mgr. Stanislav Havlíček

Problémy s ostrým provoze...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Filip Vrubel

Dohodovací řízení k úhrad...

Mgr. Filip Vrubel

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Podceňovaná specializace ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Doc. RNDr. Lubomír Opletal, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Lubomír Opleta...

Mgr. Danka Vystrčilová

Slovenka roku 2009

Mgr. Danka Vystrčilová

Mgr. Stanislav Havlíček

Vybírání-nevybírání regul...

Mgr. Stanislav HavlíčekISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.