Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Johan Wallér

Johan Wallér: Ve Švédsku není hlavní změnou re-regulace trhu, ale to, že pacienti stále více nakupují online, na to lékárníci reagují

Exkluzivní rozhovor s Johanem Wallérem, výkonným ředitelem Švédské asociace lékáren. Exclusive interview with Johan Wallér, CEO of the Swedish Pharmacy Association.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Boots UK nabízí se švédskou LIVI digitální in-store konzultace s lékařem

Vloženo: 08.09.2019, 06:55 | Čteno: 17353×
Foto: LIVI

Britský řetězec lékáren Boots spustil tento týden partnerství se švédskou start-up společností LIVI (v severských zemích známou jako KRY) s cílem poskytovat svým zákazníkům a NHS pacientům digitální in-store konzultační službu s lékařem.

Na NHS i cash

LIVI zpočátku pilotně nasadí v lékárně Boots na severozápadě Surrey službu NHS, kde již spolupracuje s organizacemi praktických lékařů, následně od 19. září pak soukromou službu v pobočce Boots na Liverpool Street v Londýně.

Pilotní projekt představuje digitální rozšíření místních ordinací NHS praktických lékařů v této oblasti. V Londýně na službě bude participovat soukromá služba a konzultace bude stát 25 GBP s možnými dodatečnými náklady na recepty nebo léčivé přípravky.

Boots bude službu nabízet v režimu walk-in sedm dní v týdnu. Lékárník bude podporovat pacienty, kteří budou moci po objednání a zařazení do konzultace použít důvěrnou místnost v lékárně a tablet v lékárně.

Nadstandard k péči

Stávající partnerství švédského start-upu s ambulancemi NHS v Surrey umožní praktickým lékařům zapojeným do LIVI přístup ke stejnému systému elektronických zdravotních záznamů používaných ve stávající ordinaci, zatímco v londýnské pobočce budou pacienti požádáni o souhlas s přístupem lékaře k jejich záznamům NHS.

Podobně jako v NHS Urgent Treatment Center může lékař společnosti LIVI zkontrolovat souhrnný záznam o péči o pacienta a anamnézu prostřednictvím systému elektronických zdravotních záznamů NHS a po dohodě také aktualizovat informace o pacientovi.

Veškeré informace týkající se schůzky s praktickým lékařem podléhají přísné důvěrnosti. V případě NHS i soukromé LIVI video služby konzultace s praktickým lékařem se nebudou muset pacienti odhlásit od svého praktického lékaře.

Společnost Boots uvedla, že nová služba by mohla pomoci těm, kteří by jinak nebyli schopni využívat digitální služby praktických lékařů, což by mělo pomoci vyřešit nerovnosti v dostupnosti v oblasti zdraví.

Ve Švédsku s lékárnami

Připomeňme, že videokonzultace se společnosti KRY/LIVI probíhají už několik let i ve švédských lékárnách. Lékař může při telemedicínské službě předepsat i elektronický recept, který zašle do příslušné lékárny, kde si jej může pacient hned vyzvednout.

KRY poskytuje telemedicínské konzultace již nějakou dobu u řady onemocnění (ekzémy, poruchy erekce, alergie, astma, nachlazení, GIT potíže, odvykání kouření, deprese, nespavost a řada dalších). Její lékaři, kteří jsou z oblasti Stockholmu a kromě úvazku pro KRY pracují standardně ve svých ordinacích či nemocnicích.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

Chytří hledají tam, kde hledají všichni. A co Vy?

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

Práci v lékárně hledáme přes LÉKÁRNICKOU INZERCI, protože ji chceme najít!

  • Je největší a chodí tam nejvíc lidí
  • Zaměstnavatelé si nás najdou sami
  • Je pro zaměstnance zdarma
  • Funguje rychle a spolehlivě
apaPODCAST

Podcastový tip

Dr. Emil Zörner

Generický trh léčiv v ČR ...

Dr. Emil Zörner

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci poprvé v histor...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Alena Linhartová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Alena Linhartová...

Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

Reforma vysokoškolského s...

Prof. PharmDr. Alexandr H...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Nepovinné členství vytvář...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Ján Valjan

Novela novely má povolit ...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

Mgr. Peter Krajčovič, PhD...

PharmDr. Ondrej Sukeľ a M...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Sezóna 2008 v Českém farm...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Povinné organizace lékárn...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.