Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenští lékárníci potvrdili nastoupený trend, presidentem opět zvolen PharmDr. Ondrej Sukeľ

Exkluzivní povolební podcast s presidentem Slovenské lékárnické komory PharmDr. Ondrejem Sukeľem z rubriky „Hovory ze Slovenska”.

…o lékárenství víme vše!®

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Bristol-Myers Squibb, Pfizer a Fitbit spolupracují na SW pro detekci fibrilace síní

Vloženo: 20.10.2019, 11:11 | Čteno: 13707×
FOTO: Fitbit

Lídři v oblasti fibrilace síní a nositelných technologií vývíjejí vzdělávací obsah týkající se fibrilace síní, který pomáhá identifikovat a podporovat ty, u kterých je zvýšené riziko mrtvice.

Certifikovaný SW

Aliance společností Bristol-Myers Squibb, Pfizer a Fitbit oznámila, že společně pracuje na podpoře včasné diagnostiky fibrilace síní s cílem zlepšit dřívější detekci u jedinců se zvýšeným rizikem cévní mozkové příhody.

Společnosti plánují spolupracovat na vývoji vzdělávacího obsahu a vedení podpory lidí se zvýšeným rizikem fibrilace síní. Po odeslání žádosti a schválení softwaru pro detekci fibrilace síní na zařízeních Fitbit americkou FDA se strany budou snažit poskytovat uživatelům patřičné informace, které jim pomohou povzbudit informovanou diskusi s jejich lékaři.

Fibrilace síní je nejčastějším typem nepravidelného srdečního rytmu a je významným rizikovým faktorem pro cévní mozkovou příhodu. Očekává se, že jí bude v roce 2019 postiženo přibližně 8 mil. lidí ve Spojených státech.

Fibrilace síní – velká výzva

Vzhledem k tomu, že americká populace stárne, bude se toto číslo zvyšovat, protože dospělí ve věku 65 a více let mají zvýšené riziko rozvoje tohoto stavu.

Protože fibrilace síní může být asymptomatická, může být často nezjištěna a některé studie naznačují, že více než 25 % lidí, kteří mají tento stav, to zjistí až poté, co měli mrtvici.

Nositelná technologie (wearables) se stále více začleňuje do oblasti zdravotní péče, protože lidé uznávají hodnotu, kterou může mít sledování zdraví v režimu 24/7 pro lidi jakéhokoli věku nebo s jakýmkoli zdravotním stavem, včetně těch, kteří mají zvýšené riziko specifických podmínek.

Avšak těm, kteří používají nositelné nosiče ke sledování jejich srdečního rytmu, může chybět vzdělání nebo návod, co dělat s daty získanými z jejich zařízení a jak je účelně využít.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Šest semestrů na VŠ jako ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regula...

Karolina Korodi

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

O lékárenských stojatkách...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci mají svou Rozár...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Filip Vrubel

Legislativní změny v obla...

Mgr. Filip Vrubel

Prof. RNDr. Dr.h.c. Jaroslav Květina, DrSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Dr.h.c. Jaros...

Doc. RNDr. Miroslav Polášek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Miroslav Poláš...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Povinná elektronická pres...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Michaela Virágová

Filmový klub USF

Michaela Virágová

Mgr. Michal Hojný

Test lékáren v podání čes...

Mgr. Michal Hojný

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.