Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

Evropský trh digitální zdravotní péče vzroste do roku 2025 na cca 155 mld. EUR

Vloženo: 25.10.2019, 05:56 | Čteno: 12576×
FOTO: APATYKÁŘ®

Trh digitálních produktů a služeb ve zdravotnictví postupuje rychleji, než se původně předpokládalo. Podle nejnovější predikce společnosti Roland Berger se očekává, že do roku 2025 bude objem celoevropského trhu činit přibližně 155 mld. EUR. Z toho 38 mld. EUR jen v Německu.

Digitální prevence a diagnostika AI

Digitalizace, zejména ve formě umělé inteligence (AI), je podle nové studie „Future of Health“, největší hnací silou této transformace. Ke studii bylo osloveno 400 mezinárodních odborníků z oblasti zdravotnictví.

Největší nárůst očekávají respondenti prostřednictvím digitální prevence chorob a AI diagnostiky. Po těchto aplikacích následují rozhodnutí o léčbě založená na umělé inteligenci a digitální terapie.

Odborníci předpokládají, že za šest let by mohla být pokryta pětina zdravotnických služeb umělou inteligencí. Objem trhu pro zdravotnické, diagnostické a automatické monitorovací aplikace má do roku 2025 vzrůst na 16 mld. EUR.

Digitalizace zároveň vytváří nové rámcové podmínky, například komunikaci mezi pojišťovnami a jejich zákazníky. Sedm z deseti odborníků očekává, že stále více pojištěnců digitálně dokumentuje relevantní údaje o svém zdravotním stavu a dobrovolně je poskytuje své pojišťovně, aby zlepšilo svůj zdravotní stav.

Všechny zdravotní pojišťovny v Německu intenzivně pracují na digitálních nabídkách. Avšak dotazovaní odborníci očekávají hluboké změny, které přesahují vnitřní scénáře mnoha z nich.

Technologické společnosti zvýší podíl na trhu

Tlak na etablované společnosti ve zdravotnictví se v nadcházejících letech v každém případě zvýší, protože účastníci trhu mimo tento průmysl poskytují konkurenci. Například 60 % dotázaných je přesvědčeno, že do roku 2025 budou hlavní technologické společnosti mezi zavedenými hráči ve zdravotnictví.

Novou konkurenci vytvářejí také začínající podniky, které jsou výzvou pro zavedené společnosti inovativními nápady. Vzhledem k pozitivnímu výhledu na trhu se nemusejí starat o financování, pokud mají dobrý obchodní model.

Například financování rizikového kapitálu v sektoru digitálního zdravotnictví v první polovině roku 2019 poprvé na světě překročilo hranici 4,5 mld. EUR. V prvním čtvrtletí roku 2019 bylo na celém světě provedeno 371 transakcí, z toho 78 v Evropě.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Petra Jurczeková

Vítání prváků, burza učeb...

Petra Jurczeková

prof. RNDr. Viliam Foltán, CSc.

Excelentní lékárna – výuk...

prof. RNDr. Viliam Foltán...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Projekt Bezpečné léky – m...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Živý záznam akce

1. Tématický den - Den lé...

Živý záznam akce

Mgr. Jaroslava Doležalová

Falešná léčiva

Mgr. Jaroslava Doležalová...

David Čechlovský

Student Exchange Programm...

David Čechlovský

PharmDr. Daniela Holušová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Holušová...

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 3. – nepovo...

PharmDr. Martin Beneš

Mgr. Michal Hojný

Test lékáren v podání čes...

Mgr. Michal Hojný

Živá reportáž z akce

4. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.