Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ
V této rubrice naleznete příspěvky týkající se problematiky e-lékárenství, e-Health, mobilních aplikací a využití moderních informačních technologií v sektoru lékárenství, medicíny a zdravotnictví obecně jak v ČR, tak zejména ze světa.

DAK testuje od prosince elektronickou zdravotní kartu

Vloženo: 29.10.2006, 07:05 | Čteno: 6188×
Jen několik dnů po zveřejnění závazných specifikací pro první německou elektronickou zdravotní kartu (e-kartu) byla v Hamburgu podepsána smlouva zajišťující výrobu karet pro zdravotní pojišťovnu DAK. Ta se tak stala první německou zdravotní pojišťovnou, která učinila tento důležitý krok ve směru k zavedení e-karty. Výrobu karet převzala pro tuto druhou největší zdravotní pojišťovnu firma Giesecke & Devrient. Jak řekl předseda představenstva DAK, sází tato pojišťovna na nové technologie, které budou přinášet jejich pojištěncům nové možnosti a vyšší komfort.

Ostrý start od prosince

Pojišťovna DAK následně začíná od prosince v regionech Flensburg a Sasko testovat na souboru 20000 pojištěnců novou e-kartu. Pojištěnci ji obdrží poštou.
DAK nevyrobí e-kartu pouze pro své pojištěnce. Tři další pojišťovny se totiž také budou účastnit na testovacím projektu DAK. Při tomto testu bude 50 lékařů vybaveno odpovídajícími čtečkami.
Zdá se, že tímto krokem zdařilý projekt zavedení e-karty přece jen i přes enormní zdržení pomalu postupuje kupředu. Pojišťovna DAK ji chce podle vlastních informací celoplošně zavést v roce 2007, pakliže testy dopadnou úspěšně. Původně měli všichni pojištěnci obdržet novou e-kartu už tento rok.

DAK chce e-kartu od roku 2007

E-karta by měla být vybavena dle informací DAK již od roku 2007 takovými funkcemi, jako jsou např. elektronický recept a různá životně důležitá data o pojištěnci. Měla by být rovněž připravena pro zavedení následných rozšíření jako elektronická zdravotní dokumentace ad. V budoucnosti má být e-karta nasazena také v lékárnách.

Další rozvoj projektu

V další fázi projektu hodlají spolupracující organizace tak rychle, jak je to jen možné vyzkoušet online aktualizaci dat pojištěnců. Tak by totiž tato data mohla být ihned aktualizována, aniž by se musela vyměnit e-karta.

DAK očekává pozitiva

Díky zavedení nové e-karty by měla být značně vylepšena spolupráce mezi lékaři, což znamená, že by měli pacienti profitovat z efektivní zdravotní péče. Tím se např. dá zabránit dvojitým vyšetřením.

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Živá reportáž z akce

1. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Radek Šalomon

Nejdřív bylo jablko, pak ...

Radek Šalomon

Mgr. Lucie Kotlářová

1. Tématický den - Metabo...

Mgr. Lucie Kotlářová

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

(Proti)krizový balíček do...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

PharmDr. Stanislav Havlíček

ČR je v roce 2011 vícep...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Centrální nákupy léčiv, p...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Vědecká činnost vs. počet...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.